واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد، مقصر حادثه اتوبوس علوم تحقیقات

تاریخ انتشار : 28 خرداد 1398کد مطلب : 73416زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه آزاد به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه مقصر هستند.

مقصر حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات معرفی شد

ایسنا: براساس گزارش کمیسیون آموزش در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات که در مجلس قرائت شد، دانشگاه آزاد به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه مقصر هستند. 

سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گزارش این کمیسیون در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات را در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس قرائت کرد. 

طبق جمع بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند.

واژگونی اتوبوس

 همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله کابین برای جابه جایی حدود 40 هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان های دانشگاه در محل های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. 

همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.

انتهای پیام/م

مقصر حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب : تصادف
وبگردی