فلور نظری
امروز اول بهمن همزمان با سالروز تولد چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا میشوید.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 1 بهمن

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به اولین روز از بهمن ماه رسیدیم. امروز اول بهمن همزمان با سالروز تولد چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

بهزاد فراهانی، مسعود رایگان، فلور نظری، حمید هیراد، تقی ظهوری و اسفندیار قره باغی چهره های مشهور ایرانی هستند که در اول بهمن ماه متولد شده اند. در ادامه با این هنرمندان کشورمان بیشتر آشنا میشوید.

این چهره های مشهور ایرانی متولد 1 بهمن هستند

بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی بازیگر و فیلمنامه نویس کشورمان 1 بهمن 1323 در اراک متولد شد.

بهزاد فراهانی هنرمند پیشکسوت کشورمان پدر سه تن از هنرمندان کشورمان به نام شقایق، گلشیفته و آذرخش است و همسرش فهیمه رحیمی نیا از بازیگران کشورمان است. این هنرمند کشورمان بازیگری را از حدود سال 50 در سینما و 65 در تلویزیون آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخته است.

بهزاد فراهانی

مسعود رایگان

مسعود رایگان بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 1 بهمن 1333 در خرم آباد متولد شد.

مسعود رایگان همسر رویا تیموریان بازیگر کشورمان است که چند سالی از عمرش را در خارج از ایران به تحصیل و بازیگری گذراند و سال 80 به ایران بازگشت و با بازی در فیلم خاموشی دریا و بعد از آن خیلی دور خیلی نزدیک به شهرت و محبوبیت رسید.

مسعود رایگان

فلور نظری

فلور نظری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 1 بهمن 1347 در لاهیجان متولد شد.

فلور نظری بازیگری را از سال 75 در تلویزیون آغاز کرد و با فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس به سینما راه یافت و در فیلم هایی چون تب، رویای خیس، بچه های ابدی، کنسرت روی آب ، شیر و عسل، زندگی شیرین و... ایفای نقش کرده است.

فلور نظری

حمید هیراد

حمید هیراد خواننده پاپ کشورمان 1 بهمن 1370 در چابکسر گیلان متولد شد.

حمید هیراد از کودکی به موسیقی علاقه مند بود و بعد از پایان تحصیلات دبیرستان با ترانه سرایی آشنا شد و در کنار پیگیری جدی تر خوانندگی ترانه سرایی را هم ادامه داد و در اردیبهشت ماه سال 96 اولین آهنگ مستقل او با نام مستم کن روانه بازار موسیقی شد.

حمید هیراد

تقی ظهوری

تقی ظهوری بازیگر قدیمی سینما در 1 بهمن 1291 متولد شد و 9 اسفند 1370 درگذشت.

تقی ظهوری از بازیگران قدیمی سینما است که آخرین فعالیت سینمایی او مربوط به سال 49 است و فیلم گنج قارون از جمله فیلم های سینمایی او است.

تقی ظهوری

اسفندیار قره باغی

اسفندیار قره باغی خواننده پیشکسوت کشورمان 1 بهمن 1320 در تبریز متولد شد.

اسفندیار قره باغی از خواننده های قدیمی کشورمان است که در هنرستان موسیقی تحصیل کرد و مدتی به عنوان معلم موسیقی به تدریش پرداخت. سرود معروف آمریکا، آمریکا ننگ به نیرنگ تو از جمله کارهای مشهور او است.

اسفندیار قره باغی

کدام چهره های مشهور ایرانی در 1 بهمن متولد شدند؟+تصاویر

3.263
این مطلب مفید بود ؟4023
وبگردی