نمناک سبک زندگیخانه داری مثل حرفه ای ها از چاقو تیز کن استفاده کنید + آموزش
چاقو تیز کن ، تیز کردن چاقو
چاقو ها ابزارهای پرکاربرد آشپزخانه هستند پس باید همیشه تیز و آماده باشند ، برای این امر از چاقو تیز کن کمک می گیریم ولی قبل از استفاده باید روش صحیح را بدانیم تا مبادا به اشتباه کار را بدتر نکنیم.

نحوه تیز کردن چاقو با سنگ چاقو تیز کن

یکی از ابزارهای مهم در آشپزخانه که از آن بسیار استفاده می شود، چاقو می باشد که در طی زمان ممکن است کند شوند. برای اینکه آنها را تیز کنید ما این راه حل را به شما پیشنهاد می کنیم. برای اطلاع بیشتر از مطالب زیر را بخوانید

آموزش مراحل استفاده از چاقو تیز کن

1- سنگ چاقو تیز کن را به مدت 10 الی 15 دقیقه در داخل آب نگهدارید:سنگ چاقو تیزکن همانند یک کاغذ سنباده میباشد که در تیز کردن چاقو دارای اهمیت میباشد وبرای اینکه این سنگ بهتر بتوانند عمل کنند آنرا بین 10 الی 15 دقیقه در داخل آب نگهدارید.
تیز کردن چاقو
 
2 - در این مرحله سنگ چاقو تیز کند را روی یک حوله قرار دهید تا خشک شود.
طریقه استفاده از چاقو تیز کن
خانه داری حرفه ای

روش اصولی و صحیح استفاده از چاقو تیز کن

 
3- برای اینکه چاقوی خودتان را تیز کنید بهتر است آن را با زاویه 20 درجه بر روی سنگ چاقو تیزکن بکشید. برای اینکه این زاویه را بهتر بتوانید تشخیص دهید ابتدا چاقو را به صورت 90 درجه روی سنگ چاقو تیز کن قرار دهید سپس آن را به 45 درجه نگه دارید و در آخر به 20 درجه تغییر دهید. اینک شما می توانید چاقوی خود را بر روی سنگ چاقو تیزکن بکشید.
چاقو تیز کن
 
4 -برای تیز کردن چاقو فشار ملایمی را به آن وارد کنید و چاقو را از نوک تا پایین (نزدیکه دسته) روی سنگ چاقو تیز کن بکشید. این کار را چندین بار انجام دهید و همین کار را مجددا در طرف دیگر چاقو انجام دهید تا هر دو طرف چاقو تیز شود.
چاقو تیز کن
5- در این مرحله باید چاقو را تست کنید. شما می توانید آن را با استفاده از برش دادن میوه یا چیزهای دیگر تست کنید تا اینکه آن را روی انگشتتان بکشید
6- این بار با قسمت پشتی سنگ چاقو تیز کن هر دو طرف چاقو را تیز کنید
  
سنگهای چاقو تیز کن برای نگهداری چاقو های تان بسیار مناسب هستند و یکی از مهمترین عوامل ، زاویه چاقو در هنگام تیز کردن آن است که باید دقت کنید که 20 درجه است شما لازم نیست که همیشه چاقو هایتان را تیز کنید مگر اینکه به آنها نیاز داشته باشید این روش بسیار مطمئنی می باشد و نگران هیچ چیزی نباشید.

مثل حرفه ای ها از چاقو تیز کن استفاده کنید + آموزش

منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف