هوای تهران

آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

تاریخ انتشار : 16 دی 1398کد مطلب : 51094زمان مطالعه : 2 دقیقه
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به دلیل عدم وزش باد موثر و تردد خودروها شرایط ناسالم برای گروه های حساس رخ خواهد داد.

وضعیت هوای تهران

ایسنا: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به تدریج تا ظهر امروز (16 دی ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر و تردد خودروها در برخی مناطق، تجمع غلظت آلاینده ها سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد. 

بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در نخستین ساعات امروز (16 دی ماه) با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در شرایط سالم قرار خواهد گرفت. به تدریج تا ظهر امروز با توجه به عدم وزش باد مؤثر و تردد خودروها در برخی مناطق، تجمع غلظت آلاینده ها سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد. 

در ساعات بعدازظهر نیز به دلیل سکون جو، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با این حال در اواخر وقت دوشنبه احتمال وزش باد سبب پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد. 

صبح فردا (17 دی ماه) همزمان با آغاز تردد خودروها و شرایط جوی نسبتاً پایدار بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و درنتیجه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. طی روز نیز با برقراری جو آرام و آسمان صاف شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. 

انباشت آلاینده ها طی روز همراه با افزایش حجم ترافیک در غروب سه شنبه سبب می شود که بر میزان غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته افزوده شود و پیش بینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. اگرچه در ساعات پایانی سه شنبه نیز با افزایش نسبی سرعت باد شاهد پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا خواهیم بود. 

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 70 و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 85 و هوا در شرایط سالم بود.

انتهای پیام/م

آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران امروز

11
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : آلودگی هوا
وبگردی