تولد
هواشناسی

پیش‌بینی وضعیت هوا طی روز‌های آینده

تاریخ انتشار : 25 شهریور 1402کد مطلب : 73591زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار پراکنده و وزش باد در برخی استان‌ها همچنین وزش باد و کاهش دما در نقاط مختلف کشور خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد:امروز شنبه (25 شهریور) در مناطقی از استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود:از بعدازظهر یکشنبه (26 شهریور) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:دوشنبه (27 شهریور) در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و مناطقی از شمال غرب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد:سه‌شنبه (28 شهریور) این شرایط در استان‌های گیلان و مازندران و ارتفاعات غربی البرز ادامه خواهد داشت. چهارشنبه (29 شهریور) نیز در سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده انتظار می‌رود.

به گفته ضیاییان، طی پنج روز آینده در مناطقی از شرق و شمال شرق کشور افزایش سرعت وزش باد و در نواحی مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود این شرایط امروز و فردا در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور انتظار می‌رود.

وی افزود:طی سه روز آینده خلیج فارس و در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد:آسمان تهران فردا یک‌شنبه (26 شهریور) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 31 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (27 شهریور) صاف از بعد از ظهر وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت:طی امروز و فردا (25 و 26 شهریور) اهواز با دمای 43 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای 5 و 6 درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام/م

پیش‌بینی وضعیت هوا طی روز‌های آینده

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی