حسن معجونی
امروز 28 دی ماه سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 28 دی متولد شده اند؟

روز تولد چهره های مشهور یکی از روزهای مهم برای طرفداران آنهاست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام چهره های مشهور ایرانی در 28 دی ماه متولد شده اند یا سالروز تولد شما با کدام یک از هنرمندان در یک روز است. همراه ما باشید تا به شما بگویم سالروز تولدتان با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است.

این چهره های مشهور ایرانی در 28 دی ماه متولد شده اند

حسن معجونی

حسن معجونی متولد 28 دی 1346 در زنجان است. حسن معجونی با ایفای نقش در سریال مسافران به کارگردانی رامبد جوانفعالیتش در تلویزیون را آغاز کرد و در بین مردم شناخته تر شد. حسن معجونی در سریال شمعدونی دومین تجربه بازی در سریالهای تلویزیونی را در سال 93 رقم زد.

حسن معجونی

حسن معجونی از اواسط دهه 71 بود که با بازی در نمایش هایی همچون عروسی خون (دکتر علی رفیعی)، شب های آوینیون(کورش نریمانی) و… به عنوان بازیگری مستعد مطرح شد.


رسول نجفیان

نجفیان در 28 دی 1338 در تهران به دنیا آمد. در دوران دبستان با تاثیرپذیری از شیوه اداره کلاس توسط معلم روحانی خود، ذوق نمایش در او ایجاد شد. بازی در تئاتر را از سال 1348 و بازی در سینما را از سال 1363 با فیلم صف ساختهٔ علی اصغر عسگریان آغاز کرد. نجفیان دارای مدرک کارشناسی روان شناسی از بخش علوم تربیتی مدرسه عالی پارس سابق در سال 1356 است.

رسول نجفیان

با همسرش در دانشگاه روانشناسی سال 1356 آشنا شده و در آبان 57 با یکدیگر ازدوج کردند و صاحب دو فرزند یکی دختر و یکی پسر هستند.

درگذشت عبدالله بوتیمار چهره مشهور ایرانی در 28 دی

عبدالله بوتیمار

عبدالله بوتیمار از پرکارترین بازیگران دهه های چهل و پنجاه سینمای ایران بود و موهای روشن و چشمان آبی بوتیمار، او را از دیگر بازیگران مطرح سینمای ایران در آن روزگار متمایز کرده بود .شهرت او به خاطر ایفای نقش در فیلم های پلیسی و جنایی دهه چهل و پنجاه سینمای ایران بود.

عیبدالله بوتیمار

بوتیمار در سال 1312 در شهر باکو (بادکوبه قدیم) دیده به جهان گشود. وی در سال 1315 به ایران مهاجرت کرد و در سال 1340 با بازی در فیلم سینمایی "یک قدم تا مرگ" ساخته ساموئل خاچیکیان، وارد کار سینما شد.

عبدالله بوتیمار، 28 دی ماه سال 1390 درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 28 دی ماه + تصاویر

3.817
این مطلب مفید بود ؟134
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی