پیگیری مرسولات پستی

آموزش ساده ترین روش “پیگیری مرسولات پستی”

کد مطلب : 2555تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
روزانه هزاران بسته پستی از یک نقطه به نقطه دیگر از جهان منتقل می شوند که در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با “پیگیری مرسولات پستی” آشنا خواهید شد.

نحوه پیگیری مرسولات پستی

روزانه هزاران مرسوله پستی از طریق فروشگاه های مختلف در سطح کشور به نقاط مختلف ارسال می شوند که برای رسیدن به دست مشتریان از خواه در داخل کشور و خواه در خارج از کشور، نیاز به پست دارد که مجموعه های پستی با دریافت هزینه های ناچیز مسئولیت انتقال مرسوله پستی را بر عهده می گیرند و بسته شما را در زمان مقرر به دست فرد مورد نظرتان ارسال خواهند کرد.

با این وجود شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان مرسولات پستی مدنظر را پیگیری کرد؟! آیا چنین امکانی وجود دارد؟! خب. اگر این سوال ذهن شما را به خود درگیر کرده است، جای نگرانی نیست چرا که شما می توانید به سادگی تمام اقدام به پیگیری مرسولات پستی خود نمائید. به همین دلیل در این گزارش از نمناک با صفر تا صد فرآیند پیگیری مرسولات پستی آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1- بطور کلی فرآیند خرید اینترنتی این گونه است که شما وارد فروشگاه معتبر می شوید و محصول مورد نظرتان را انتخاب می کنید و سپس با وارد کردن اطلاعات کلی اعم از آدرس، شماره تماس، کد پستی و... اقدام به پرداخت می کنید. عموما اکثر فروشگاه ها بعد از چند ساعت، پیامکی را ارسال می کنند که در آن یک کد رهگیری وجود دارد.

مروسله پستی

2- کد مرسوله ای که مشاهده می کنید، کاربرد مهمی دارد چرا که به شما نشان می دهد مرسوله در کدام منطقه است و در کل آیا تحویل داده شده است یا خیر؟! با این وجود اینک باید به این سایت newtracking.post.ir مراجعه کنید و با کلیک بر روی آدرس آبی رنگ به صفحه سامانه رهگیری مرسولات منتقل خواهید شد.

3- اینک کد مرسوله مدنظر را در صفحه باز شده وارد کنید و سپس بر روی علامت ذره بین زرد رنگ کنار کادر مستطیلی کلیک کنید.

پیگیری مرسولات پستی

4- کمی صبر کنید تا کد مرسوله شما بررسی شود.

پیگیری مرسوله

5- هم اکنون تمام اطلاعات در مورد مرسوله شما نمایش داده خواهند شد که عبارتند از نوع سرویس، مبدا، نام فرستنده، کد پستی فرستنده، وزن، دفتر پستی مبدا، مقصد، نام گیرنده، کد پستی گیرنده، هزینه پستی، آخرین وضعیت مرسوله و... است. همان گونه که مشاهده می کنید نتیجه این کد مرسوله به رنگ سبز که نشان دهنده تحویل داده شدن مرسوله می باشد.

مرسوله پستی

6- صفحه را کمی به سمت پائین اسکرول کنید. اینک می توانید گزینه ای به نام «مشاهده جزئیات کامل مرسوله» مشاهده نمائید. بر روی آن کلیک کنید.

جزئیات مرسوله

7- در این صفحه می توانید ریز به ریز مراحل و جزئیاتی که برای بسته پستی شما سپری شده است را به راحتی مشاهده کنید.

مرسولات پستی

توجه : شاید در محیط وب با عناوینی همچون « پیگیری مرسولات پستی با نام خانوادگی » و « پیگیری مرسولات پستی با کد ملی »  روبرو شوید که لازم به ذکر است هیچ یک از آنها درست و صحیح نیستند و تنها روشی که شما می توانید از طریق آن اقدام به پیگیری مرسوله پستی خود کنید، استفاده از شماره مرسوله پستی مورد نظر است. موفق باشید.

چگونه مرسولات پستی خود را پیگیری کنیم؟!

3.8373
این مطلب مفید بود ؟28786
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اینترنت
2 نظر به ثبت رسیده است
مریم عابدی1399-08-01
والا ما هرچی کد مرسوله وارد میکنیم میگه اطلاعات مرسوله موجود نیست
424
ادمین1399-08-03
سلام. وقت بخیر. شماره مرسوله رو بصورت کامل و دقیق وارد کنید.
177
وبگردی