پیش بینی هواشناسی

پیش بینی هواشناسی؛ سامانه بارشی در راه است

تاریخ انتشار : 20 دی 1399کد مطلب : 61740زمان مطالعه : 1 دقیقه
سازمان هواشناسی از شرایط ناسالم جوی برای تمامی گروه های سنی، افزایش تا 12 درجه ای دما، سقوط بهمن در جاده های کوهستانی و ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

تسنیم: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آرامی حاکم است و این شرایط در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همراه با افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کییفیت هوا پیش بینی می شود. در صورت عدم کاهش منابع آلاینده های جوی امکان رشد شاخص آلودگی در شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی طی امروز و فردا را به دنبال خواهد داشت.

طی روزهای آینده به دلیل افزایش دما در ارتفاعات و جاده های کوهستانی البرز احتمال سقوط بهمن وجود دارد و طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه با توجه به افزایش محسوس دما و وزش باد گرم شدید شرایط برای این رخداد در جاده های کوهستانی البرز مهیاتر است. از چهارشنبه تا جمعه افزایش محسوس دما برای سواحل دریای خزر 8 تا 12 درجه پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی سه روز آینده سرعت باد در خراسان شمالی افزایش می یابد. از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز جمعه در شمال غرب، غرب و سواحل دریای خزر وزش باد شدید روی می دهد، این شرایط برای روز جمعه در مناطق مرکزی، دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

همچنین جمعه آینده سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور خواهد شد.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی؛ سامانه بارشی در راه است

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی