وانت

وانت 14 تنی فورد + تصاویر

کد مطلب : 33911زمان مطالعه : 2 دقیقه
آیا بار زیادی برای جابه جا کردن دارید؟ یک جرثقیل و یدک کش دم دستی لازم دارید؟سوپر دیوتی سری F فورد تمام این اهداف را برایتان فراهم می آورد. و این روزها شاید هم کمی بیشتر.

وانتی که 14 تن بار را جابجا می کند!

امروزه حمل و جابجا کردن اثاثیه ها و اشیاء کار آسانی نیست به ویژه اگر این بار سنگین و بیشتر باشد و باید بر حسب آن وسیله حمل و نقل هم بزرگ باشد که با پیشرفت علم و دانش این مشکلات نیز به مراحل پایانی خود نزدیک می شود چراکه فورد در اقدامی این کار را راحت کرده و وسیله حمل و نقل با توانایی و پتانسیل بیشتری را عرضه کرده است.

فورد اعلام کرده است که آخرین نسخه تراک های سنگین دیوتی می توانند محموله ای به میزان 14 هزار و 741 کیلوگرم را با خود یدک بکشند.

این اقدام با یک پایه نگه دارنده متصل به مدل سوپر دیوتی 4*4 انجام می شود. این میزان 589 کیلوگرم بیش از حجمی است که مدل های قبلی فورد می توانستند با خود حمل کنند.

فورد با استفاده از آلیاژهای آلومینیومی در بدنه توانست تا 158 کیلوگرم از وزن خودرو در مقابل مدل های قبلی بکاهد و در مقابل به تقویت و استحکام بیشتر خودرو کمک کند. پایه کشنده ای که محموله ها روی خودرو یفورد به آن وصل می شوند نیز از فلزات سبک تر ساخته شته شده اند و 95 درصد مستحکم تر از انواع قبلی شده اند.

وانت

فورد ادعا می کند در این کلاس کاملا پیشرو است. نرخ وزن خودرو و آنچه که می تواند به یدک بکشد، حدود 18 هزار و 960 کیلوگرم برآورد می شود. این میزان تقریبا بیش از مقداری است که یک کامیون 18 چرخ قدیمی می تواند مدیریت کند.

وانت

این توانایی ها برای مدل جدید فورد تحت تاثیر یک موتور قوی تر ایجاد می شود. موتور 6.2 لیتری و v8 برای مدل های استاندارد این خودرو نیرویی معادل 385 اسب بخار و گشتاوری برابر 583 نیوتن متر تولید می کند.

اما برای یدک کشیدن بار بیشتر حجم موتور به 6.7 لیتر ارتقاء یافته و بازده آن به 440 اسب بخار می رسد در این میان گشتاور موتور به عدد خارق العاده یک هزار و 254 نیوتن متر افزایش یافته است. این گشتاور حتی کمی بیش از یک بوگاتی ویرون با یک هزار و 250 نیوتن متر است.

وانت

از درون کابین می توان فشار روی چرخ ها را از طریق نمایشگرها کنترل کرد. این خودرو همچنین به رادار، حسگر ها و دوربین های نمایشگر نقاط کور مجهزاست تا تمام زوایای اطراف خودرو را برای راننده نمایش دهند.

وانت 14 تنی فورد + تصاویر

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از پرشین وی - / ل
برچسب :
وبگردی