ورق بازی

امام جماعت مشهور سعودی در مسابقات ورق بازی + تصاویر

تاریخ انتشار : 17 فروردین 1397کد مطلب : 66578زمان مطالعه : 2 دقیقه
مسابقات ورق بازی با تمام جنجال ها و حواشی که داشت برگزار و در اولین روز آن حضور امام جماعت مسجدالحرام در این مسابقات خبرساز شد.

آغاز جنجالی مسابقات ورق بازی در عربستان سعودی

مسابقات سراسری «ورق بازی» در عربستان سعودی برای اولین بار در این کشور از روز چهارشنبه به مدت 5 روز و با حمایت و مشارکت شخصیت های دینی این کشور آغاز شد. اولین مسابقات «بازی ورق» در عربستان سعودی رسما از روز گذشته (چهارشنبه) در شهر ریاض، پایتخت این کشور شروع شد. «ترکی آل الشیخ»، رئیس شورای اداره کل ورزش عربستان ماه فوریه گذشته رئیس کمیته المپیک این کشور را مأمور برگزاری این مسابقه کرد. این نشست قرار است به مدت 5 روز از 4 تا 8 آوریل ( 19 فروردین) ادامه داشته باشد.

اداره کل ورزش عربستان اعلام کرده است که جوایز نقدی به ارزش 500 هزار ریال سعودی (133 هزار دلار) برای این مسابقات در نظر گرفته شده و قرار است برای نفرات اول تا چهارم به ترتریب، 133 هزار دلار، 66 هزار دلار، 40 هزار دلار و 26 هزار دلار به عنوان جایزه پرداخت شود. بازی ورق یا همان پاسور یکی از محبوب ترین باری های رایج در مجالس و اوقات فراغت عربستان سعودی به شمار می رود.

مسابقات ورق بازی

آغاز مسابقات ورق بازی عربستان سعودی

 جزئیات اولین مسابقات ورق بازی در عربستان سعودی

گفته می شود برگزاری مسابقات سراسری ورق بازی در قالب چشم انداز 2030 عربستان سعودی صورت می گیرد که طی ما های گذشته از سوی محمد بن سلمان، ولی عهد این کشور با هدف ایجاد فضای باز اجتماعی و فرهنگی و اصلاحات اجتماعی در عربستان و کاهش وابستگی این کشور به نفت روی نمایی شد. با این حال اعلام برگزاری این مسابقات و حمایت برخی از مفتی های عربستان سعودی از مسابقات ورق بازی و حضور آن ها در مراسم افتتاح واکنش و انتقاد فعالان و کابران فضای مجازی را به همراه داشته است. 

برخی از کابران ضمن انتقاد از برگزاری این بازی ها و بی توجهی به مراکز آموزشی، سرمایه گذاری در بخش آموزش عربستان سعودی را بهتر از برگزاری چنین بازی های بی ارزش دانستند و عکس هایی از سالون های برگزاری این مسابقات با سالن های برگزاری امتحانات را منتشر کردند. 

به گزارش «ارم نیوز»، «عادل بن سالم بن سعید الکلبانی» از مبلغان سعودی و امام جماعت نمازهای تراویح مسجد الحرام ( از سال 1387) دیروز (چهارشنبه) در این مسابقات حضور یافت و مشارکت کرد که انتقاد فعالان شبکه های اجتماعی را در پی داشت. 

عربستان سعودی در حالی مسابقات بازی ورق را به صورت رسمی برگزار می کند که «عبدالعزیز ابن باز»، مفتی اعظم عربستان ( از سال 1992 تا 1999) آن را از منکرات و از ابزارهای لهو و لعب دانسته که موجب ترک نماز یا تاخیر آن می شود و ضررهایش برای همه معلوم و بیشتر از منفعتش است.

مسابقات ورق بازی

مسابقات ورق بازی

تصاویر امام جماعت مسجدالحرام در مسابقات ورق بازی

امام جماعت مشهور سعودی در مسابقات ورق بازی + تصاویر

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از فارس /ن
وبگردی