سردار آزمون

پیشنهاد جنجالی سردار آزمون به مهدی طارمی

کد مطلب : 20452تعداد نظرات : 16 نظرزمان مطالعه : 7 دقیقه
سردار آزمون: به نظر خودم بهترین کار را کردم که زود از لیگ ایران رفتم و به فوتبال اروپا آمدم، چون حضورم در فوتبال اروپا خیلی به من کمک کرد.

گفتگو با سردار آزمون 

سردار آزمون از دلایل موفقیتش در فوتبال گفت و به مهدی طارمی توصیه کرد از لیگ ایران جدا شود و به اروپا برود.

آزمون در خصوص بازی های تیم ملی، گلزنی های ادامه دار خودش، حضور تیم ملی در صدر جدول گروه D رقابت های جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت های 2019 امارات، بازی در روستوف و آینده اش صحبت کرد.

تیم ملی بعد از سه بازی در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت های 2019 امارات توانست به صدر جدول گروه D برسد که بخشی از این موفقیت هم حاصل تلاش تو بود. در بازی با ترکمنستان، گوام و هند برای تیم ملی گلزنی کردی.

از ابتدای کار می خواستیم صدرنشین گروه باشیم تا در این گروه قدرت فوتبال ایران را نشان دهیم، اما در بازی اول مقابل ترکمنستان اشتباهاتی داشتیم و البته با بدشانسی توپ های مان هم تبدیل به گل نشد. بعد از نتیجه مساوی مقابل ترکمنستان عزم مان را جزم کردیم تا در اولین فرصت صدرجدول را در اختیار بگیریم که خوشبختانه توانستیم در بازی مقال گوام و هند به این مهم دست پیدا کنیم.

اینکه خودت در این سه بازی چهار بار گل زدی و نقش مهمی در موفقیت تیم ملی داشتی، مهم نیست که درباره آن صحبت نمی کنی؟
از این بابت خدا را شکر می کنم، اما گلزنی های من حاصل تلاش تمام بازیکنان تیم و کادرفنی تیم ملی است. با همکاری آنها توانستم گلزنی کنم و اگر آنها نبودند نمی توانستم این گل ها را به ثمر برسانم. با این حال گلزنی برای من در درجه اول اهمیت قرار ندارد بلکه مهم سه امتیازهایی است که باید از مسابقات بگیریم و خوشبختانه از بازی گوام و هند توانستیم این سه امتیازها را به دست آوریم. حالا باید آماده بازی مقابل عمان شویم که بسیار اهمیت دارد و پس از آن هم در دیداری دوستانه محکی جدی مقابل ژاپن بخوریم.
سردار آزمون
 
به جز تو دیگر بازیکنان جوان تیم ملی هم خوب عمل کرده اند و به نظر این پوست انداری تیم ملی به خوبی در حال صورت گرفتن است.
خوشبختانه تیم خیلی خوب شده و جوانگرایی صورت گرفته با کمک بازیکنان با تجربه تیم به بهترین نحو ممکن انجام شده است. کادرفنی بسیار با برنامه پیش رفته و بازیکنان جوان هم کنار با تجربه هایی مثل آندرانیک تیموریان، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، اشکان دژاگه و... به خوبی کار کرده اند. جوان ها می توانند حالا که فرصت است، از تجربه این بازیکنان استفاده کنند و در رأس کار هم کارلوس کی روشی حضور دارد که مربی بزرگی محسوب می شود و باید از وجود او در تیم ملی کشورمان استفاده کنیم. با تمام این شرایط از همه هواداران تیم ملی و مردم ایران می خواهم که برای ما دعا کنند تا تیم ملی در این راه سخت موفق شود.

برخی می گفتند سردار آزمون بازیکن 90 دقیقه ای نیست و به همین دلیل کی روش هیچ وقت از او به طور کامل استفاده نمی کند. این موضوع در بازی با هند به نوعی رد شد، چون هم کی روش به صورت کامل از تو استفاده کرد و هم خودت تا آخرین دقیقه خطرناک نشان دادی.
نمی دانم آنهایی که می گویند بازیکن 90 دقیقه ای نیستم، روی چه حسابی و با چه معیاری این حرف را می زنند. من می توانم به صورت کامل بازی کنم و اگر در بازی ها تعویض می شوم یا به صورت بازیکن تعویضی به میدان رفته ام با نظر کادرفنی تیم ملی و تیم باشگاهی ام بوده است. همیشه به نظر سرمربی ام احترام گذاشته ام، چه به صورت کامل بازی کنم، چه اینکه بازیکن تعویضی باشم. خدا را شکر می کنم که مقابل هند 90 دقیقه بازی کردم تا نشان دهم توانایی این کار را دارم و به امید خدا برای بازی با عمان آماده می شوم و امیدوارم بتوانم دوباره به تیم ملی کمک کنم.

به نظر تیم ملی رو به پیشرفت خوبی است و آینده هم دست بازیکنان جوانی مانند تو، طارمی، ترابی و... است. قبول داری؟
آینده تیم ملی دست ما نیست، بلکه دست همه آنهایی است که می توانند به تیم ملی کمک کنند. امیدوارم در این بین من هم یکی از بازیکنانی باشم که می تواند به تیم ملی کمک کند.

در حال حاضر زوج خوبی در تیم ملی پیدا کرده ای و با مهدی طارمی خطرناک نشان دادی. خودت از عملکرد این زوج رضایت داشتی؟
مهدی بازیکن خوب، جوان و آینده داری است و به نظرم باید از لیگ ایران خودش را جدا کند و به فوتبال اروپا بیاید. نه اینکه بگویم لیگ ایران بد است، کیفیت ندارد یا خدایی نکرده بخواهم به تیم های ایرانی بی احترامی کنم، اما لیگ های اروپایی به مراتب سطح بالاتری نسبت به لیگ های آسیایی دارند. نوع تمرین کردن و کیفیت سخت افزاری فوتبال اروپا هم بسیار بالاست و به نظرم بازیکنان جوان فوتبال کشورمان می توانند با حضور در فوتبال اروپا زودتر رشد کنند.
 
سردار آزمون 
 
این موضوعی است که کارلوس کی روش هم اعلام کرد و بارها گفت بازیکنان جوان باید سردار آزمون را الگوی خود قرار دهند و زودتر به فوتبال اروپا بروند. به نظرت چه اتفاقی افتاده که سرمربی تیم ملی از بازیکنان جوان می خواهد تو را الگوی خود قرار دهند؟
به نظر خودم بهترین کار را کردم که زود از لیگ ایران رفتم و به فوتبال اروپا آمدم، چون حضورم در فوتبال اروپا خیلی به من کمک کرد. اینجا (روسیه) زیر نظر قربان بردیف که یکی از بهترین مربیان فوتبال اروپا محسوب می شود کار کردم و روز به روز به تجربه ام اضافه شد. زمانی که او از روبین کازان اخراج شد کار برای من هم سخت شده بود و مربی بعدی تیم مانند بردیف نمی توانست با من طوری کار کند که باعث پیشرفتم شود. به همین دلیل بود که تصمیم گرفتم از روبین کازان جدا شوم، به روستوف بروم تا دوباره و تا زمانی که سن آموزشی ام است زیر نظر قربان بردیف باشم. او مربی بسیار خوبی محسوب می شود و هرچیزی که در فوتبال اروپا دارم از بردیف است.

باید از کی روش هم تشکر کنم که از من تعریف کرده و به نظرم حرف درستی است که بازیکنان جوان ایرانی باید به فوتبال اروپا بیایند. در فوتبال روسیه استعدادهای ایرانی کاملاً زیر ذره بین هستند و این صحبتی نیست که من بکنم، بلکه تمام مربیان لیگ روسیه را دیده ام که به دنبال بازیکنان ایرانی هستند. فوتبال ما پتانسیل بسیار خوبی دارد و بازیکنان جوان آینده داری در لیگ وجود دارد اما به نظرم آنها باید هر چه زودتر از لیگ آسیا جدا شوند و به فوتبال اروپا بیایند. حضور آنها در فوتبال اروپا هم از نظر شخصی و هم از نظر ملی باعث پیشرفت فوتبال خواهد شد و مطمئناً اگر بازیکنان ایرانی در چشم باشند و در فوتبال اروپا بدرخشند، در آینده هم می توانند راه را برای دیگر استعدادهای ایرانی هم باز کنند.

البته این اتفاق رخ داده و سعید عزت اللهی بعد از تو و علیرضا جهانبخش به فوتبال اروپا آمد و این فصل در روستوف با هم هستید.
سعید بازیکن خوبی است و خدا را شکر توانسته پیشرفت کند. البته او هنوز خیلی برای پیشرفت کردن جا دارد، چون تازه 18 ساله شده است. با این حال به نظرم باید بیشتر تمرین کند، تلاش اضافه داشته باشد تا بتواند در روستوف به ترکیب برسد. من هم هر کمکی بتوانم به او خواهم کرد تا سعید زودتر در فوتبال روسیه جای بیافتد.

در فوتبال روسیه هم خودت کاملاً پر خبر هستی. این را قبول داری؟
از چه نظر؟!

اینکه روس ها از تو خواسته بودند تغییر تابعیت بدهی و برای تیم ملی این کشور بازی کنی.
بعد از جام جهانی 2014 برزیل که از تیم ملی خط خوردم، یکی از نزدیکان آقای کاپلو به اردوی تیم روبین کازان آمد و این پیشنهاد را داد. با اینکه پیشنهاد مالی خوبی هم داده بودند اما آن را قبول نکردم، چون من یک ایرانی هستم و دوست داشتم برای تیم ملی کشورم بازی کنم. من در ایران بزرگ شدم، خاک اینجا را خورده ام و خون ایرانی در رگ هایم جریان دارد و به هیچ وجه نمی توانستم قبول کنم که برای تیم ملی روسیه بازی کنم. دوست داشتم در روزهای موفق فوتبال ایران در تیم ملی باشم و حتی به پیشنهاد روس ها فکر هم نکردم.

آینده ات را در تیم ملی چطور می بینی؟
خوشبختانه شرایط خوب است و امیدوارم بتوانم روند رو به رشدی در تیم ملی داشته باشم. باید بتوانم اعتماد کادرفنی تیم ملی را به طور کامل جلب کنم تا روزهای خوبی را با پیراهن تیم ملی کشورم و زیر پرچم ایران داشته باشم. باید تلاش زیادی کنیم تا به جام جهانی برسیم و امیدوارم در این راه به تیم ملی کمک شود و شرایطی که نیاز است، فراهم باشد. رفتن تیم ملی به جام جهانی خوشحالی مردم را رقم می زند و امیدوارم همه کمک کنند و دست به دست هم دهند تا امکاناتی که تیم ملی نیاز دارد، به خوبی مهیا شود.

فصل آینده سردار آزمون را باید کجا ببینیم و با این پیشرفتی که کردی به نظرت آینده فوتبالی ات کجا رقم خواهد خورد؟
من همین فصل هم از فوتبال آلمان و یک تیم بوندس لیگایی پیشنهاد خوبی داشتم و می توانستم فوتبال روسیه را ترک کنم اما قربان بردیف خواست یک فصل دیگر در روستوف بمانم و من هم این را قبول کردم. برای آینده برنامه دارم و مطمئناً سال آینده به تیمی خواهم رفت که بتوانم بیشتر و بیشتر پیشرفت کنم.

پیشنهاد جنجالی سردار آزمون به مهدی طارمی

4.5113
این مطلب مفید بود ؟10112
برگرفته از مشرق - / ک
16 نظر به ثبت رسیده است
مریم1394-07-15
اقای ازمون چون تو خودت یه بازیکن بد و بیطرفدار در ایران هستی،لیگ اروپا رو دوست داری لطفا توصیه هاتو بزار برا خودت نگه دار و با مهدی کاری نداشته باش ما پرسپولیسی هستیم و عاشق طارمی.
2153
سارا1394-10-10
مریم خانم وقتی میخوای یه حرفی رو بزنی اول خوب بهش فکر کن من هم پرسپولیسی 6 اتیشه ام و طرفدار طارمی و ازمون هستم ولی رفتن مهدی به لیگ اروپایی به نفع خودشه و باعث پیشرفتش میشه خود طارمی هم پیامت رو ببینه ناراحت میشه چون سردار دوست صمیمیشه پس لطفا توهین نکن کی گفته سردار ازمون طرفدار نداره
416
sanaz1394-08-27
آقای آزمون درست میگن من خودم شدیدا پرسپولیسیم ولی رفتن مهدی به اروپابه نفع خودشه تازه برای فوتبال ملیمونم خیلی خوبه
212
فقط طااارمی1394-08-29
خانم مریم الان کجای سرداربده توبه من بگومن خودو برسبولیسی هستم وعاشق طارمیم ولی سردارم خیلی دوس ندارم ودوس ندارم مهدی بره ولی دراخربایدبه اروبابره
95
پیام1394-09-07
حق مهدی بازی کردن داخل تیمای اروپاییه
143
نگار1394-10-08
منم یه پرسپولیسی شیش آتیشم و همینطور به شددددددت به مهدی جون علاقه دارم ولی ب نظرم رفتن مهدی جون ب اروپا باعث پیشرفت خودش ميشه و من جز این چیزی نمیخوام. ..در ضمن مریم خانوم کی گفته که آزمون طرفدار نداره اتفاقا منیکی از طرفدارای پروپا قرصشم
162
جواد1395-03-16
چرا ما ی مسی نداشته باشیم,???،،مگه مسی تو کشور خودش بازی میکنه???پس اینو بدونین ک اگه مهدی بره خارج بازی کنه پیشرفت میکنه...
44
رها1396-01-30
یعنی الان بد بازی میکنه به جای حمایت از باشگاهای خودمون داریم از باشگاهای خارجی حمایت میکنیم اونای که از ایران رفتن تو تیم های خارجی چیکار کردن واسمون هااااتو جام جهانی دیدیم دست کارشونوووو
24
کوثر1394-11-12
سلا م به نظر من چرا باید بازیکنان درایران تمرین کنند ووقتی که یک فوتبالیست تمام عیار شدند به لیگ های دیگر بروند مگر ایرانی نیستند معروف رفت دیگه اخرش چی شد برگشت به فوتبال ایران لطمه نزنید لطفا
36
NASRIN1394-11-12
منم پرسپولیسیم عاشق همشونم ولی از همه بیشتری طارمی جون.حقش بازی کردن تو تیمای اروپا هست ولی نباید پرسپولیسو رها کنه
71
عبدالله رخشانی1395-05-13
پرسپولیس مقابل استقلال بد می بازه عشق است استقلال
412
امین1396-01-03
دوستان این قدر انتقاد از گفته های هم دیگه میکنید چه قبول کنید رونالدو هم اگه قرار بود در کشور خودش بازی کنه خوب بود اما بهتر از آن افتخار حضور وی در تیم موفق رئال برای خود او و مردم کشورش هست پس خارج از احساسات به استعداد وموفقیت یک ایرانی فکر کنید که واقعا حق هر انسان بعد از وطن پرست بودن شناساندن نام وطن و شاید خود اوست وقتی شنیدم سردار ایرانی به بایرن اتلتیکو گل زده احساس غرور ایرانی بودن را کردم پس با وجود طرفدار بودن تیم پیروزی موفقیت بازیکنانش را تا سرحد استعدادشان را دوست دارم،دوست دار شما منتقدین عزیز و عاشق انتقاد به جا هستم(طارمی تا رونالدو فاصله داره زیاد اما خواستن توانستن هست اما تا سرحد توانش) درود وبدرود
50
یاسین1397-09-11
ممنون ازتومن هم باتوموافقم
00
رها1396-01-30
اقای ازمون شما برای ما قابل احترامین و ممنون از پیشنهادتون ولی پرسپولیس که جلوی پیشرفت اقای طارمی رو نگرفته ...اقای طارمی توی پرسپولیس بازی کردن وشما در لیگ اروپا تفاوته چندانی ندارید واقای طارمی بهتراز شما بازی میکنن .اگر باشگاهای ایران ضعف مدیریتی نداشت فوتبال ایران بهتر از اروپا میشد
22
نسترن1396-03-05
اقای ازمون شماهم باید بیایین پرسپولیس تا تعصب ببینین در ایران تعصب همیشه حرف اولومیزنه اروپا به درد پولو معروفیت میخوره ممنون از لطغتون به مهدی دیگه پیشنهاد ندید لطفا
12
غزل1397-04-01
واقعا برا اونایی ک ب آزمون روحیه منفی میدن متاسفم آقای آزمون تو عالی هستی عشقیییی امیدوارم پرتقالو له کنی
51
وبگردی