مسکن

پیش بینی کارشناسان از آینده قیمت مسکن در سال 97

تاریخ انتشار : 20 مهر 1397کد مطلب : 18479زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از کارشناسان بازار مسکن در خصوص آخرین وضعیت قیمت مسکن و همچنین آینده این بازار در سال 97 توصیه های قابل توجهی برای مردم دارد.

پیش بینی قیمت مسکن در سال 97

تجارت نیوز: کارسناس مسکن در خصوص وضعیت مسکن در نیمه دوم سال 97 گفت:قیمت مسکن تا پایان سال ارزان نمی شود. درصورتیکه در این مقطع سرمایه های پنهانی مردم به بازار مسکن تزریق شود در آینده شاهد تثبیت این نرخ های گران شده در بازار مسکن خواهیم بود.

یک کارشناس مسکن گفت:وضعیت مسکن همانند وضعیت نرخ طلا، سکه و بورس نیست که به یکباره با افزایش آنی نرخ ارز، قیمت ها رشد و با یک هیجان قیمت ها افت کند. درصورتیکه قیمت مسکن بالا رود در یک بازه زمانی طولانی مدت حدود 10 تا 15 درصد گرانی ها را در خود تثبیت خواهد کرد. بنابراین افت قیمت مسکن به راحتی انجام نمی شود. 

منصور غیبی در پاسخ به این پرسش که روند قیمت مسکن تا پایان سال با چه وضعیتی رو به رو خواهد شد؟ به تجارت نیوز پاسخ داد:در حال حاضر در این وضعیت از بازار مسکن چند استنباط را می توان برداشت کرد. نخست آنکه با ریزش بازارهای موازی مسکن همچون طلا، ارز، بورس می توان چشم انداز مثبتی را برای این حوزه(مسکن) متصور بود. استنباط دیگر هم ساماندهی وضعیت فعلی به اقدامات دولت بستگی دارد که به دلیل آهستگی حرکت و عدم دخالت در بازارهای موازی آینده صنعت مسکن را با برخی ابهامات مواجه کرده است. 

او اظهار کرد:زمانی که یک پزشک با بیمار بدحالی مواجه می شود باید سریعا الزاماتی را فراهم کند تا حال بیمار را براساس ضرب آهنگ موجود در جامعه بهبود بخشد. وظیفه حکمرانان در کشور همین است. باید مولفه های مختلف اقتصادی را براساس ضرب آهنگ موجود تنظیم و وضعیت موجود را درمان کنند. در حقیقت با گرانی یکباره قیمت مسکن مردم در شوک کامل به سر می برند. 

غیبی عنوان کرد:اگر دولت در این بازه زمانی در بازارهای موازی مسکن ورود پیدا کند و وضعیت بخشی از مولفه ها را بهبود بخشد در آینده شاهد آرامش در بازار مسکن خواهیم بود. اما درصورتیکه برعکس این اتفاق رخ دهد و حکمرانان برنامه ای را برای بازارهای موازی نداشته باشند رشد نجومی قیمت ها تثبیت خواهد شد. 

او در توصیه ای به مردم گفت:چنانچه در این مقطع زمانی سرمایه های پنهانی مردم در این وضعیت به بازار مسکن تزریق شود در آینده شاهد تثبیت این نرخ های گران شده در بازار مسکن خواهیم بود. هرچند که معتقدیم افت شدید قیمت خانه رخ نخواهد داد اما امیدواریم فروشنده های واقعی در یک بازار دارای آرامش ورود کرده و فایل های خود را در اختیار خریداران قرار دهند.

انتهای پیام/م

پیش بینی کارشناسان از آینده قیمت مسکن در سال 97

1.34
این مطلب مفید بود ؟13
برچسب : قیمت مسکن
وبگردی