سرطان سینه

پیش بینی سرطان سینه توسط یک دانش آموز+عکس

تاریخ انتشار : 19 مهر 1395کد مطلب : 37893زمان مطالعه : 1 دقیقه
تولید نرم افزار هوشمند پیش بینی دقیق سرطان سینه در میان زنان توسط یک دانش آموز 14 ساله آمریکایی که دقت تشخیص سرطان سینه را تا 20 درصد افزایش می دهد مورد توجه مسئولان گوگل قرار گرفت.

پیش بینی سرطان سینه توسط نخبه 14 ساله

آنیکا چیرلا دانش آموز 14 ساله آمریکایی با به کارگیری فناوری یادگیری ماشینی موفق به تولید نرم افزار هوشمند پیش بینی دقیق سرطان سینه در میان زنان شد.
نمایشگاه علوم گوگل این هفته میزبان 16 تیم نوجوان نخبه از سراسر جهان برای ارائه ایده های خلاقانه و خلاصه مقالات بود.

نمایشگاه امسال گوگل بیشتر بر فناوری هوش مصنوعی به ویژه یادگیری ماشینی تمرکز داشت. اکثر دانش آموزان نخبه از سراسر جهان، طرح های جالب توجهی را در این نمایشگاه ارائه کردند. در میان طرح های موجود، طرح دانش آموز نخبه آمریکایی که دقت تشخیص سرطان سینه را تا 20 درصد افزایش می دهد، مورد توجه مسئولان گوگل قرار گرفت.

دستگاه تشخیص سرطان

نرم افزار هوشمند پیش بینی دقیق سرطان سینه 

این دانش آموز نخبه با ساخت یک نرم افزار با اطلاعات دریافتی از ماموگرام دیجیتال و شاخص میزان تراکم توده موفق شد تا دقت پیش بینی سرطان سینه را از 64 درصد به 84 درصد افزایش دهد.

نرم افزار طراحی شده توسط این دانش آموز طیف بیشتری از اطلاعات در مورد وضعیت بافت پستان را مورد بررسی قرار داده و با مقایسه اطلاعات نهایی با پایگاه تصاویر اینترنتی مربوط با ماموگرام های قبلی، دقت پیش بینی سرطان را تا 20 درصد افزایش می دهد.

پیش بینی سرطان سینه توسط یک دانش آموز

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از عصر ایران-/ر
وبگردی