پیش بینی بارش باران

پیش بینی بارش های بهاری در کشور

تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1398کد مطلب : 71928زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی از بارش های بهاری در نقاط مختلف کشور تا پایان این هفته خبر داد.

پیش بینی بارش باران در کشور

ایرنا: کارشناس سازمان هواشناسی گفت:تا پایان این هفته در نقاط مختلف کشور شاهد بارش های بهاری خواهیم بود که بیشتر بعدازظهرها رخ می دهد و در برخی مناطق با وزش بادهای نسبتا شدید همراه خواهد بود. 

فریبا گودرزی افزود:امروز برای بخش هایی از جنوب غرب، جنوب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش باران گاهی رعد و برق خواهند داشت که بیشتر در بعدازظهر خواهد بود، این شرایط تا پایان این هفته همراه با وزش بادهای قابل ملاحظه ادامه خواهد داشت. 

وی اظهار داشت:شدت بارش ها در جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال فارس و قسمت هایی از کرمان خواهد بود و این شرایط به تدریج از بعدازظهر امروز و طی روز دوشنبه شرق و شمال شرق را هم در بر می گیرد. 

گودرزی ادامه داد:از بعدازظهر دوشنبه تا پایان هفته به طور متناوب برای استان های واقع در شمال غرب، دامنه های البرز و شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت، در واقع از فردا بعدازظهر تا پایان هفته در نوار شمالی بارش های پراکنده پیش بینی شده است. 

وی گفت:در طول این هفته به لحاظ دمایی در بیشتر مناطق کشور روند افزایش نسبی دما داریم، از بعدازظهر امروز و طی روز دوشنبه و سه شنبه به سبب وزش بادهای نسبتا شدید آبهای تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود. 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:هوای تهران امروز صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، فردا نیز صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد است که احتمال دارد سه شنبه در ارتفاعات بارش پراکنده رخ دهد. 

وی گفت:کمینه دمای امروز تهران 10 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز به 21 درجه بالای صفر می رسد، با توجه به اینکه روند دمایی در تهران افزایشی است بیشینه دما فردا 22 کمینه 11 و پس فردا بیشینه 24 و کمینه 12 می شود. 

گودرزی اظهار داشت:اردبیل با دمای صفر درجه و اهواز با 34 درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

انتهای پیام/م

پیش بینی بارش باران در برخی مناطق کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی