وام ازدواج

وام 15 میلیونی ازدواج مشمول چه کسانی می شود؟

تاریخ انتشار : 25 دی 1396کد مطلب : 62940زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان جزئیات پرداخت وام 15 ملیون تومانی ازدواج از سال 97 را تشریح کرد.

مشمولان وام ازدواج 15 میلیون تومانی چه کسانی هستند؟

محمد مهدی تندگویان در پاسخ به اینکه اعتبار مورد نیاز برای پرداخت وام ازدواج 15 میلیونی در بودجه 97 تخصیص داده شده است؟ گفت:پیشنهاد افزایش وام ازدواج از 10 به 15 میلیون تومان برای اولین بار توسط مجلس شورای اسلامی مطرح شد و سپس با دستور رئیس جمهور و بعد از بررسی های شورای پول و اعتبار بانک مرکزی به تصویب رسید، بنابراین به نظر می رسد همزمان با این تصمیم محل پرداخت آن نیز توسط دستگاه های مسئول مشخص شده است و بانک ها با استفاده از این بودجه وام را پرداخت خواهند کرد.

وام های ازدواج در سال آینده به روز و با کمترین زمان انتظار پرداخت می شود

وی با تاکید بر اینکه در سال 96 به حدود 1 میلیون جوان وام ازدواج پرداخت شده است، افزود:در حال حاضر وام ازدواج در کمترین زمان ممکن پرداخت می شود و زوج های زیادی در صف انتظار قرار ندارند؛ به همین دلیل نمی توان رقم دقیقی را برای پیش بینی تعداد وام های سال آینده اعلام کرد. بنابراین بر اساس تعداد ازدواج های سال آینده، وام ازدواج نیز به روز و با کمترین زمان پرداخت خواهد شد.

تندگویان حداکثر زمان انتظار زوج هایی که برای دریافت وام ثبت نام کرده اند را بین یک هفته تا 10 روز اعلام کرد و گفت:پرداخت وام ازدواج 15 میلیون تومانی در بودجه سال 97 پیش بینی شده و به زوج هایی که سال آینده درخواست وام ازدواج بدهند پرداخت خواهد شد. همچنین درصورتیکه افرادی در صف انتظار دریافت وام باشند و زمان دریافت وام شان با پرداخت رقم 15 میلیونی وام همراه باشد، بر اساس دستور العمل بانک مرکزی، برایشان تصمیم گیری می شود.

معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه تصریح کرد:زمانی که وام از 3 میلیون به 10 میلیون تومان افزایش یافت تعدادی از زوج های جوان در صف انتظار دریافت این وام بودند، اما بر اساس دستور العمل بانک مرکزی به این جوانان وام 10 میلیون تومانی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه بانک ها در سال گذشته بهترین نوع همکاری را در پرداخت وام داشتند، توضیح داد:این بانکها طرف قرار داد با بانک مرکزی هستند و بر اساس اعتبارات و مشارکت سرمایه داخلی شان این مبالغ را پرداخت می کنند.

تندگویان با بیان اینکه در طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج به 600 هزار زوجی که در صف انتظار بودند وام پرداخت شده است، اظهار کرد:بر همین اساس بانک مرکزی امسال از 11 بانکی که برای پرداخت وام ازدواج در طرح ضربتی همکاری کرده بودند، تقدیر کرد.

شرایط و مراحل پرداخت وام در سال 97 تغییری نمی کند

معاون ساماندهی امور جوانان همچنین شرایط پرداخت وام ازدواج را بر اساس دستورالعمل، ضوابط و مراحل سال گذشته اعلام کرد و گفت:این وام به طور یکسان در سراسر کشور پرداخت می شود. همچنین به علت پرداخت سریع وام و نبود لیست انتظار ، اولویت خاصی برای پرداخت آن به زوجین منظور نشده است و همه زوج های جوان کشور می توانند از آن بهره مند شوند.

وام 15 میلیونی ازدواج مشمول چه کسانی می شود؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از ایسنا - /م
برچسب : وام ازدواج
وبگردی