تلویزیون

تلویزیون در اتاق کودک و چاقی

کد مطلب : 50811زمان مطالعه : 2 دقیقه
مطالعات نشان می دهد، تماشای زیاد تلویزیون، اثرات بسیار بدی روی سلامت کودکان دارد از چاقی و بیماری قلبی گرفته تا افسردگی و مشکلات رفتاری و گفتاری.

پراشتهایی، عارضه تماشای تلویزیون

مطالعات ثابت می کند، بین چاقی کودکان و زمانی که آن ها هر روز صرف تماشای تلویزیون، نشستن در پشت کامپیو تر و انجام بازی های کامپیوتری می کنند، رابطه وجود دارد. دانشمندان معتقدند این بازی ها می تواند تأثیر عمیقی روی مغز و حالت روانی کودکان داشته باشد به همین دلیل است که کودکان بعد از دیدن تلوزیون و یا انجام بازی های کامپیوتری به طور ناخودآگاه علاقه بیشتری به غذا خوردن پیدا می کنند.

نتایج یک بررسی نشان می دهد:کودکانی که در اتاق خواب تلویزیون تماشا می کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به چاقی قرار دارند.

محققان کالج دانشگاهی لندن در مطالعه خود دریافتند:تماشای هر چه بیشتر تلویزیون در کودکان و به ویژه دختران خطر ابتلا به چاقی را در آنان بیشتر می کند. همچنین نگاه بیش از حد به صفحه تلویزیون می تواند پیامدهای منفی مختلفی به دنبال داشته باشد.

محققان انگلیسی با بیان اینکه تماشای تلویزیون با خطر چاقی در کوکان همراه است، اظهار داشتند:ضرورت دارد مشخص شود آیا استفاده از تلفن همراه و لپ تاپ نیز به چاقی در کودکان منجر می شود یا خیر؟

تلویزیون

تاثیر تماشای تلویزیون 

در این بررسی اطلاعات بیش از 12 هزار کودک در انگلیس در مدت چند سال مورد ارزیابی قرار گرفت. همچنین از والدین کودکان خواسته شد تا مدت زمان تماشای تلویزیون کودکان شان را گزارش دهند. به گفته محققان نیمی از این کودکان در سن هفت سالگی در اتاق خواب خود تلویزیون و سیستم کامپیوتری داشته اند.

محققان شاخص توده بدنی این کودکان را در سن 11 سالگی محاسبه و مشاهده کردند، احتمال افزایش وزن در دخترانی که در اتاق خواب خود تلویزیون داشتند، نسبت به کودکان دیگر، 30 درصد بیشتر است. این خطر در پسران 20 درصد بوده است.

به گفته محققان انگلیسی نتیجه مطالعه حاکی از آن است که ارتباط روشنی بین وجود تلویزیون در اتاق خواب کودکان و افزایش وزن آنان در چند سال بعد وجود دارد.

تلویزیون در اتاق کودک و چاقی

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از خبر آنلاین -/ ر
برچسب : چاقی کودکان
وبگردی