پذیرش دکتری

آمار انتخاب رشته داوطلبان و ظرفیت پذیرش دکتری در 1400

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1400کد مطلب : 64659زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد آمار انتخاب رشته داوطلبان دوره دکتری و همچنین ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد در این مقطع را اعلام کرد.

مهر: طهماسب کاظمی در پاسخ به این سوال چه تعداد از داوطلبان دوره دکتری 1400، در دانشگاه آزاد انتخاب رشته کرده اند، اظهار کرد:امسال نزدیک به 10 هزار نفر بیشتر نسبت به سال گذشته در دانشگاه آزاد انتخاب رشته کرده اند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه ما در دانشگاه آزاد در دوره دکتری 2 هزار و 349 رشته محل فعال در 284 رشته گرایش در 150 واحد دانشگاهی داریم، افزود:ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد در دوره دکتری در سال 1400، 11 هزار و 538 ظرفیت است.

وی با بیان این مطلب که تعداد داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی 130 هزار و 732 نفر هستند که سازمان سنجش اطلاعاتشان را در اختیار ما قرار داده است، گفت:از این تعداد 60 هزار و 783 نفر در سامانه دانشگاه آزاد انتخاب رشته کردند.

کاظمی ضمن بیان این مطلب 31 هزار و 109 داوطلب برای مصاحبه مجازی به دانشگاه دعوت می شوند، خاطرنشان کرد:سامانه دعوت به مصاحبه از 3 روز گذشته فعال شده و تا 4 خرداد داوطلبان فرصت دارند، نسبت به ثبت نام برای مصاحبه دوره دکتری اقدام کنند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد ضمن اشاره به اینکه مصاحبه دکتری از هفته آخر خردادماه شروع خواهد شد و تا نیمه تیرماه ادامه دارد، تصریح کرد:با توجه به استانداردی که در همه آزمون ها وجود دارد، ما 3 برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت خواهیم کرد. نتایج پذیرفته شدگان همزمان با سایر زیر نظام ها توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام خواهد شد.

وی همچنین درباره زمان برگزاری آزمون EPT گفت:طبق جدول زمان بندی و همچنین با توجه به شرایط کشور اولین زمانی که می توانیم آزمون زبان را به صورت حضوری برگزار کنیم، 21 خردادماه است؛ طی یکی دو روز آینده سامانه ثبت نام بالا می آید و داوطلبان این آزمون می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/م

 

آمار انتخاب رشته داوطلبان و ظرفیت پذیرش دکتری در 1400

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : آزمون دکتری
وبگردی