سرچ گوگل
وقتی شروع به سرچ در گوگل میکنیم گوگل کلماتی را به ما پیشنهاد میدهد اما این پیشنهادات از کجا می آیند و بر چه اساس هستند؟

پیشنهادات سرچ گوگل از کجا می آیند؟

شرکت گوگل، یکی از موفق ترین شرکت های بزرگ جهان واقع در آمریکا می باشد که برای اولین بار در تاریخ 4 سپتامبر سال 1998 میلادی تاسیس شد و امروزه با تفاوت بسیار زیادی روبرو شده است و علت آن هم حضور مهندسان و افراد حرفه ای متعددی در این مجموعه و تولید برنامه هایی است که توانسته اند نیازهای زیادی را برطرف کنند.

اما موفق ترین پروژه این تیم بزرگ، موتور جستجوی گوگل یا " Google Search engine " می باشد که هر شخصی تنها با اتصال به اینترنت می تواند به هر چیز ممکن و غیرممکنی دست پیدا کند و اطلاعات متعددی را از هر چیزی بدست بیاورد. اما تا به حال حتما با نتایج مختلف جستجو در کوگل برخورد داشته اید که گاها کلمه مورد نظر شما را حدس می زند و یا نتایج عجیبی را به شما می دهد.

آیا موتور جستجوی بزرگ گوگل، از قوانین خاصی استفاده می کند؟ 

بطور کلی هر یک از ما یک حساب گوگل داریم و زمانیکه می خواهیم از برنامه های مختلف اسمارت فون خود استفاده کنیم، باید حساب کاربری خود را وارد کنیم. سپس هر جستجویی که شما می کنید، در حساب کاربری شما ذخیره می شود و به مرور موتور جستجوی گوگل نتایجی را متناسب با جستجوهایتان در گذشته، ارائه می دهد.

اما امروزه که حال و هوای شب یلدا ایجاد شده است، با جستجوی کلمه هندوانه نتایجی را همانند تصویر ذیل مشاهده خواهید کرد که به شدت توسط کاربران متفاوت در حال جستجو شدن می باشد و بنابراین شما می توانید کلمه مورد نظر خود را بدون تایپ کامل انتخاب کنید.

سرچ گوگل

پیشنهادهای سرچ گوگل

برای مثال زمانیکه شما کلمه " ماشین " را همانند تصویر ذیل در موتور جستجوی گوگل تایپ کنید، نتایجی را دریافت خواهید کرد که اخیرا بصورت متعدد توسط کاربران این موتور جستجو، جستجو شده است. برای مثال نتایجی اعم از قیمت ماشین، خلافی ماشین، گرفتن خلافی ماشین، خرید ماشین و... را مشاهده خواهید نمود که می توانید کزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

جستجو در گوگل
 

مواردی که باید در مورد پیشنهاد های گوگل بدانید

پیشنهادات سرچ گوگل بر چه اساس است؟

310
این مطلب مفید بود ؟64
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : گوگل
وبگردی