رامبد جوان
امروز اول دی همزمان با سالروز تولد تعداد زیادی از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

چهره های مشهور ایرانی که در 1 دی متولد شدند

پاییز باهمه زیبایی هایش از زمین رخت بربست و زمستان سایه اش را بر زمین افکند. امروز اولین روز از آغاز زمستان است و سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که روز تولدشان با اولین روز زمستان همزمان است.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی متولد 1 دی هستند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

نیما بانکی

نیما بانکی کارگردان و بازیگر سینمای ایران 1 دی 1352 در تهران متولد شد.

 نیما بانکی

نیما بانکی به عنوان بازیگر، کارگردان، تدوین گر، مدیر فیلمبرداری و عکاس حضور پررنگی را در سینما و تلویزیون تجربه کرد و در فیلم هایی چون الو الو من جوجوام، مهریه بی بی، بچه های طلاق، پیک سحر، تهران 11، شمس العماره و... به عنوان بازیگر حضور داشت.

رامبد جوان

رامبد جوان بازیگر، کارگردان و مجری کشورمان 1 دی 1350 در تهران متولد شد.

 رامبد جوان

رامبد جوان که با بازی در سریال خانه سبز و همسران در میان مخاطبان شناخته میشد با اجرای برنامه خندوانه به محبوبیت بیشتری رسید و علاوه بر بازیگری کارگردانی چند اثر سینمایی را برعهده داشت. نگار جواهریان بازیگر کشورمان همسر رامبد جوان است.

امرالله احمدجو

امرالله احمدجو کارگردان و فیلمنامه‌نویس کشورمان 1 دی 1332 در اصفهان متولد شد.

امرالله احمدجو

امرالله احمدجو یکی از کارگردان های معروف سینما است که کارگردانی آثاری چون روزی روزگاری، سردار جنگل، تفنگ سرپر و پشت کوه های بلند را برعهده داشت.

عبدالرضا کاهانی

عبدالرضا کاهانی کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان 1 دی 1352 در نیشابور متولد شد.

عبدالرضا کاهانی

عبدالرضاکاهانی فعالیت هنری را با فیلم کوتاه آغاز کرد و کارگردانی فیلم هایی چون اسب حیوان نجیبی است، استراحت مطلق، ما شما را دوست داریم خانم یایا، بیست، بی خود و بی جهت را برعهده داشت. این هنرمند جوایز متعددی از جشنواره های مختلف را تابه حال از آن خود کرده است.

محمد نوری

محمد نوری خواننده کشورمان 1 دی 1308 در رشت متولد شد.

محمد نوری

محمد نوری مدرس آواز و خواننده کشورمان یکی از چهره های سرشناس و ماندگار در دنیای موسیقی است که جایزه خورشید طلایی را به نشان قدردانی از زحمات 50 ساله اش در موسیقی دریافت کرد.

آهنگ های جان مریم، کهکشان عشق، سرزمین محبوب من و ایران ایران از برجسته‌ترین آثار این هنرمند است. محمد نوری 9 مرداد 1389 بعد از سالها مبارزه با بیماری سرطان درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد 1 دی + بیوگرافی و عکس

426
این مطلب مفید بود ؟215
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف/ف
وبگردی