تولد
کودک چاق

با کودکان چاق چگونه رفتار کنیم؟

کد مطلب : 51676زمان مطالعه : 3 دقیقه
از گفتن کلمه چاق به کودکان خود بپرهیزید و به جای استفاده از این کلمه از واژه هایی ماننده وزن سالم و یا اضافه وزن استفاده نمایید.

کمک به کودکانی که به دلیل چاقی دچار ضعف اعتماد به نفس شده اند

زمانی که کودک برای اضافه وزنی که دارد مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، برای کودک مایه دل شکستگی است. پس چه کاری می توانید انجام دهید ؟ آزار و اذیت های مرتبط با وزن ( که به عنوان تعصب وزن، داغ ننگ وزن، یا تبعیض وزنی شناخته می شود ) به طور غم انگیزی یک پدیده بسیار رایج است.
در سال 2017، انجمن پزشکان اطفال آمریکا و جامعه چاقی یک بیانیه سیاست را در مورد ننگی که کودکان و نوجوانان مبتلا به اضافه وزن دارند و این که چگونه می تواند بر رفاه اجتماعی، روانی و جسمی آن ها تاثیر بگذارد ، منتشر کرد.
طبق اظهارات ، ننگ وزن در کودکان می تواند منجر به آزار و اذیت و یا انزوای اجتماعی شود که کیفیت زندگی آن ها را مختل می سازد. مطالعه بین المللی افزود که دانش آموزان، والدین و معلمان ، آزار و اذیت را به عنوان شایع ترین شکل قلدری کردن با حاشیه قابل توجه ( نسبت بر نژاد ، گرایش جنسی و مذهب ) شناسایی کردند.
تحقیقات همچنین نشان می دهد جوانانی که در بخاطر وزن مورد آزار قرار می گیرند ، نسبت به افسردگی، عزت نفس پایین، و تصویر ضعیف بدن آسیب پذیر هستند.
 تشخیص چاقی کودکان  

 با کودکان چاق خود چگونه رفتار کنیم؟

چگونه به کودک خود کمک کنید

همانطور که در این بخش از نکات مهم تربیت کودک در نمناک خواهیم گفت مهم ترین کاری که می توانید برای کمک به کودک خود در این وضعیت انجام دهید این است که به او احساس امنیت از طریق ایجاد اعتماد به نفس دهید. درک این پیام ، نقاط قوت هیچ ارتباطی با وزن و یا ظاهر بدن ندارد.
به کودکان خود یادآوری کنید که قلدری کردن درست نیست، تقصیر آن ها نیست و آن ها سزاوار آن نیستند. همچنین، به آن ها بگویید کارهایی وجود دارند که می توانید با هم انجام دهید تا این مساله را حل کنید، مانند رفتن پیش معلم، مدیر مدرسه یا مشاور مدرسه برای پیدا کردن راه حلی. در نهایت، از این فرصت استفاده کنید تا داغ ننگ چاقی در خانه را بررسی کنید که در آن دوستان و اعضای خانواده می توانند منابع باشند. همانطور که می گوید، " اولین گام در پرداختن به ننگ وزن، آگاه شدن از نگرش های بالقوه و مفروضات مربوط به وزن بدن است ."
دلایل چاقی کودکان

دلایل چاقی در کودکان 

برخی افراد مرفه، از جمله اعضای خانواده، ممکن است باور داشته باشند که سرزنش کردن به کودکان انگیزه می دهند تا عادات غذایی و فعالیت های خود را تغییر دهند. در عوض، این کار ممکن است درست برعکس عمل کند. در اینجا چند نکته برای کاهش ننگ چاقی در کودکن آورده شده است.

1. تشخیص دلایل چاقی در دوران کودکی

این ها شامل عوامل ژنتیکی، محیطی، اجتماعی همراه با فعالیت های فرهنگی، سنت های خانوادگی و انتخاب های شخصی هستند

2. استفاده از زبان خنثی برای صحبت با کودکان چاق

هنگام صحبت کردن با کودکان در مورد وزن به جای کلمه چاق از اضافه وزن یا وزن سالم استفاده کنید . قبل از درمان پزشکی از لحن درست بهره ببرید .
چاقی کودکان

اگر کودک چاق دارید بخوانید

3. نحوه برخورد با کودکان چاق

تاکید بر سایز کودک و نیاز به کاهش وزن ممکن است مناسب نباشد و می تواند منجر به ناراحتی از وزن شود. در عوض، تمرکز بر انتخاب های غذایی و فعالیت ها به کودکان کمک می کند انرژی داشته و سالم باشند.

4. چگونگی رفتار با کودکان چاق

بگذارید کودکان بدانند ارزش آن ها بیش از وزن آن ها است.

اگر کودکان به خاطر وزن خود مورد آزار اذیت قرار بگیرند، ممکن است به این باور برسند که ظاهرشان مهم تراست از آنچه که هستند . به جای آن ، آن ها را به خاطر صفات خوب ، مانند شخصیت، هوش، استعدادها، یا کمکی که می کنند تحسین کنید. از تلاش ها و موفقیت هایشان در ایجاد تغییرات مثبت زندگی قدردانی کنید.

ناراحتی و آزار و اذیت در مورد چاقی می تواند منجر به رفتارهای غذایی ناسالم، کاهش فعالیت فیزیکی، انزوای اجتماعی و افزایش وزن در طول زمان شود. از دیدگاه تغذیه ای بهترین کاری که می توانید انجام دهید حمایت از کودک در خوب خوردن است. افسردگی و عزت نفس پایین اغلب علت اصلی پرخوری و تنفر از فعالیت جسمانی در کودکان است ، بنابراین مهم است که بزرگسالان رفتارهای غذایی سالم و بحث های مثبت پیرامون غذا و تصویر بدن را مدل کنند.

با کودکان چاق چگونه رفتار کنیم؟

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ک
برچسب : چاقی کودکان
وبگردی