چاق
کدام شهر ایران چاق ترین مردم را دارد؟معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در رابطه با ای سوال توضیحاتی ارائه داده است که در ادامه میخواند.

چاق ترین مردم ایران در شهر کاشان

در برخی از شهرهای ایران نمودار چاقی افراد بیشتر از سایر شهرها است و طبق آمارگیری مشخص شده که مردم  شهرستان های کاشان و آران و بیدگل بیشتر رکورد چاقی را در بین استان های ایران دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت:مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل چاق ترین مردم کشور هستند و مردم گیلان و بابل در رتبه های دوم و سوم قرار دارند و این رقم به نسبت 30 درصد جمعیت می رسد.

دکتر سیدعلیرضا مروجی، روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه، اظهار کرد:40 درصد از مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به اضافه وزن دچار هستند و عامل اصلی چاقی و اضافه وزن را کم تحرکی، پرخوری و صرف غذاهای پرانرژی مانند مواد قندی و چربی ها و مصرف کم میوه ها و سبزی ها است.

وی افزود:بنا به تحقیقات انجام شده، وضعیت چاقی در دو شهرستان از سنین شش سال به بالا و بین زنان و مردان یکسان است و باید نسبت به عوارض ناشی از آن توجه شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد:بیماری هایی که سبب کاهش فعالیت می شوند مانند بیماری های استخوانی و مفصلی ، اختلال در فعالیت برخی از غدد داخلی بدن از جمله کم کاری غده تیروئید و زمینه ارثی چاقی از دیگر عوامل موثر در بروز چاقی هستند.

کدام شهر ایران چاق ترین مردم را دارد؟

512
این مطلب مفید بود ؟120
برگرفته از آخرین خبر - / ل
وبگردی