پیش بینی بارش باران

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

تاریخ انتشار : 5 دی 1398کد مطلب : 23786زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در شمال غرب و غرب کشور خبر داد.

آلودگی هوا از اواسط هفته آینده به شهرهای صنعتی بازمی گردد 

ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش برف و باران در شمال غرب و غرب کشور طی امروز (5 دی)، گفت:آلودگی هوا از اواسط هفته آینده مجدد به شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور بازمی گردد.

صادق ضیاییان اظهار کرد:با توجه به فعالیت سامانه بارشی امروز (5 دی) در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور بارش برف و باران گاهی همراه با وزش باد شدید و در دامنه های البرز مرکزی و غربی بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می شود. 

وی ادامه داد:همچنین امروز مناطق غربی دریای خزر مواج است و طی روز جمعه (6 دی) در شمال غرب، غرب، دامنه های البرز مرکزی و غربی بارش باران و برف و در سواحل مرکزی و غربی دریای خزر بارش پراکنده باران و در مناطقی از جنوب غرب بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه روز شنبه (8 دی) در شمال شرق و مرکز بارش برف و باران در مناطقی از جنوب غرب رگبار و رعد و برق و در سواحل شرقی دریای خزر بارش پراکنده رخ می دهد، گفت:با خروج سامانه بارشی از اواخل وقت شنبه تا روز دوشنبه (9 دی) جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور همراه با افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت پیش بینی می شود. 

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اظهار کرد:آسمان تهران فردا (6 دی) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و اوایل شب ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. طی روز شنبه (7 دی) نیز آسمان تهران نیمه ابری و به تدریج صاف با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از بارش برف و باران و آلودگی شهرهای صنعتی

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
وبگردی