نگار عابدی
امروز 18 بهمن همزمان با سالروز تولد نگار عابدی و سوسن تسلیمی دو تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا میشویم.

چهره های مشهور ایرانی که در 18 بهمن متولد شدند

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یکی از چهره های مشهور ایرانی در 18 بهمن متولد شده اند ادامه این مطلب را از دست ندهید. ما در این مطلب، شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 18 بهمن متولد شده اند از نگار عابدی تا سوسن تسلیمی آشنا میکنیم.

نگار عابدی

نگار عابدی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 18 بهمن 1349 در اهواز متولد شد.

نگار عابدی بازی در سینما را از سال 1387 با فیلم مانا آغاز کرد و با سریال نگرانی وارد قاب تلویزیون شد اما بازی در سریال دودکش، سریال شمعدونی، پادری، هست و نیست و... به شهرت بیشتر او در تلویزیون انجامید. این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان همسر سابق هدایت هاشمی است و این زوج یک دختر به نام اما دارند.

نگار عابدی

سوسن تسلیمی

سوسن تسلیمی بازیگر و کارگردان کشورمان 18 بهمن 1328 در رشت متولد شد. این بازیگر در خانواده ای هنرمند بزرگ شده و مادرش نیز بازیگر بوده است.

سوسن تسلیمی بازی در سینما را با فیلم چریکه تارا، ساخته بهرام بیضایی در سال 1357 آغاز کرد و سالهاست که در سوئد زندگی میکند. این بازیگر با اینکه سالهای زیادی است که در ایران فعالیت ندارد، اما همچنان جایگاه ای ویژه در میان بازیگران زن تاریخ سینمای کشورمان دارد.

سوسن تسلیمی فعالیت خود در زمینه بازیگری را در خارج از کشور ادامه می دهد. این بانوی بازیگر همسر سابق داریوش فرهنگ است.

سوسن تسلیمی

چهره های مشهور ایرانی متولد 18 بهمن + تصاویر

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی