خواص پوست سیب
بسیاری از افراد به دلیل بی اطلاع بودن از خواص پوست سیب آن را استفاده نمی کنند، در صورتی که جلوگیری از بیماری های قلبی، کنترل وزن، تنظیم قند خون و درمان سنگ کیسه صفرا تنها نمونه ای از خواص پوست سیب می باشد.

خواص و فواید شگفت انگیز پوست سیب

سیب یکی محبوب ترین میوه ها در دنیاست. این میوه به طور گسترده ای در بیشتر نواحی دنیا قابل دسترس است. پوست سیب ها به رنگ های قرمز، سبز، زرد و غیره دیده می شود. سیب قرمز تا کنون محبوب ترین سیب بوده است از آنجا که قرمزی آن به طرز عجیبی یاقوتی مانند است. پوست سیب از زمان باستان عقیده ریشه ای وجود داشته است که می تواند بیماری های مختلف را جلوگیری ت درمان کند. پوست سیب سرشار از منبع بیشتر ویتامین هاست. در میان این ویتامین های موجود در پوست سیب، ویتامین های A و C از همه مقدار بیشتری را دارند. نتیجه یک مطالعه می گوید که نیمی از ویتامین C موجود در سیب به تنهایی در پوست آن وجود دارد.

پوست سیب برای جلوگیری از سرطان:

یک مطالعه نشان داده است که پوست سیب می تواند احتمال ابتلا به انواع سرطان اعم از سرطان کولون، سرطان سینه و سرطان کبد را کاهش دهد. و در اولین مورد اشاره شده به خواص پوست سیب در بخش سلامت نمناک باید بدانید که این مطالعه گزارش می دهد که پوست سیب دارای تریترپنویید است که به خوبی سلول های سرطانی را نابود کرده و رشد آن را مهار می کند.

پوست سیب برای جلوگیری از بیماری قلبی:

پوست سیب آنتی اکسیدان هایی دارد که مانع از اکسیداسیون چربی های غیر اشباع می شود. چربی های غیر اشباع به نوعی چربی های اکسید شده ای هستند که منجر به حمله قلبی می شوند.

مصرف پوست سیب

جلوگیری از بیماری های قلبی با پوست سیب

ممانعت از آسم:

مطالعه نشان می داد که سیب به کاهش احتمال ابتلا به آسم، بیش از هر سبزی و میوه دیگری دیگری کمک می کند.

پوست سیب برای کنترل وزن:

اندازه متوسط سیب حدود 5 گرم فیبر است. که بیست درصد آن از مصرف روزانه آن به دست می آید. تحقیقات نشان می دهند که هر گرم فیبری که مصرف می شود می تواند بیش از 20 پوند وزن را طی یک سال کاهش می دهد.

پوست سیب برای تنظیم قند خون:

سیب ها با آنتی اکسیدان مجهز شده است و به کاهش قند خون کمک می کند و انسولین را وادار به پاسخ متقابل می کند. در نتیجه آنزیم مسئول تجزیه نشاسته به قندهای ساده تر در مسیر خون آزاد خواهد شد. این موضوع به مقاومت بدن در برابر دیابت منجر می شود.

پوست سیب برای سلامت ریه:

پوست سیب با ارتقای عملکرد ریه کمک می کند. همچنین پوست این میوه احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی را کاهش می دهد.

پوست سیب برای درمان دندان:

مصرف سیب به تحریک تولید بزاق در دهان کنک می کند. بزاق یک ماده ای است که قادر با از بین بردن باکتری می باشد که این مسئله پوسیدگی دندان را کاهش می دهد. چنانچه قبلا هم سلامت نمناک توضیح داد پوست سیب منجر به دندان های سفید تر و سالم تر می شود.

پوست سیب قرمز

فواید استفاده از پوست سیب برای دندان

پوست سیب برای داشتن سیستم ایمنی قوی تر:

پوست سیب ویتامین C دارد که سیستم ایمنی را مستحکم می کند. بدن سلول های جدید را با نوعی از ویتامین A می سازد که در پوست سیب یافت می شود.

پوست سیب برای سلامت پوست:

مصرف ویتامین C نتیجه مثبتی بر روی سلامت پوست دارد. سیب با پوست حاوی ویتامین C زیادی است.

پوست سیب مفید برای کم خونی:

افراد با گلبول های قرمز کم در بدن مستعد ابتلا به کم خونی هستند. آهن یک ماده ضروری است برای کمک به بدن برای تولید گلبول های قرمز خون. پوست سیب برای بیماران کم خون بسیار خوراکی سالم است.

پوست سیب برای گوارش سالم:

پوست سیب سرشار از محتوای فیبری است. دو سوم از مقدار سیب را فیبر تشکیل می دهد. مصرف سیب با پوست حرکات گوارشی روده را تسهیل و سلامت گوارش را بهبود می دهد.

پوست سیب برای سلامت چشم:

پزشکان مصرف بالای ویتامین A را برای مشکلات بینایی سفارش می کنند. پوست سیب منبع مناسبی از ویتامین A است. کسانی که هویج دوست ندارند می توانند آن را با سیب جایگزین کنند.

سلامت چشم

فواید پوست سیب برای سلامت چشم

پوست سیب برای درمان فشار خون بالا:

مطالعات نشان می داد که پوست سیب و گوشته آن آنزیمی که باعث افزایش فشار خون می شود را مهار می کند.

پوست سیب برای سلامت سیستم قلبی عروقی:

شواهد نشان می دهد که مصرف سیب با پوست به همراه سبزیجات در رژیم غذایی روزانه می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد.

پوست سیب برای سلامت ماهیچه ها:

پوست سیب حاوی بعضی از ترکیبات طبیعی است. اسولیک اسید موجود در آن قادر است تا ماهیچه را از فرسایش خلاص کند و قوت ماهیچه را تقویت کرده و احتمال شکستگی را کاهش می دهد.

پوست سیب منبع آنتی اکسیدان ها:

پوست سیب مملو از فیتوشیمی هایی مانند فنولیک و فلاونوئید است. این مواد مولکول های رادیکال آزاد را از بین می برند. رادیکال های آزاد به سلول ها حمله کرده و باعث گسترش بیماری های مختلف می شوند. همانطور که در بخش سلامت نمناک میخوانید مصرف رژیم غذایی حاوی آنتی اکسیدان بدن را از بیماری های آسیب رسان مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی حفظ می کند.

پوست سیب برای تخریب سلول های سرطانی:

پوست سیب حاوی چندین ترکیب تریترپرنویید است که قادر است تا سلول های سرطانی را از بین ببرد و از بدن در مقابل سرطان های مختلف مانند سرطان کولون، سرطان کبد و سرطان سینه مراقبت کند.

پوست سیب برای مو

تخریب سلول های سرطانی با استفاده از پوست سیب

محافظت از مغز در مقابل از دست دادن حافظه:

کورستین موجود در پوست سیب از سلول های مغز در برابر آسیب های ناشی از دست دادن حافظه کمک می کند. همچنین پوست سیب تمرکز را افزایش داده و فراموشی را درمان می کند. این خاصیت، یکی از بهترین فواید پوست سیب است.

پوست سیب برای محافظت در برابر پارکینسون:

تحقیقات نشان داده است که افرادی که میوه های با فیبر بالا می خورند مانند سیب، می توانند در مقابل بیماری پارکینسون ایمن باشند. بیماری پارکینسون حالتی است در اثر تجزیه دوپامین ترشح شده توسط سلول های عصبی اتفاق می افتد.

پوست سیب برای درمان سنگ صفرا:

پوست سیب مانع از تجمع سنگ در کیسه صفرا است. این سنگ ها در اثر تجمع کلسترول به وجود می آیند و فیبر های پوست سیب آن ها را از بین می برند.

پوست سیب مفید برای استخوان ها:

کلسیم موجود در پوست سیب ها به تثبیت سلامتی استخوان کمک می کنند. کلسیم برای سلامتی استخوان لازم است. کمبود کلسیم می تواند منجر به تضعیف و فرسودگی استخوان ها شود که این حالت پوکی استخوان نامیده می شود.

به دو نکته در رابطه با تمیز کردن پوست سیب دقت کنید:

درباره پوست سیب ها؛ افراد اکثرا درباره مشکلات ناشی از آفت کش ها و وکس میوه ها نگرانند. به منظور اجتناب از آلودگی پوست سیب، باید هنگام پاک سازی آن دقت کنید:

اب را با مالیدن پوست سیب جریان دهید تا افت کش های پوست سیب از بین بروند.

هنگام پرورش سیب ها، کشاورزان معمولا از آفت کش ها برای ممانعت از بیماری ها و نفوذ حشرات استفاده می کنند. معمولا آفت کش زیادی روی پوست سیب ها وجود ندارد. ساییدن سیب با مقدار زیادی آب بیشتر این آفت کش ها را از بین می برد.

همزمان، دو قسمت فرو رفته سیب که آفت کش ها در آنجا تجمع می کنند، توصیه می شود که این دو قسمت قطع شوند و خورده نشوند.

خواص پوست سیب

خواص و فواید استفاده از پوست سیب

وکس سیب بر روی پوست سیب

تراشیدن سطح سیب، پودر سفید رنگی از آن را بیرون می آورد که معمولا موم طبیعی خود میوه ایت و طی رشد خود آن را تولید می کند. این موم از تبخیر آب موجود در مغز خود جلوگیری می کند و آن را تازه نگه می دارد. این موم موجود برای بدن انسان مضر نیست.

بعضی از سیب ها به صورت دستی وکس زده می شوند به خصوص آنهایی که وارد می شوند نیاز دارند مسیر طولانی را منتقل شوند. بدون وکس میوه سیب ها به راحتی رطوبت خود را از دست می دهند و خراب می شوند.

وکس مصنوعی به دو قسمت وکس خوراکی و صنعتی تقسیم می شود. وکس میوه برای بدن انسان بی خطر است و همچنین میتواند با شستن و ساییدن با آب ولرم از بین برود. گرچه بعضی تولیدکنندگان بی پروا شاید از وکس صنعتی استفاده کنند که حاوی سرب، جیوه و دیگر مواد غیر خوراکی است. سطح سیب با دستمال کاغذی پاک شد. اگر مواد قرمز پاک شود، این ممکن است وکس صنعتی باشد.

به منظور حصول اطمینان و آرامش خاطر از خوردن، بهترین راه خرید از فروشنده های سیب ارگانیک قابل اعتماد است.

افراد با گوارش و معده بد باید سیب را بعد از پوست کندن بخورند زیرا پوست سیب فیبر بالایی داشته و نسبتا گوارش سختی را دارد.

 

خواص پوست سیب و فواید باورنکردنی آن برای درمان ، سلامت و زیبایی

4.5186
این مطلب مفید بود ؟16719
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : healthxwellness / healthbenefitstimes / boldsky / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی