وام ودیعه مسکن

آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان شهریور

تاریخ انتشار : 15 تیر 1400کد مطلب : 66116زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان شهریورماه فرصت دارند برای ثبت نام اقدام کنند.

محمود محمود زاده با بیان اینکه میزان سقف نرخ اجاره در تهران 25 درصد اعلام شده است، افزود:در صورت رعایت نکردن این سقف نرخ اجاره متقاضیان می توانند به شورای حل اختلاف مراجعه کنند، موارد استثنایی هم وجود دارد که در این مورد می توان تصمیماتی را برای آن ها در نظر گرفت.

او با بیان اینکه حدود هزار متقاضی برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده اند، افزود:بعد از ثبت نام متقاضیان در اولین فرصت پالایش و بررسی مستندات انجام می شود و بعد از تکمیل شدن به سیستم بانکی متقاضیان معرفی می شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه 350 هزار نفر تاکنون در پنجمین مرحله از طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند، افزود:مراحل پالایش از متقاضیان انجام می شود و بعد از تأیید از طریق پیامک به متقاضیان برای تکمیل مراحل ثبت نام به آن ها اطلاع داده می شود.

افتتاح بیش از 35 هزار مسکن ملی تا پایان تیرماه

محمود زاده بیان کرد:این میزان از استقبال متقاضیان نشان دهنده مردم به طرح های اقدام ملی مسکن است که امیدواریم بیش از 35 هزار واحد تا پایان تیرماه در قالب افتتاح طرح های وزارت راه و شهرسازی به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز فصل جابه جایی مستأجران گفت:با اتخاذ تدابیر در سال های گذشته توانستیم بازار اجاره را مدیریت می کنیم.

محمود زاده بیان کرد:در سال گذشته میزان نرخ سقف اجاره را 25 درصد برای تمدید مصوبه اعلام کردیم و مرکز آمار هم نرخ تمدید و اجاره نامه جدید را 32 درصد اعلام کرد و با توجه به آنکه بازار اجاره تابع قیمت مسکن است و با فرض این موضوع که همان نرخ 32 درصد مرکز آمار درست بوده باشد، اما شاهد آن بودیم که در سال گذشته و همچنین امسال بازار اجاره با همان نرخ اعلام شده کنترل شد.

او یادآور شد:در خصوص بازار اجاره در سال گذشته بسیاری از مالکان وضعیت مستأجران و نرخ های اجاره را مراعات کردند که همین موضوع خود باعث کاهش قیمت در نرخ های اجاره شد و امسال هم به طور قطع با تدابیر در نظر گرفته شاهد بهبود وضعیت بازار اجاره خواهیم بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان:معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت:در مناطق آزاد تفاهم نامه های منعقد که در بین این مناطق برای ماکو تأمین زمین فراهم شده و به طوری که برخی از مناطق کار را جدی تر در این حوزه دنبال می کنند.

انتهای پیام/م

 

آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان شهریور

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی