پزشک جراح

سرقت عروس و داماد از پزشک جراح

تاریخ انتشار : 5 مهر 1397کد مطلب : 71917زمان مطالعه : 4 دقیقه
زوج جوان با زندانی کردن پزشک جراح در یکی از اتاق های خانه اش دست به سرقت اموال وی زدند.

نقشه زوج جوان برای سرقت از پزشک جراح

همشهری: تازه عروس و داماد برای برطرف کردن مشکلات مالی شان نقشه کشیدند تا با زندانی کردن پزشک جراح دست به سرقت اموالش بزنند. 

چند روز پیش اهالی ساختمانی در غرب پایتخت صدای فریادهای مردی را شنیدند که درخواست کمک می کرد. صدای مرد جوان از طبقه پنجم برج مسکونی به گوش می رسید و او کسی نبود جز پزشک جراحی که در آنجا زندگی می کرد. 

سرقت از پزشک جراح

همسایه ها از آتش نشانی کمک خواستند و آتش نشانان پس از شکستن قفل وارد آپارتمان آقای دکتر شدند. او داخل یکی از اتاق ها زندانی شده و دست و پایش با چسب بسته شده بود. مرد جوان پس از آزادی مدعی شد که 2زن و یک مرد او را در اتاق زندانی کرده و اموالش را دزدیده اند. ماجرا به پلیس اعلام شد و طولی نکشید که مأموران خود را به آنجا رساندند. 

زوج جوان سارق

دکتر که مردی 45ساله و فوق تخصص و جراح است به مأموران گفت:مطبم در شمال غرب تهران است و زنی جوان به نام سمانه بیمارم بود. او مدت ها بود که تحت نظر من بود و هر ماه برای چک آپ به مطبم می آمد. او زنی خونگرم بود که هر وقت به مطب می آمد از شرایط زندگی و جامعه می گفت. تا اینکه شنید من قصد فروش خانه ام را دارم. 

پلیس آگاهی

سمانه گفت یکی از دوستان صمیمی اش قصد خرید خانه دارد و پولش نقد است. با پیشنهاد او قرار شد که روز حادثه همراه دوستش به خانه ام بیایند تا آنجا را بازدید کنند. وی ادامه داد:همسرم و فرزندانم سفر بودند که 2زن جوان وارد آپارتمانم شدند اما هنوز دقایقی از ورود آنها نگذشته بود که ناگهان مردی جوان پشت سر آنها وارد سالن پذیرایی شد. 

مرد جوان با تهدید دست وپای مرا با چسب بست و شروع کرد به کتک زدنم. او با چاقو مجروحم کرد و کشان کشان به یکی از اتاق خواب ها برد. بعد با تهدید دسته چکم را از کیفم برداشت و خواست که 4چک هرکدام به مبلغ 10میلیون تومان برایش بنویسم و امضا کنم. او مدام تهدید می کرد که اگر چک ها را امضا نکنم با ضربات چاقو جانم را می گیرد. من هم از ترس جانم هرچه می گفت انجام دادم. او پس از گرفتن چک ها و سرقت همه پول های داخل خانه همراه 2زن جوان که از همدستانش بودند متواری شد. 

دستگیری

با اعلام این شکایت، گروهی از مأموران پلیس آگاهی تهران با دستور قاضی خاکزاد دادیار دادسرای ویژه سرقت تحقیقات خود را برای دستگیری سارقان فراری آغاز کردند. هویت متهم که از بیماران آقای دکتر بود مشخص بود اما وقتی مأموران راهی مخفیگاه او شدند پی بردند که از آنجا نقل مکان کرده است. 

با این حال کارآگاهان در ردیابی های ویژه و اقدامات اطلاعاتی موفق شدند مخفیگاه زن جوان را شناسایی و او را دستگیر کنند. این زن در بازجویی های اولیه منکر سرقت از آقای دکتر شد و گفت:من و دوستم برای بازدید خانه آقای دکتر به آنجا رفتیم اما ناگهان سارق ناشناس وارد آپارتمان شد و دست به سرقت زد. او کلاه به سر داشت و ما چهره اش را ندیدیم ضمن اینکه خودمان هم به شدت وحشت کرده بودیم. 

در حالی که زن جوان منکر دست داشتن در سرقت بود قاضی دستور بازداشت وی را صادر کرد که در تحقیقات مشخص شد او حدود یک سال پیش با مردی جوان ازدواج کرده و چهره سارق که توسط دکتر جراح ترسیم شده بود شباهت زیادی به شوهر او دارد. همین کافی بود تا این مرد بازداشت شود و مالباخته پس از مواجهه حضوری، وی را به عنوان سارق شناسایی کرد. زوج جوان که شواهد را علیه خود می دیدند ناچار شدند سرقت خونین از آقای دکتر را گردن بگیرند. 

زن جوان در بازجویی ها گفت:من و شوهرم حدود یک سال پیش با هم ازدواج کردیم و مستأجر بودیم. چند روز پیش صاحبخانه مان کرایه را به مبلغ زیادی افزایش داد و ما قادر به پرداخت آن نبودیم. ضمن اینکه من بیمار هستم و هزینه درمانم بالاست. شوهرم هم در یک شرکت کار می کند و گرانی های بیش از حد این روزها خیلی شرایط را برایمان سخت کرده بود. 

این شد که با شوهرم تصمیم به سرقت از آقای دکتر گرفتیم. چون من همیشه از وضعیت زندگی آقای دکتر و خانواده اش که همیشه در سفر خارجی بودند تعریف می کردم، وسوسه سرقت به جانمان افتاد. اما فکرش را نمی کردیم که دستگیر شویم. پس از اعتراف این زن جوان و افشای حقایق، دوست این زن که نقش خریدار خانه آقای دکتر را بازی کرده بود دستگیر شد و هرسه در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

انتهای پیام/م

نقشه تازه عروس و داماد برای سرقت از منزل پزشک جراح

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب :
وبگردی