تينا آخوند تبار
اگر دیدگاه های مایوس کننده ای درباره ورزش های پرتحرک و تابستانی و به خصوص ورزش مهیج و جذاب تنیس دارید گپ و گفت ما را با تینا آخوند تبار از دست ندهید.

تینا آخوند تبار چند سالی است که به صورت حرفه ای تنیس بازی می کند. او هم تایید می کند که چه قدر این ورزش مطلوب و دوست داشتنی است.

بعد از خواندن این مصاحبه، بی شک دلتان هوس تجربه این بازی را می کند. همه اطلاعات لازم، برای مربی، باشگاه، راکت، لباس و ... همین جا در همین مطلب جمع شده اند.

تنیسور شدن سخت نیست

این بازیگر جوان کمتر از دو سال است ورزش تنیس را آغاز کرده اما به خاطر سختکوشی، علاقه و همچنین آمادگی جسمانی بالا به مرحله ای رسیده که می تواند با مربیان خود مسابقه دهد و هم سطح آنها تنیس بازی کند. در این گفت و گودرباره ورزش های مورد علاقه و سبک زندگی اش در مورد خواب، تغذیه و. . . و توصیه هایش به علاقه مندان به ورزش تنیس گپ زدیم.
 
همیشه عاشق  تنیس بوده ام
تینا آخوندتبار: همیشه یکی از پایه های اصلی و علاقه مندی های ثابت زندگی ام ورزش بوده است. ورزش ابتدایی ام والیبال بود و در مدرسه به سمت این ورزش گرایش پیدا کردم و حتی کلاس های مدرسه را می پیچاندم و در حیاط با بچه ها والیبال بازی می کردم. (می خندد) بعد از دبیرستان و در دانشگاه به خاطر حجم سنگین درس ها کمی از ورزش غافل شدم ولی همیشه عاشق تنیس بودم و مسابقاتش را دنبال می کردم.
در کودکی شرایط رفتن به کلاس های تنیس را نداشتم اما وقتی این شرایط برایم مهیا شد لحظه ای تردید نکردم و الان هم دقیقا در سطح مربیانم می توانم تنیس بازی کنم و با هم مسابقه می دهیم.  کمتر از دو سال است تنیس را آغاز کرده ام ولی خیلی فشرده این ورزش را دنبال کردم. من هر هفته دست کم سه روز به باشگاه می رفتم و خب از قبل هم به خاطر ورزش های مختلف و بدنسازی، آمادگی جسمانی خوبی داشتم و به سرعت در یادگیری این ورزش پیشرفت کردم.
 تینا آخوندتبار
تنیس ورزش پولدارها نیست
تینا آخوندتبار: چند ورزش وجود دارد که بلافاصله وقتی اسم شان برده می شود اغلب فکر می کنند این ورزش ها بسیار لوکس هستند و مخصوص ثروتمند ها اما این تصور واقعا درست نیست. حتی خود من هم زمانی که هنوز به سمت ورزش تنیس نرفته بودم فکر می کردم این ورزش بسیار لوکس است و کسی که این ورزش را انجام می دهد حتما به شکل خفنی پولدار است اما به علاقه مندان این ورزش با اطمینان می گویم که این طور نیست. 
 
با تینا آخوندتبار، تنیسور شوید!
تینا آخوندتبار:حتی لباس ها و لوازم این ورزش چندان گران نیستند؛ البته بعضی از مارک های معروف ممکن است گران باشند اما لزوما نباید از آنها استفاده کرد. من خودم از وسایل ورزشی ویلسون استفاده می کنم اما می دانم مارک های مختلفی وجود دارند که می توان با هزینه پایین آنها را خریداری کرد. در مورد زمین بازی و مربی هم همین طور است. می توان با حدود 30 یا 40 هزار تومان یک زمین تنیس را برای مدت یک ساعت در اختیار داشت و حدود 50 هزار تومان هم معمولا هزینه ای است که باید برای مربی پرداخت کنید. یعنی اگر شما بخواهید هفته ای دو بار به باشگاه بروید هزینه ماهانه تان چندان هم به نسبت ورزش های دیگر بالاتر نخواهد بود.
 
برای کسب رتبه های جهانی در موی تای برنامه ریزی کرده ام
تینا آخوندتبار:جدیدا  یک ورزشی رزمی به نام موی تای را آغاز کرده ام که فوق العاده است و به شدت به آن علاقه مند شده ام. سقف آرزوهایم در این ورزش کسب رتبه های جهانی است و برای رسیدن به این هدف و آرزو به شدت در تلاشم. نمی دانم چرا وقتی اسم ورزش های رزمی به میان می آید اکثرا احساس می کنند که این ورزش ها دنیایی پر از خشم، جنگ، جدال و خشونت هستند. درحالی که واقعا این طور نیست.
 
تنوع را دوست دارید؟ تنیس را انتخاب کنید
تینا آخوندتبار: تنیس ورزش فرح بخشی است و پر از تنوع و پویایی؛ مثلا اگر شما بدنسازی کار کنید بعد از یک مدت از این همه تکرار خسته می شوید. خیلی از ورزش های دیگر هم ممکن است بعد از مدتی برای شما کسل کننده شوند چون تنوع خاصی ندارند اما در ورزش تنیس هرگز این اتفاق نمی افتد. فضای ورزش تنیس زیبا و باز است و اگر مثل من این ورزش را نه در محیط بسته  بلکه در کنار طبیعت دنبال کنید، لذت این ورزش را حس خواهید کرد.
 تینا آخوندتبار در حال بازی تنیس
محدودیتی برای خانم ها وجود ندارد
تینا آخوندتبار:شاید خانم ها در ایران به خاطر نوع پوششان کمی در محیط های باز برای ورزش کردن محدودیت داشته باشند اما من هرگز موافق نیستم که یک خانم ورزش دوست در کشور ما با محدودیت جدی روبه روست؛ مثلا برای ورزش تنیس، باشگاه به اندازه کافی برای خانم ها وجود دارد؛ هم زمین های روبسته و هم زمین های روباز که می توانند با ثبت نام در هفته چند روز از این زمین ها استفاده کنند.
 
دوست دارم خواهر زاده هایم  عاشق ورزش باشند
تینا آخوندتبار: هرگز برای وارد شدن به ورزش دیر نیست. حتی یک انسان مسن هم اگر ورزش را آغاز کند برای سلامتش خوب خواهد بود. من همیشه به خواهرم توصیه می کنم که فرزندانش را به سمت ورزش حرفه ای سوق دهد چون خواهر زاده هایم در این سن و سال ذهنی باز و بدنی آماده برای شکل گیری دارند و اگر به سمت ورزش بروند این موضوع جزیی از زندگی شان خواهد شد. واقعا دوست دارم آنها عاشق ورزش شوند.

ورزش تینا آخوند تبار

تنیسورها ورزشکارهایی کامل   هستند
تینا آخوندتبار:وقتی می شنویم کسی تنیسور است لذت می  بریم؛ می دانید چرا؟ چون کسی در این ورزش موفق است که همه شرایط را یک جا دارد؛ یعنی این آدم زندگی درستی دارد. تغذیه اش سالم است، بدنی آماده دارد، سبک زندگی اش سالم است و همیشه شادابی را همراه دارد. تنیس می تواند همه اینها را به ورزشکار هدیه دهد به شرطی که ورزشکار هم سختی های اولیه آن را به جان بخرد.
 
من یک خردادی هستم
تینا آخوندتبار:من یک خردادی هستم و از تنوع لذت می برم. شما هر ورزشی را نام ببرید من می گویم یک ماهی به آن پرداخته ام ولی روتین زندگی ام در حال حاضر بدنسازی، دو، موی تای و تنیس است. البته در کنار اینها از ورزش هایی که با طبیعت سروکار داشته باشند هم نمی گذرم؛ مثلا هر چند وقت یک بار با دوستان به کوه (معمولا توچال) می رویم و در کنار ورزش از طبیعت لذت می بریم. پیاده روی های طولانی در طبیعت هم لذت بخش است و گاهی این کار را هم انجام می دهم.
 
بازیگر باید پرفکت باشد
تینا آخوندتبار:ورزش در همه ابعاد زندگی ام اثرگذار بوده و این موضوع در بازیگری هم صادق است. وقتی تصمیم گرفتم وارد دنیای بازیگری شوم می دانستم کسی در این عرصه ماندگار است که استعدادی برتر داشته باشد. یک بازیگر باید از همه نظر برتر باشد. بازیگر باید بدنی آماده و روی فرم داشته باشد. این آمادگی در نحوه بازی کردن موثر است. از طرفی مردم دوست دارند بازیگران کاملا ایده آل باشند؛ یعنی سبک زندگی سالمی داشته باشند، به اندام خود اهمیت بدهند، شاداب و جذاب باشند و. . .
 تینا آخوندتبار
تفکر خاص بودن
تینا آخوندتبار:تا سه سال پیش تفکر خاص بودن را نداشتم اما الان به شدت معتقدم کسی می تواند برای خودش و دیگران خاص باشد که از همه جهت ایده آل باشد. اینکه شما انسانی زیبا، تحصیل کرده یا معروف باشید کافی نیست و ورزش باید جزو زندگی تان باشد. ورزش می تواند روحیه شما را مقاوم کند و بدن تان را سالم و زیبا نگه دارد. برا ی رسیدن به این ایده آل باید نسبت به اطرافیان تان بیشتر تلاش کنید و بیشتر وقت بگذارید چون شما آدمی خاص هستید.
 
راز موفقیت ورزشی
تینا آخوندتبار:برای شروع هر ورزش جدید حتما باید اندام خوبی داشته باشید و با نرمش بیگانه نباشید؛ مثلا اگر همین ورزش تنیس را انتخاب کنید اما هیکل خوبی نداشته باشید موفق نخواهید بود. برای شروع ورزش پرتحرکی مانند تنیس باید بدنی آماده داشته باشید؛ حالا این بدن آماده چطور به دست می آید؟
اول اینکه حتما باید دویدن را به عنوان یک اولویت در نظر بگیرید چون برای گرفتن سرویس ها در زمین تنیس نیاز به سرعت دارید؛ مثلا من در طول هفته حتما یک روز را به دویدن اختصاص می دهم و در باشگاه انقلاب حتی تا چند ساعت می دوم. در کنار این ورزش بدنسازی کار می کنم که همه ماهیچه های بدنم آماده باشند. غیر از اینها سبک زندگی شما هم خیلی مهم است؛ اینکه چه غذاهایی می خورید و استراحت تان چگونه است. 70درصد داشتن اندامی زیبا در انسان به تغذیه مناسب بستگی دارد. نمی شود هم فست فود خورد! هم اینکه اندامی زیبا و ورزشی داشت.
 
در هفته یک بار خورش می خورم
تینا آخوندتبار:تغذیه ما به نوع زندگی و خانواده های مان بستگی دارد؛ مثلا من در خانواده ای شمالی متولد شده ام و از کودکی با انواع خورش ها و برنج تغذیه شده ام. ولی وقتی به سن جوانی رسیدم و ورزش را به شکل جدی دنبال کردم متوجه شدم این همه خورش های چرب و برنج برای بدن مضر است و سبزیجات و میوه را جایگزین این نوع غذاها کردم و در طول هفته شاید فقط یک بار از خورش یا غذاهایی به این شکل استفاده کنم.
باید در سبک غذایی مان پروتئین بیشتری داشته باشیم و از مصرف افراطی کربوهیدرات ها خودداری کنیم. به جای نوشیدن آبمیوه های صنعتی صبح ها حتما آبمیوه طبیعی بنوشیم و از خوردن شیرینی و شکلات در حد افراط پرهیز کنیم.  من حتی وقتی سر صحنه فیلمبرداری هستم مربی ام مدام با من در تماس است و غذاهایی را که می خورم با او چک می کنم. مدام هم به من تذکر می دهد تینا قند و چربی نخور.

ورزش مورد علاقه تینا آخوند تبار + عکس

3.821
این مطلب مفید بود ؟165
برگرفته از سیب سبز - / ک
وبگردی