هک اینستاگرام

بعد از هک شدن در اینستاگرام چه کاری باید انجام داد؟

تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1398کد مطلب : 2848زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو اینستاگرام است. اما بعد از هک شدن صفحه اینستاگرام چه کنیم؟

جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام

ایسنا:احتمالاً شما هم جزو میلیون ها کاربر اینستاگرام هستید؛ یک شبکه اجتماعی، عکس و ویدئومحور که روزانه کاربران عکس، ویدئو و استوری های بسیاری را در آن آپلود می کنند. اگرچه گفته می شود که اینستاگرام جزو شبکه های اجتماعی امن است اما امنیت هیچ وقت مطلق نیست و همیشه ممکن است در معرض هک شدن باشید. اما اگر هک شدید چه کار باید بکنید و در این شرایط چطور می شود اینستاگرام را مطلع کنید؟ 

در این باره علی اصغر زارعی - مدرس دانشگاه و کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی -  گفت:یکی از روش هایی که تا اندازه زیادی می تواند از هک شدن شما جلوگیری کند، فعال کردن قابلیت تأیید هویت دو مرحله ای است. نکته ای که باید بدانید این است که اگر حساب شما هک شود، هکرها حساب تان را به صورت دائمی حذف می کنند و احتمال پس گرفتن آن بسیار کم و گاهی غیر ممکن است و هیچ راهی هم برای بازگرداندن آن یا دسترسی به پست ها و استوری هایتان ندارید؛ مگر این که از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید. 

به گفته او اگر هکر بعد از هک کردن صفحه شما فقط پسوردتان را عوض کرده باشد، می توانید برای پس گرفتن آن اقدام کنید. پس از طریق آخرین نسخه اینستاگرام وارد صفحه لاگ این شوید، Forget Password را انتخاب کنید و گزینه Need More Help را بزنید. بعد برای ارسال پیام مبنی بر هک شدن حسابتان، باید مشخصات را وارد کنید. 

مراحل وارد کردن مشخصات به شرح زیر است: 

Email You Signed Up With:یعنی ایمیلی که با آن حساب را ثبت کردید 

Contact Email:یعنی ایمیلی که برای مکاتبات با اینستاگرام به آن دسترسی دارید. حتماً مطمئن باشید که به این حساب دسترسی دارید چون اینستاگرام جواب درخواست شما را به این ایمیل می فرستد؛ نوع حسابتان را باید مشخص کنید یعنی یکی از این موارد: 

Company Or Brand Account:یعنی حساب شرکتی یا تجاری 

Personal Account With Photos Of You:یعنی حساب شخصی با عکس های شخصی 

Personal Account With Out Photos Of You:یعنی حساب شخصی با عکس های مستعار، به این معنی که هیچ عکسی از شما در این صفحه نیست. در آخر هم با انتخاب گزینه My Account Was Hacked اطلاع می دهید که حسابتان هک شده است. 

در کادر Any Additional Details هم می توانید اطلاعات تکمیلی را برای اینستاگرام ارسال کنید؛ نکته این که توضیحات و اطلاعات تکمیلی باید به زبان انگلیسی باشد. بعد از طریق گزینه Submit Request درخواستتان را برای اینستاگرام ارسال کنید. اینستاگرام قطعاً درخواست شما را بررسی می کند و از طریق ایمیلی که وارد کردید، شما را از روند حساب کاربری تان مطلع می کند. 

دقت کنید، بررسی دقیق درخواست شما هم ممکن خیلی کوتاه باشد و اینستاگرام سریع به درخواست شما رسیدگی کند و هم ممکن است هفته ها طول بکشد؛ پس صبور باشید چون راه دیگری برای پس گرفتن صفحه خود ندارید.

انتهای پیام/م

پس از هک شدن اینستاگرام چکار کنیم؟ + روش ساده رفع هک اینستاگرام

45
این مطلب مفید بود ؟41
برچسب : اینستاگرام
وبگردی