وقایع تاریخی
با کاوش در وقایع تاریخی مواردی کشف شده که شاید در ابتدا شما را به خنده بیندازد، اما هر چه بیشتر در رابطه با این نظریه ها تحقیق کنید، بیشتر به واقعی بودن آن ها پی می برید.

رازهای عجیب سر به مهر ماندن وقایع تاریخی

اسرارآمیز، معمای حل نشده، راز سر به مهر ... انسان ها به خاطر ذات کنجکاوشان علاقه بسیاری به حل معماها دارند. در این میان افراد بسیاری از محققان و باستان شناسان هستند که تمام عمرشان را صرف کشف یک راز و گشودن یک معما می کنند.

هر چه زمان می گذرد انسان ها سعی می کنند از دید متفاوتی به وقایع تاریخی نگاه کنند و گاهی اوقات از بیوگرافی افراد مشهور حقایق عجیبی را کشف می کنند. شاید این کشفیات در ابتدا شما را به خنده بیندازد و نتوانید آن ها را بپذیرید اما هر چه بیشتر در رابطه با این نظریه ها تحقیق کنید و بخوانید بیشتر به واقعی بودن آن ها پی می برید. بعضی از این تئوری ها کاملا منطقی به نظر می رسند.

چند نمونه از این نظریات عجیب را در زیر بخوانیم. تصمیم با خودتان است که آن ها را احمقانه بدانید یا منطقی.

مسئله این است:ویلیام شکسپیر وجود داشت یا نداشت؟

وقایع تاریخی

این سوال ذهن خیلی ها را به خود درگیر کرده است که آیا شکسپیر واقعا وجود داشته است؟ بیایید در نظر بگیریم که او واقعا وجود داشته. آیا او تمام آثارش را بدون هیچ آموزشی خودش به تنهایی نوشته است؟ در فیلمی به نام Anonymous شکسپیر هنرمند متوسطی بود که نوشته های Edward de Vere را ثبت می کرد. بسیاری از متخصصان با این نظریه مخالف هستند.

هیتلر در سال 1984 به دلیل کهولت از دنیا رفت

وقایع تاریخی

در تایخ 30 آوریل سال 1945 آدولف هیتلر در پناهگاه زیرزمینی خود خودکشی کرد و جسد او نیز بعدها پیدا شد. اما موضوع به این سادگی ها نبود. بعدها اف بی آی بر اساس مدارک یافت شده کشف کرد که هیتلر بعد از پایان جنگ زندگی خوب و آرامی را گذرانده است. او ابتدا در آرژانتین مخفی شده بود و سپس به برزیل نقل مکان کرد. این واقعیات در کتاب هیتلر در برزیل:زندگی و مرگ او نوشته شده است. هیتلر برای مخفی شدن نام خودش را به آدولف لایپزیگ تغییر داد و با زن سیاه پوستی به نام کاتینگا زندگی می کرده است. بومیان منطقه او را آلمانی پیر صدا می زدند.

پیتر یکم به طور مرموزی به جانشینی رسید

وقایع تاریخی

پیتر یکم واقعی نبود!!! این داستان درباره "تزار تقلبی” بعد از بازگشت او از اروپا شایع شد ریش شیو شده و لباس های سبک اروپایی او مردم را نگران کرده بود که شاید اروپا زده شده است. مردم متوجه تغییراتی در ظاهر او شده بودند. قد او بلندتر شده بود و پیرتر به نظر می رسید. برخی مدعی شده بودند که او دیگر به رسم و رسومات روسی علاقه ای نشان نمی دهد و نمی تواند به زبان مادری اش نامه بنویسد. بر طبق این نظریه تزار واقعی دستگیر و در یک قلعه نظامی محبوس شده و صورت او در ماسک آهنین پوشانده شده است.

 

بسیاری از اسرار بزرگ زندگی باقی مانده اند و رازهایی در سینه ی تاریخ وجود دارد که محققان سال هاست در حل آن ها متوقف مانده اند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به 10 راز بزرگکه در تاریخ فراموش شده اند.

10 راز بزرگ جهان که همچنان سر به مُهر مانده اند!

ناپدید شدن تمدن دره ی سِند

 
قدیمی ترین تمدن شناخته شده در هند باستان در منطقه ای از غرب هند تا افغانستان امروزی گسترده شده بود، بیش از پنج میلیون نفر در عصر برنز در این منطقه زندگی می کردند اما همگی آن ها به طرز نامعلومی از بین رفته اند. حفاری ها در سال 1922 میلادی نشان داد که مردم این منطقه از فرهنگ بالایی در حفظ بهداشت برخوردار بوده اند و سیستمی از کانال های پیچیده فاضلاب ها را جمع آوری و به بیرون از منطقه انتقال می داده که وجود چنین پیشرفتی در آن مقطع زمانی غیر منتظره است. باستان شناسان هیچ نشانی از درگیری های اجتماعی و یا مشکلات رایج دیگر در عهد باستان پیدا نکردند، حتی به نظر می رسد تا آخرین لحظات سیستم بهداشتی آن ها کاملاً تمیز نگه داشته شده است.
 

مومیایی های تاریم

 
در طول حفاری در زیر منطقه ی تاریم در غرب چین، باستان شناسان موفق به کشف بیشتر از 100 جسد مومیایی با قدمت بیش از دو هزار سال شدند اما آنچه که باستان شناسان را متعجب کرد موهای بلند و روشن این مومیایی ها بود. در سال 1993 میلادی با جمع آوری و آزمایش نمونه های DNA از این مومیایی ها مشخص شد که آن ها از لحاظ ژنتیکی اروپایی بوده اند. با اینکه در متون چین باستان از هزار سال قبل از میلاد مسیح وقایع تاریخی قفقاز ثبت شده است اما هیچ اشاره ای به وجود این افراد در آن مکان نشده است.
 

نسخ خطی وینیچ

 
احتمالاً دست نوشته ی وینیچ خوانده نشده ترین کتاب در کل جهان است. این کتاب 500 ساله در سال 1912 در یک کتابخانه در رم کشف شد و شامل 240 صفحه از تصاویر و نوشتار به زبانی ناشناخته است. تاکنون رمز گشایی از این کتاب ناممکن بوده است تا جایی که عده ای آن را جعلی از نوشتار دانسته اند اما تجزیه و تحلیل آماری نشان می دهد که این دست نوشته دارای ساختار پایه ای و قوانین یک زبان زنده است.
 

لژیون گمشده ی رم

 
در افسانه ها آمده است پس از اینکه پارت ها از ایران باستان ارتش غیر قابل شکست رُم به رهبری ژنرال کراسوس را شکست دادند، گروه کوچکی از اسرای جنگی فرار کرده و در صحرا سرگردان شده تا نهایتاً توسط ارتش هان دستگیر شدند. مورخ چینی قرن اول بان کی مون گو از نبردی صحبت می کند که در آن چینی ها با ارتشی عجیب که حالت نظامی شبیه به ماهی به خود گرفته بود جنگیده است، این توصیف به آرایش نظامی رمی های باستان شباهت دارد. مورخان انگلیسی در آکسفورد از سوابق باستانی شهری کوچک در نزدیکی صحرای گبی به نام لی کیان خبر می دهند؛ ترجمه ی لی کیان به چینی می شود رُم. شاید آزمایش DNA از بعضی چشم رنگی های این منطقه بتواند توضیحی برای این مسئله پیدا کند.
 

چه کسی رابین هود بوده است؟

 
وجود یک راهزن انسان دوست که در جنگل زندگی می کرده قطعاً از پادشاه افسانه ای با شمشیر جادویی در سنگ محتمل تر به نظر می رسد، تا کنون مشخص نشده که رابین هود واقعاً چه کسی بوده است، تحقیقات در کتاب های باستانی منجر به پیدا شدن لیستی از نام ها شده است شامل فراریی از یورکشایر به نام رابرت هود، هابهود و رابرت هود دیگری از ویکفیلد و چندین نام دیگر، در طول زمان نام رابین هود چنان مترادف با یاغی گری شده است که به نظر می آید کاراکترهایی مانند پرنس جان و ریچارد شیر دل بعدها به این داستان اضافه شده اند.
 

سنگ های کارناک

 
در ساحل بریتانی در شمال غرب فرانسه بیش از سه هزار سنگ ایستاده بزرگ در خطوط کامل و به طول بیش از 12 کیلومتر گسترده شده اند. افسانه های محلی می گویند این سنگ ها سپاهیان روم هستند که توسط مرلین جادوگر به سنگ تبدیل شده اند. جواب منطقی تری توسط محققین مطرح می شود که ممکن است این سنگ ها یک آشکار ساز زلزله بوده باشند که استادانه توسط مردم عصر نوسنگی ساخته شده باشند. هویت مردمی که آن ها را ساخته اند ناشناخته باقی مانده است.
 

سقوط مینوانس

 
مورخان باستان بیش از آنکه از علل ناشی به فروپاشی امپراطوری رم سخن بگویند از سقوط امپراطوری با نام مینوانس سخن گفته اند. در حدود سه هزار و پانصد سال پیش زندگی در جزیره ی کرت (محل اقامت پادشاهی افسانه ای و جانور انسان خوارش) به علت فوران آتشفشانی در جزیره ی همسایه اش یعنی تِرا مختل شد. لوح های باستانی نشان می دهد به جای آنکه مینوانس ها توسط خاکسترهای آتشفشانی از بین بروند تا 50 سال بعد نیز در آن مکان زندگی می کرده اند. احتمالا از بین رفتن آن ها شامل سناریویی از تضعیف شدن توسط گدازه های آتشفشانی و در نهایت از بین رفتن توسط یونانی ها بوده است.
 

 اجساد باتلاقی

 
صدها جسد باستانی در اطراف تالاب های شمالی اروپا کشف شده است. محققان با بررسی این اجساد به شواهد مخوفی از شکنجه های قرون وسطایی دست یافته اند. چنین سرنخ نشان از مراسمی مانند قربانی کردن انسان ها در آن مکان دارد.
 

شهر گمشده ی هلیکه

 
مورخ یوانی پوسانیاس داستانی را شرح می دهد که طی آن شهر بزرگ و پیشرفته ی هلیکه توسط زلزله ای بزرگ با خاک یکسان می شود و پس از آن سونامی بزرگی هر آنچه از عظمت و شکوفایی آن شهر باقی مانده را به سوی دریا جارو کرده و آن را به پوسِیدون خدای دریا و زمین لرزه تقدیم می کند. هیچ اثری از این جامعه ی افسانه ای در خارج از متون یونان باستان پیدا نمی شود اما در سال 1861 یک باستان شناس سکه ای با شمایل سر پوسِیدون پیدا می کند.
 
در سال 2001 باستان شناسان خرابه های هلیکه را زیر گل و لای و آب های ساحلی کشف می کنند. در حال حاضر آن ها به از زیر خاک در آوردن این باقی مانده ها مشغول هستند. ممکن است هلیکه همان امپراطوری از دست رفته ی آتلانتیس بوده باشد.
 

رونگورونگو

 
رونگورونگو اسکریپت های هیروگلیف کشف شده در جزیره ی ایستر است، ساکنان اولیه ی این منطقه می توانستند با خطی متکی بر تصاویر بنویسند در حالی که هیچکدام از همسایگان آن ها در آن زمان قادر به نوشتن نبوده اند. در سال های دهه ی هفدهم میلادی این زبان فراموش شده و نوشته های هیروگلیف آن جزو اسرار به حساب میامد. پس از آن با ورود استعمارگران اروپایی و ممنوع کردن این آثار به دلیل ارتباط با ریشه های بت برستی جزیره نشینان، آخرین امیدها برای رمزگشایی این آثار از بین رفت.

عجیب ترین رازهای سر به مهر جهان + تصاویر

3.837
این مطلب مفید بود ؟289
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
وبگردی