وضع هوا در سیزده بدر

پیش بینی وضع هوا در روز سال تحویل و سیزده بدر سال 98

تاریخ انتشار : 27 اسفند 1397کد مطلب : 14387زمان مطالعه : 3 دقیقه
رئیس سازمان هواشناسی وضعیت آب و هوای ایام تعطیلات عید نوروز 98 و روزهای سال تحویل و سیزده بدر سال 98 را تشریح کرد.

 وضع هوا در سیزده بدر 98 چگونه است؟

فارس:رئیس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ایام نوروز در اغلب شهرها برف و باران خواهیم داشت، گفت:روز تحویل سال در نوار شمالی کشور و مشهد مقدس بارش باران و کاهش قابل ملاحظه دما پیش بینی می شود. 

اهر تاج بخش مسلمان امروز در نشست خبری با ارائه گزارش هواشناسی ایام نوروز بیان کرد:در ایام نوروز بارش های زیادی داریم که شاید از نظر مسافرت و مسافران مناسب نباشد، اما از نظر تامین منابع آبی ما بسیار مطلوب است.

وی ادامه داد:امروز سامانه بارشی روی شرق دریای خزر فعال است و در بخش های شرقی مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارندگی داریم. 

رئیس سازمان هواشناسی افزود :صبح فردا کاهش قابل ملاحظه دما و وزش باد شدید در استان های مذکور خواهیم داشت. 

تاجبخش تصریح کرد:از روز چهارشنبه سامانه جدید بارشی از سمت دریای سیاه، نوار شمالی کشور را تحت تأثیر قرار می دهد و استان های آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، خراسان شمالی، گلستان، کردستان، زنجان، قزوین، سمنان، خراسان رضوی و ارتفاعات و شمال استان تهران تحت تأثیر این سامانه قرار می گیرد و کاهش قابل ملاحظه دما را در این استان ها خواهیم داشت. 

وی ادامه داد:از ساعات پایانی روز چهارشنبه 29 اسفند و همچنین روز پنجشنبه که تحویل سال را داریم، کاهش قابل ملاحظه دما در مشهد مقدس و حتی بارش موقت برف پیش بینی می شود و دما به شدت افت می کند و به زیر صفر درجه می رود. 

رئیس سازمان هواشناسی اظهار داشت:روز یکم فروردین هوا در اغلب شهرها مناسب است و سیستم بارشی مذکور از شمال شرق خارج می شود. 

تاجبخش بیان کرد:روزهای یکم تا چهارم فروردین 98 آسمان در بیشتر نقاط کشور صاف است، اما از روز چهارم فروردین 98 سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می شود و در نیمه غربی کشور، سواحل خزر و شمال شرق این سامانه فعال خواهد بود و پس از آن همه نقاط کشور غیر از جنوب شرق را در بر می گیرد و همه جا شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف هستیم. 

وی افزود :روزهای چهارم تا ششم فروردین در دامنه های مرکزی زاگرس و استان های ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، سواحل خزر و دامنه شمالی البرز فعالیت این سامانه افزایش می یابد و در استان تهران هم بارش در نقاط سردسیر به صورت برف و در شمال و شمال غرب و شمال تهران سامانه فعال خواهد بود. 

رئیس سازمان هواشناسی گفت:از روز هفتم تا دهم فروردین 98 آسمان صاف و آفتابی است، اما روزهای یازدهم و دوازدهم هم با ورود سامانه بارشی جدید، باران در کشور آغاز خواهد شد. روز سیزده فروردین در نوار شمالی کشور، شمال شرق، بخش های مرکزی کشور، هوا بارانی است و در بسیاری از شهرها شاهد بارش باران خواهیم بود. 

تاجبخش بیان کرد:به علت سرمای هوا، ذوب برف نداریم که این به کاهش دما می انجامد، اما در ذخیره منابع آبی ما مؤثر است. 

وی ادامه داد:مسافران برنامه سفر خود را با شرایط جوی تنظیم کنند، ضمن آن که توصیه می شود، در جاده های منتهی به شمال و شمال شرق تمهیدات لازم در آن ایام مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی دمای هوا در روز 13 بدر و سال تحویل 98

3.465
این مطلب مفید بود ؟4421
وبگردی