وحشتناکترین بیماری
در دنیا بیماری های کشنده ای وجود دارند که قربانیان آنان با علائم و نشانه های دردناکی جان خود را از دست می دهند . مطمئنا شناخت وحشتناکترین بیماری ها نگاه انسان را به دنیا تغییر خواهد داد.

وحشتناکترین بیماری های انسان در جهان

آیا شما هم از ابتلا به بیماری های سخت وحشت دارید ؟ احساس می کنید که چه نوع بیماری می تواند وحشتناکترین و سخت ترین نوع بیماری باشد؟ پاسخ هایتان را برای دقایقی نگاه دارید و بعد از خواندن این گزارش دوباره و بیشتر فکر کنید.در یک ویدئوی منتشر شده 10 بیماری که به عنوان وحشتناکترین بیماری های دنیا شناخته شده اند معرفی شدند، بیماری هایی با ایجاد مشکلات پوستی و ارگان های داخلی که حتی دیدن تصاویر مبتلایان به این مشکلات جسمی غیرقابل تحمل است. از کرم داخل چشم تا نوما بیماری وحشتناک دهانی. دیلی میل در گزارشی کامل این بیماری ها را معرفی کرد.

وحشتناکترین بیماری ها

وحشتناکترین بیماری های دنیا

10 مورد از وحشتناکترین بیماری های دنیا

1- بیماری نوما :

بیماری دردناکی که در دهان ایجاد می شودو به سرعت پیش می رود . این بیماری به بیماری میکروبی وبه سرعت پیشرونده که اغلب به نام بیماری "قانقاریای دهان" مشهور است. پیشروی این بیماری در فرد مبتلا به از بین رفتن گوشت دهان منجر به دیده شدن دندان ها و لثه به حالتی ناخوشایند می شود. این بخش وحشتناکترین قسمت این فیلم بود ، بیماری که بیشتر بچه های فقیر آفریقا به آن مبتلا شدند. این میکروب از طریق آبهای آلوده و بهداشت نامناسب غذایی در بدن ایجاد می شود که بیشترین آمار مبتلایان آن متعلق به آفریقا و آسیا است.

 بیماری نوما

بیماری نوما وحشتناکترین بیماری دهانی

 2- بیماری عجیب و دردناک پای مادروا:

این بیماری نتیجه رشد نوعی قارچ قوی است که قدرت رشد در تمام بخش های بدن را دارد اما بیشتر در ساق و روی پا رشد می کند. علائم اولیه این بیماری درد و تورم پا است که پس از ان با بروز توده های چرکی خود را نشان می دهد. گسترش عفونت در تمام بافت پا به مرور باعث نوعی فوران چرکی شد و فرد را تاحد دردناکی ناتوان می سازد. در حال حاضر هیچ نوع واکسن و داروی پیشگیری از این بیماری وجود ندارد اما با رعایت بهداشت و شستشوی مناسب دست و پا می توان از این بیماری پیشگیری کرد.

بیماری پای مادروا 

بیماری پای مادروا وحشتناکترین بیماری پوستی

 3- سندرم درد منطقه ای:

این بیماری فرد مبتلا را درگیر دردهای شدید می کند ، دردهایی که با تغییرات ایجاد شده در پوست بیشتر می شوند. علت اصلی بروز این بیماری شکستگی و یا به اصطلاح اختلا در سیستم عصبی می دانند. مطالعات نشان می دهد که دردهای ایجاد شده به وسیله ی این بیماری به حدی زیاد است که می تواند منجربه بروز اختلالات روانی در فرد مبتلا شود. علائم این بیماری زمانی آغاز می شود که فرد دچار آسیب در سیتم بافتی بدن می شود و کاهش میزان پتانسیل و قدرت بدنی منجربه پیشروی سندرم درد منطقه ای می شود.

 سندرم درد منطقه ای

سندرم درد منطقه ای بیماری وحشتناک و دردناک

4- جذام:

بیماری که نامش هم دردناک است. جذام بیماری مسری است که باعث التهاب در پوست ، چشمها ، اعصاب و دستگاه تنفسی می شود.اصلی ترین علت ابتلا به جزام قرار گرفتن در معرض میکروبی به نام مایکوباکتریوم است. علائم این بیماری می تواند منجر به کاهش دید در دراز مدت شود. دردناک ترین بخش این بیماری از دست دادن حس در اندام فرد مبتلا است که به مرور زمان باعث نابودی عضو بدن می شود.

بیماری جذام

بیماری جذام یکی از وحشتناکترین بیماری هاست

5- کرم فیلاریایی ( کرم چشم):

کرم فیلاریایی انگلی است که می تواند در چشم انسان زندگی کند. تا کنون 200 میلیون نفر در دنیا دچار این بیماری شده اند و این انگل دومین علتنابودی بینایی در دنیاست.در برخی از گزارشات دیده شده است که کرم فیلاریایی تنها در چشم رشد نمی کنند و توانایی رشد در اندام تحتانی را نیز دارند. از نشانه های دیگر بیماری در رده ی عوارض بیماری کرم فیلاریایی می توان به بثورات جلدی، درد شدید شکم، ورم مفاصل و پاپول .اشاره کرد.

کرم فیلاریایی

کرم فیلاریایی عامل وحشتناکترین بیماری چشمی

6- بیماری ویبریو ویبریو ولنیفیکوس:

این بیماری که حتی تلفظ نامش هم دشوار است باکتری بدخیمی است که می تواند یک عفونت گسترده ایجاد کند.علت اصلی ابتلا به این بیماری مصرف صدف خام ، شنا در آبهای کثیف و شنا با زخم باز است.علائم اصلی این بیماری استفراغ، اسهال شدید ، درماتیت تاول و درد شدید شکم است. از عوارض دردناک دیگراین بیماری می توان به تضعیف دستگاه ایمنی بدن ، موثر بر هر دو کبد و جریان خون و در نهایت به مرگ بیمار اشاره کرد . ریشه ی این بیماری به سال 1979 برمی گردد که به گفته ی محققان علت اصلی ان کاهش سطح نمک در ساحل بوده است.

 بیماری وحشتناک

بیماری وحشتناک پوستی

7- بیماری پیکا:

پیکا بیماری عجیبی است که فرد مبتلا را با تغییر اشتها مایل به خوردن اقلامی غیرخوراکی می سازد. این اقلام می تواند شامل دسته ی عظیمی باشد که بدترین آنها خوردن چوب ، کاغذ ، ادرار و مدفوع انسان است. پیشتر این اختلال را نوعی بی فرهنگی و بی مذهبی می دانستند اما بعد از مطالعات دقیق علت مشخص شد و نام پیکا را به خود گرفت. افراد مبتلا به این بیماری خطرناک به دلیل مسمویت های شدید جان خود را از دست می دهند.

 بیماری پیکا

بیماری پیکا بدترین و وحشتناک ترین بیماری تغذیه ای

 8- بیماری دردناک و وحشتناک FIBRODYSPLASICA:

این بیماری با داشتن تعداد کمتر از 800 نفر مبتلا در سرتاسر دنیا جزو نادرترین بیماری های جهان قرار دارد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید فرد مبتلا به این بیماری از نوعی اختلال در رشد استخوان ها رنج می برد. FOP با آسیب رساندن به بافت و سیستم ترمیم بافت بدن منجر به متوقف شدن درمان آسیب های استخوانی و تاندون ها می شود.استخوان بندی جدید بدون مفاصل غیرقابل انعطاف هستند و فرد مبتلا را تا حد شدیدی ناتوان در حرکت می سازد.

بیماری استخوانی

وحشتناکترین بیماری استخوانی

9- بیماری کلارکسون:

این بیماری وضعیتی وخیم در بدن ایجاد می کند که به دلیل آن عروق خونی شروع به نشت پلاسمای خون می کنند. پلاسمای نشت کرده از عروق و رگهای خونی جایی برای جذب نمی یابد و زیر پوست تجمع می کند که منجربه نفخ بدن می شود. تنها راه مقابله و درمان این بیماری ها تزریق آب به بدن و مقابله با نفخ است.این بیماری در حالی که در دوره درمان قرار نگیرد به مدت سه روز تمام ارگان های حیاتی بدن را نابود کرده و منجر به مرگ می شود. بعد از گزارش اولین مورد تا کنون 150 نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند که متاسفانه علت اصلی ان هنوز مشخص نیست و همین نامعلوم بودن علت راهی را برای پیشگیری باز نکرده است.

بیماری کلارسکون

علائم و علت بیماری کلارسکون یکی از وحشتناکترین بیماری های کشنده

10- سندرم مرد فیلی:

اولین بار مردی در انگلستان سال 1862 فردی به نام جوزف با این مشکل به دنیا آمد . بافت غیرقابل تحمل پوستی که در تصویر مشاهده می کنید او را ملقب به مرد فیلی کرد . اگرچه خوشبختانه مورد مشابهی بعد از آن به این شدت گزارش نشده است اما همین واحد بودن مبتلا هم آن را در رده ی وحشتناکترین بیماری ها قرار داده است.

 مرد فیلی

سندرم مرد فیلی دیگر بیماری وحشتناک در دنیاست

تمام شما عزیزانی که این گزارش را خواندید و تصاویر دلخراش را مشاهده کردید بدون شک دچار حالتی ناخوشایند و چهره ای درهم شدید اما هدف از مطرح این دسته از مشکلات می تواند این باشد که همه ما متوجه گنج بی مثال سلامتی مان شویم ، نعمتی که دیگر این روزها با افزایش مشکلات به نحوی فراموش شده است . باید قدر بدانیم نعمت سلامتی مان را که نمی توان ذره ای از آن را با بزرگترین گنج ها و دارایی های دنیا خریداری کرد، دارایی بی مثالی را که خداوند رحمان به ما عطا فرموده است.

وحشتناکترین بیماری ها ، کرم چشم تا خوردن مدفوع انسان + تصاویر

4.590
این مطلب مفید بود ؟819
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
برچسب : مدفوع
وبگردی