دندان پوسیده
دندان پوسیده به علت کوتاهی در رعایت بهداشت دهان و دندان به وجود می آید، علاوه بر این مصرف زیاد مواد قندی و اسیدی هم در پوسیدگی دندان ها تاثیر فراوان دارد.

عکس وحشتناک از دندان پوسیده از نمای نزدیک

مراقبت کردن از دندان ها روند فرسودگی دندان ها را کند می کند اما متوقف نمی کند، دندان های افراد مختلف هم یکسان نیستند که در برابر مراقبت کردن یا نکردن عکس العمل های یکسان نشان بدهند. برای مثال آنها که در کودکی روند جذب کلسیم در بدنشان کامل نبوده است دندان های آسیب پذیرتری دارند، نقش وراثت و عوامل ژنتیک هم به جای خود.

مطالعات جدید محققان نشان می دهد با مصرف مواد قندی و اسیدی میزان پوسیدگی دندان ها چندین برابر می شود. هنگامی که دندان خراب باشد شیرینی خوردن غذا را از افراد می گیرد و باکتری های مخرب دندان برای ایجاد حفره در مینای دندان از مواد غذایی شیرین تغذیه می کنند.

محققان بر این باورند در هر دندان بیش از صد هزار باکتری زندگی می کند و این باکتری ها برای فروپاشی دندان ها و ایجاد کانال نیازمند غذاهای حاوی قند و نوشیدنی های شیرین هستند.
 
عکس وحشتناک از دندان پوسیده از نمای نزدیک
 
گفتنی است؛ اگر افراد بعد از مصرف غذا به ویژه غذاهای شیرین دندان های خود را تمیز نکنند باکتری های دندان با استفاده از قند موجود در لابلای مینای دندان به شکل پلاک میکروبی در می آیند و سطح دندان را شروع به تخریب می کنند و این عمل را تا رسیدن به عصب دندان ادامه می دهند.
 
هیولای وحشتناک روی دندان پوسیده را از نزدیک ببینید
 
اسید در جلوی پلاک شروع به تخریب مواد سخت دندان و همچنین مینای دندان می کند که در صورت عدم درمان به موقع و رعایت نکردن نکات بهداشتی لازم سبب افزایش عمق حفره در داخل دندان می شود.
 
نتایج مطالعات نشان می دهند باکتری ها با ارتباط با یکدیگر سبب برقراری تعادل مولکولی در محیط دندان می شوند که با خوردن مواد قندی و اسیدی مثل نوشابه مقاومت مینای دندان کاهش می یابد و روند پوسیدگی دندان ها شدت می یابد و احساس درد در دندان ایجاد می شود.
 
برای داشتن دندان های سالم ، مراقبت از دندان ها باید از ابتدای زندگی آغاز شود. هریک از ما برحسب اینکه چقدر بهداشت دهان و دندان هایمان را رعایت کرده باشیم.
 
هیولای وحشتناک روی دندان پوسیده را از نزدیک ببینید
 
ممکن است تعدادی دندان سالم ، پرکرده ، روکش شده و دندان مصنوعی داشته باشیم .در هر سنی با داشتن دندان طبیعی یا مصنوعی وحتی بدون دندان ، بایدبهداشت دهان را رعایت کنیم .

هیولای وحشتناک روی دندان پوسیده را از نزدیک ببینید + تصاویر

3.928
این مطلب مفید بود ؟226
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دولت بهار -/ ن.م
وبگردی