حفظ سلامت و زیبایی پوست در سفر
در سفر بخاطر جابجایی های زیاد آلودگی هایی روی پوست مینشینند که اگر پاکسازی نشوند سلامت و زیبایی پوست را به خطر می اندازند.

حفظ سلامت و زیبایی پوست در سفر و نحوه آبرسانی به پوست در مسافرت!

مسافرت، برای همه هیجان انگیز است چه تعطیلات آخر هفته باشد , و چه تعطیلات طولانی مدت اما در میان این هیجانات،اغلب رسیدگی به پوست و موی خودمان را نادیده میگیریم. بسیاری این تجربه را دارند که، در هنگام سفر پوست بیش از حد چرب یا خشک و یا دچار آفتاب سوختگی می شود و این واقعا دلهره آور است.

ما می دانیم که در معرض ترین قسمت بدن، پوست است که به راحتی تحت تاثیر تغییرات محیطی و آب و هوا قرار می گیرد . از این رو بسیاری از ما یک برنامه روتین زیبایی داریم،که در خانه انجام میدهیم. اما وقتی به مسافرت می رویم ،این مورد متفاوت می شود که به دلیل محدودیت های جا در چمدان و محدودیت های زمانی ،ما تمایل داریم که لوازم آرایشی و زیبایی کمتری را برداریم و گاهی اوقات متوجه تغییرات در محیط زیست و حتی اختلاف دمایی که ممکن است اتفاق بیفتد و به پوست ما آسیب برساند، نیستیم.

خستگی برنامه ریزی و تغییرات ناگهانی در رژیم غذایی نیز ممکن است به پوست ما آسیب برساند ؛ تیره شدن بافت های پوستی، آفتاب سوختگی ،پوست خشن و دیگر مشکلات پوست و مو می تواند در طول سفر ،ما را اذیت کند و باعث ناراحتی زیادی شود. حفظ نگهداری رژیم غذایی و همچنین مراقبت از پوست و مو ،یک مشکل چالش برانگیز در خارج از شهر و هنگام سفر است اما زیبایی و سفر، دو چیز منحصر به فرد نیستند و شما می توانید که در هنگام سفر کردن آن را حفظ کنید.

حفظ زیبایی پوست در سفر

محافظت از زیبایی پوست در سفر

همیشه می توانید برنامه های قبلی را برای ایجاد یک فضا و زمان مناسب برای مقاصد زیبایی خود داشته باشید، و با استفاده از چند راهنمایی ساده، می توانید در سفر بعدی آخر هفته و یا تعطیلات طولانی خود آنها را اجرا کنید ؛ راهنمایی های بسیار مفید و مهم این بخش از سلامت نمناک باعث می شود تا در هر جایی بتوانید از پوست خود محافظت کنید و اعتماد به نفس خود را داشته باشید پس آماده یک سفر باشید که در آن زیبا و سرحال به نظر برسید.

نکات و ترفندهای مهم برای حفظ زیبایی و سلامت پوست در سفر

آماده سازی پوست برای مسافرت:

هنگام مسافرت فقط وسایل حمل نقل و محل اسکان خود را هماهنگ نکنید ؛ به یاد داشته باشید که قبل از سفر، پوست خود را نیز آماده کنید .چند هفته قبل از سفر از تغییر روتین زیبایی خود ، خودداری کنید تا از واکنش های پوستی که به وسیله محصولات جدید ایجاد می شود ، خودداری کنید .یک یا دو روز قبل از سفر ، پوست را لایه برداری ملایم کنید و از یک ماسک آب رسان استفاده کرده در آخر مرطوب کنید . این کار باعث می شود که قبل از سفر پوستتان وضعیت خوبی داشته باشد.

ماسک رطوبت پوست

آمادگی های لازم برای مراقبت از پوست در مسافرت

2:پک زیبایی خود را آماده کنید:

برای ادامه روتین زیبایی که همیشه انجام می دهید ، هنگام مسافرت حتما پک زیبایی که مصرف می کنید را آماده کنید . یک لیست تهیه کنید تا چیزی فراموش نشود . بهتر است از هر چیزی که به طور معمول مصرف می کنید مانند ژل شست و شو ، مرطوب کننده ، سرم و کرم های روز و شب سایز مسافرتی آن را به همراه داشته باشید .

به دلیل این که در طول سفر پوست شما تحت استرس قرار دارد ،حتما یک اسکراب یا ماسک پاک کننده را برای پاک کردن آلودگی ها از روی پوست خود ، در لیست قرار دهید . اگر نمی خواهید هر روز موهای خود را بشویید، یک شامپوی خشک ضروری است تا از چرب شدن موهای شما جلوگیری کند.

3:پوست خود را از داخل آب رسانی کنید :

معمولا در طول سفر برای اجتناب از مشکل پیدا کردن دستشویی ،از نوشیدن آب زیاد خودداری می شود ، که یک عادت ناسالم برای شما و پوستتان است . بر عکس انجام دهید .شما باید آبی که بدنتان لازم دارد را به آن برسانید . در حالی که نوشیدن آب کافی از سر درد مسافرت جلوگیری می کند ، لطف بزرگی برای پوستتان نیز است . آب رسانی منظم از پوسته پوسته شدن پوست و از گرفته شدن رنگ چهره جلوگیری می کند . همیشه یک بطری آب که قابلیت استفاده مجدد را دارد به همراه داشته باشید تا بتوانید هر جا که هستید دوباره آن را از آب پر کنید .

آب خوردن در سفر

تاثیر آب خوردن روی زیبایی پوست 

4:برای جلوگیری از خشکی پوست در طول سفر ،پوست را مرطوب نگهدارید:

مسلما دوست ندارید وقتی به مقصد می رسید پوستی خشک ، گرفته و پوسته پوسته داشته باشید.زمانی که پوست را برای مسافرت آماده می کنید ، از یک ماسک مرطوب کننده استفاده کنید ، تا پوستتان مرطوب و با طراوت بماند . شب قبل از سفر از نرم کننده ی همیشگیتان استفاده کنید و فراموش نکنید که آن را همراه با خود ببرید . این کار به مرطوب بودن پوست شما کمک می کند و باعث می شود تازه و درخشان به نظر برسد . مرطوب کننده را در طول راه در دسترس قرار دهید و هر چند ساعت یکبار برای نرمی پوست از آن استفاده کنید .

5:در برابر آفتاب از پوست خود محافظت کنید:

چه با ماشین مسافرت کنید و چه با هواپیما ، پوست شما باید از اشعه های مضر UVA /UVB محافظت شود .ما می دانیم که بعضی از فرمول های ضد آفتاب ها ،بوی قوی دارند و برای استفاده چرب هستند، ولی بدون توجه به نوع آب و هوا، در زمان مسافرت یک باید است . هم چنین فراموش نکنید که قبل از بیرون رفتن از ضد آفتاب استفاده کنید این کار از پوست شما در مقابل برنزه شدن ، آفتاب سوختگی و یا علائم پیری زودرس محافظت می کند .

ضدآفتاب در سفر

استفاده از ضد آفتاب در سفر برای حفظ زیبایی پوست 

6:برای جلوگیری از جوش زدن در روز سفر آرایش نکنید :

در طول سفر احتمال بیشتری دارد که پوستتان در معرض آلودگی و گرد و غبار قرار گیرد و وقتی آرایش دارید پوست شما نمی تواند تنفس کند ، که این مسئله دلیل اصلی جوش و تحریک پوست است . بهترین کار این است که آرایش را فراموش کنید و تنها با یک مرطوب کننده و ضد آفتاب به سفر بروید و اجازه دهید پوستتان نفس بکشد و مرطوب بماند . همراه با مرطوب کننده ژل شست و شو را نیز با خود ببرید تا آلودگی ها را بشورد .

7:چربی بیش از حد پوستتان را پاک کنید :

مهم نیست که پوستتان چرب است یا خشک ،در طول سفر به دلیل تجمع آلودگی پوستتان خیلی چرب خواهد شد ، همیشه دستمال خشک کن همراه داشته باشید تا بدون از بین بردن رطوبت، چربی اضافی را پاک کنید .

جوش زدن در سفر

پوستی زیبا در سفر با مراقبت های لازم

8:چشم هایتان را در سفر سرحال بیاورید:

اگر سفرتان طولانی است ، احتمالا دوست دارید در طول راه فیلم تماشا کنید یا کتاب بخوانید . که باعث قرمزی، آبریزش و پف دار شدن چشم هایتان می شود . حتما از قطره چشم استفاده کنید تا چشم هایتان را مرطوب و آرام کنید . یک حوله سرد یا دو تکه خیار تازه برش خورده را روی چشم های خود قرار دهید، تا پف و حلقه های تیره اطراف چشم کاهش یابد . این کار را شب اولی که به مقصد می رسید قبل از خوابیدن انجام دهید . استفاده از کرم دور چشم را ادامه دهید، تا از ایجاد خشکی و خطوط دور چشم جلوگیری کنید .

رفع پف دور چشم

روش های حفظ سلامت و زیبایی پوست در سفر

9:در سفر از دست زدن به صورت خود اجتناب کنید :

زمانی که در مکان های عمومی هستید، احتمال دارد که دستانتان آلوده باشد ؛ پس هر زمان که صورتتان را لمس می کنید، این میکروب ها را به پوست منتقل می کنید که باعث ایجاد جوش و تحریک می شود . اگر حتما باید این کار را انجام دهید، دستانتان را بشویید یا از ضد عفونی کننده استفاده کنید . اگر این کار امکان پذیر نیست ، حتما از یک دستمال کاغذی یا دستمال خشک کن به عنوان محافظ بین دستها و پوستتان استفاده کنید.

حفظ رطوبت پوست در سفر

تکنیک مراقبت از پوست در سفر

10:لباس راحت بپوشید :

چه مشغول فعالیت های ورزشی مانند کوه نوردی ، راه پیمایی ، گردش در جاهای جدید هستید و چه فقط در اطراف گشت و گذار می کنید ،حتما یک لباس سبک و راحت بپوشید . لباس های تنگ، ناراحت هستند و می توانند باعث تحریک ، خارش ، قرمزی پوست ، عفونت ، آلرژی پوستی و یا افزایش دما شوند .

11:برای زیبایی پوست خواب کافی داشته باشید:

ما می دانیم که شما می خواهید نهایت استفاده را از زمان خود داشته باشید ، اما به یاد داشته باشید که نباید خواب خود را قربانی کنید . خیلی مهم است که ساعت طبیعی بدن خود را حفظ کنید، زیرا کم کردن میزان خوابتان بر بدن و روح و روان شما تاثیر می گذارد و در نهایت شما بدون انرژی و با چشم های پف کرده باقی می مانید .

خوابیدن در سفر

اهمیت خواب برای پوستی زیبا در سفر 

12:برای آب رسانی به بدن غذای مناسب بخورید :

در طول تعطیلات رژیم غذاییتان را تغییر می دهید . به دلیل این که کم آبی در طول سفر رایج است و مستقیما بر روی پوست تاثیر می گذارد ، خوردن غذای درست خیلی اهمیت دارد .در وعده های غذاییتان میوه های آب دار ، سبزیجانت ، سوپ و آب میوه های تازه قرار دهید . مصرف غذاهای آماده را محدود کنید، زیرا سرشار از نمک و مواد نگهدارنده هستند که باعث خشکی پوست می شوند .

13:از رژ لب هایی با ماندگاری طولانی استفاده نکنید :

این نوع از رژ لب ها حاوی مواد قوی هستند که باعث خشکی لب ها می شوند . از بوم لب یا برق لب استفاده کنید و یا اینکه آن ها را روی رژ لب معمولی خود بمالید . این کار باعث مرطوب شدن لب های شما می شود .

رژلب در سفر

روش های حفظ زیبایی در سفر

 

ترفندهای حرفه ای مراقبت از زیبایی پوست در زمان سفر!

4.860
این مطلب مفید بود ؟582
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی