پیش بینی بارش باران

این مناطق کشور منتظر باران باشند

تاریخ انتشار : 8 آبان 1398کد مطلب : 25312زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح جزئیات پیش بینی این سازمان درباره وضعیت آب و هوای کشور از بارش باران در برخی از مناطق کشور خبر داد.

پیش بینی بارش باران در کشور

ایرنا: یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت:امروز چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب، غرب، مرکز، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمال شرق بارش باران گاهی به شکل رعد و برق و وزش باد را داریم. سواحل مرکزی و غربی دریای خزر نیز بارش باران دارند.

«فریبا گودرزی» گفت:این وضعیت تا پنجشنبه در مناطقی از استان ها واقع در نیمه شرقی و غرب سواحل رخ می دهد. جمعه برای غرب سواحل و بخش هایی از شرق کشور بارش های پراکنده را داریم ضمن اینکه در این روز در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد را داریم. 

وی ادامه داد:از روز شنبه با تقویت جریان های شمالی روی دریای خزر، بارش های باران در گیلان و مازندران تشدید می شود. یکشنبه علاوه بر این دو استان، بارش ها گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را نیز در بر می گیرد؛ دمای هوا در این منطقه میان پنج تا هشت درجه سرد خواهد شد. 

امروز و فردا دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج هستند 

به گفته گودرزی، شنبه برای اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و شمال کرمانشاه رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد را داریم. امروز و فردا دریای عمان و شرق تنگه هرمزگان نیز مواج است و ارتفاع موج میان 2.5 تا 3.5 متر برآورد شده است. 

آسمان تهران 

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در مورد آسمان پایتخت نیز گفت:در تهران بعدازظهر امروز افزایش ابر را داریم که با بارش پراکنده و وزش باد همراه است؛ بیشینه دمای هوای تهران امروز به 19 درجه سانتی گراد می رسد. 

گرم ترین و سردترین مراکز استان کشور 

گودرزی در مورد گرم ترین و سردترین مراکز استان کشور نیز گفت:شهرکرد با 4 درجه سانتی گراد و بوشهر با 36 درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین مراکز استان ها در کشور هستند.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از بارش باران در کشور

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب : هواشناسی
وبگردی