چراغ روشن بنزین
مقدار مسافتی که می توان با چراغ بنزین روشن ماشین رانندگی کرد با توجه به مدل خودرو متفاوت است مثلا برای پراید حدود 130 کیلومتر است.

با روشن شدن چراغ بنزین خودرو چه مقدار می تواند حرکت کند؟

روشن شدن چراغ های اضافی خودرو یکی از پر دغدغه ترین مسائل اکثر رانندگان است چرا که یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ گاه شاهد روشن شدن چراغ های اضافی نباشد . این چراغ ها که در صفحه پشت آمپر دیده می شوند ، هریک نشانه ای از یک عارضه در اتومبیل است . چراغ روشن بنزین بسیار استرس زاست.

روشن شدن چراغ بنزین برای رانندگانی که حوصله مراجعه با پمپ بنزین را ندارند و یا در منطقه ای قرار دارند که پمپ بنزین از آنها دور است ، بسیار دلهره آور است چون آنها با این چالش روبرو هستند که هر لحظه ممکن است بنزینشان تمام شود.

در این بخش از نکات مربوط به خودرو و اتومبیل نمناک به بررسی این موضوع می پردازیم که خودروها از ابتدای روشن شدن چراغ بنزین چه میزان پیمایش دارند.

چراغ روشن بنزین

خطرات روشن شدن چراغ بنزین

مقدار حرکت خودروهای مختلف با روشن شدن چراغ بنزین

مسافت قابل طی کردن قبل از تمام شدن بنزین در پشت آمپر بیشتر خودروهای جدید هنگام روشن شدن چراغ بنزین نمایش داده می شود که تخمین میزند که چه مسافتی را قبل از تمام شدن بنزین می توانید با خودرو بپیمایید. این تخمین زیاد دقیق نیست و بر اساس میانگین مسافت طی شده هنگام رانندگی با خودرویتان محاسبه شده است .

اگر بخواهیم یک استاندارد کلی در مورد زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم، با به استانداردهای ارائه شده بین المللی اشاره کنیم.

با بررسی بیش از 40 خودرو و محاسبه میزان باقی مانده بنزین در باک آن ها، مشخص گردید که متوسط بنزین باقی مانده در باک خودروهای خارجی به صورت متوسط 2.6 گالن و بر حسب لیتر در حدود 9.8 لیتر می باشد.

روشن شدن چراغ بنزین 405

خودرو با چراغ روشن بنزین چه مقدار حرکت می کند؟

آیا رانندگی با چراغ اخطار بنزین روشن خطرناک است؟

رانندگی با خودرویی که مقدار کمی یعنی ¼ باک بنزین دارد ، سبب آسیب به خودرو می شود . صدمه به کاتالیزور از جمله آسیب های وارد شده به خودرو هنگام رانندگی با باک خالی بنزین است که در این صورت شما مجبور به تعمیر یا تعویض کاتالیزور خواهید شد.

رانندگی با بنزین کم داخل باک سبب آسیب دیدن پمپ بنزین به علت آشغال و کثیفی ته باک ، می شود زیرا هر آشغال و کثیفی جمع شده در ته باک هنگامی که باک خالی باشد از پمپ بنزین شما عبورمی کند و سبب آسیب به آن می شود.

هنگام رانندگی با چراغ بنزین روشن سبب می شود که ناگهان در جاده و یا بزرگراه بنزین تمام کنیم و خودرویمان از حرکت باز ایستد ، پیش آمدن این حالت بسیار خطرناک است زیرا خودروهای کناری با سرعت زیاد در حال حرکتند و ممکن است با خودرو شما تصادف کنند.

خطر چراغ بنزین

چراغ روشن بنزین نشانه چیست؟

مسافتی که خودروها می توانند با چراغ روشن بنزین طی کنند:

اگر استفاده از خودرو را در حالت رانندگی بدون ترافیک در نظر بگیریم ، خودروهای زیر می توانند این مقدار از مسافت را طی کنند :

پراید:این خودرو با مصرف شهری حدود 6.5 می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود 130 کیلومتر را طی کند. 

پژو 206:خودرو پژو با متوسط مصرف 8.9 در مصارف شهری، از لحظه ای که چراغ بنزین روشن می شود ، حدود 109 کیلومتر را می تواند طی کند.

پژو 206

اندازه حرکت خودرو های مختلف با چراغ روشن بنزین 

چراغ روشن بنزین در ماشین با مدل های مختلف

رنو کولئوس:رنو کولئوس ، با مصرف 11.8 در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 80 الی 85 کیلومتر را بپیماید. 

سوزوکی ویتارا:این شاسی بلند ژاپنی با مصرف 12.5 لیتر در هر 100 کیلومتر، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می تواند مسافتی حدود 80 کیلومتر را طی نماید.

پژو 405 :این خودرو با متوسط مصرف 12,8لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 76 کیلومتر را بپیماید.

ماشین پراید

مسافتی که پراید می تواند با چراغ روشن بنزین حرکت کند

با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر می توان حرکت کرد؟؟

سمند :این خودرو با مصرف شهری حدود 11 می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود 89 کیلومتر را طی کند.

ساندرو :خودرو ساندرو ، با مصرف9.4 در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 104 کیلومتر را بپیماید.

ال 90 :این خودرو با متوسط مصرف 9 لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 108 کیلومتر را بپیماید.

 ال نود

مقدار کیلومتری که ال نود با چراغ روشن بنزین می پیماید 

بعد از روشن شدن چراغ اخطار بنزین چند کیلومتر میتوان رانندگی کرد؟

گل :گل محصولی از فولکس واگن برزیل است که یکی از زیرمجموعه های فولکس واگن آلمان به شمار می رود. این خودرو با مصرف2, 9در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 106 کیلومتر را بپیماید.

ورنا:این خودرو با مصرف6, 7 در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 128 کیلومتر را بپیماید.

مزدا 3 :مزدا 3 محبوب ترین ساخته مزدا در سر تا سر دنیا است که علت آن کیفیت خوب ، سواری کاملا لذت بخش ، طراحی جذاب و ... است که با مصرف9.8 در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 100 کیلومتر را بپیماید.

مزدا 3

چراغ روشن بنزین مزدا 3 و مسافتی که می تواند طی کند

مسافت قابل پیمایش بعد از روشن شدن چراغ بنزین در خودروهای مختلف

اوانته :هیوندای آوانته یک خودرو کامپکت کره ای است که با مصرف9.5 در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 103 کیلومتر را بپیماید.

توسان :هیوندای توسان، یکی از محبوب ترین شاسی بلندهای بازار ایران است ، این خودرو با مصرف10.2 در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 96 کیلومتر را بپیماید.

سانتافه :در اوایل سال 2001 ایده های جدی شرکت کره ای هیوندای برای رقابتی آشکار با فورد Escape، مزدا Tribute و پونتیاک Aztekبه ثمر نشست و مدل جدید با اسم سانتافه که نام شهری در نیومکزیکو است تولید شد و به سرعت در آمریکای شمالی تبدیل به محبوب ترین خودرو خانواده شد.

این خودرو با مصرف 11.8 لیتر در هر 100 کیلومتر، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می تواند مسافتی حدود 83 کیلومتر را طی نماید.

سانتا فه

چراغ روشن بنزین در سانتافه

مسافتی که می توان با چراغ روشن بنزین پیمود!

ریو :کیا ریو یک خودرو کامپکت ، محصولی از شرکت کیا موتورز کره جنوبی است که تولید آن از سال 2000 آغاز شده و اکنون نسل چهارم آن در حال تولید است. این خودرو با مصرف شهری حدود 6,9 می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود 142 کیلومتر را طی کند.

اپتیما :کیا اپتیما یک سدان سایز متوسط است که نخستین بار در سال 2000 توسط کره ای ها معرفی شد ، این خودرو با مصرف شهری حدود 11,8 می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود 83 کیلومتر را طی کند.

پیکانتو:پیکانتو که همزاد و رقیب مستقیم هیوندای آی 10 محسوب می شود از یک پیشرانه 1.2 لیتری ( 1250 سی سی ) در کنار یک جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک استفاده می کند. این خودرو با متوسط مصرف 6,7 لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود 146 کیلومتر را بپیماید.

 

هر خودرو با روشن شدن چراغ بنزین چند کیلومتر حرکت میکند؟

4124
این مطلب مفید بود ؟9925
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن /آ
وبگردی