پیشگیری از نقرس
تحقیقات نشان داده است که مصرف میوه و سبزیجات می تواند از ابتلا به بیماری نقرس پیشگیری کند.

راه های پیشگیری از نقرس

تحقیق جدید نشان می دهد بیماری نقرس که نوع دردناکی از آرتروز پا هست با یک رژیم غذایی سالم تر قابل پیشگیری است. محققان دریافتند رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات، مغزیجات آجیلی و غلات کامل و دارای میزان پایین نمک، نوشیدنی های قندی و گوشت قرمز و فرآوری شده که به رژیم غذایی DASH معروف است با ریسک کمتر نقرس مرتبط است. از سوی دیگر، در همین تحقیق مشخص شده است که رژیم رایج غربی با ریسک بالای ابتلا به نقرس همراه است.

بعلاوه این یافته ها نشان می دهد این رژیم غذایی به افرادی که در حال حاضر مبتلا به این بیماری هستند کمک می کند تا از شدت مشکلات شان کاسته شود. اما به گفته محققان تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

در این مطالعه، محققانی از کانادا و آمریکا داده های بالغ بر 44 هزار مرد 40 تا 75 ساله بدون سابقه نقرس و براساس گزارش رژیم غذایی شان از سال 1986 تا 2012 را بررسی کردند. نتایج نشان داد افرادی که رژیم غذایی شان بسیار شبیه به رژیم غذایی DASH بود کمتر در معرض ابتلا به نقرس قرار داشتند.

 

پیشگیری از نقرس

با مصرف میوه و سبزیجات از ابتلا به نقرص پیشگیری کنید

بیماری نقرس زمانی ایجاد می شود که کریستال های نمک اسیداوریک در مفاصل تجمع یافته و موجب التهاب و درد می شوند. این کریستال ها زمانی تجمع می یابند که بدن برخی غذاها و نوشیدنی ها نظیر استیک یا الکل را تجزیه می کند.

به گفته محققان، رژیم غذایی DASH در ابتدا برای درمان و پیشگیری از فشارخون بالا طرح ریزی شد اما در حال حاضر فواید دیگری از آن نظیر کاهش وزن و حال پیشگیری از نقرس نیز گزارش شده است.

پیشگیری از نقرس با مصرف میوه و سبزیجات

3.312
این مطلب مفید بود ؟84
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز/ی
وبگردی