امین تارخ

تولد چهره های مشهور ایرانی در 20 مرداد

تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399کد مطلب : 70663زمان مطالعه : 1 دقیقه
امروز 20 مرداد همزمان با سالروز تولد زنده یاد مرتضی پاشایی و امین تارخ از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

سالروز تولد چهره های مشهور ایرانی در 20 مرداد

روزهای مرداد یکی پس از دیگری به سرعت در حال سپری شدن است و تا چشم برهم بزنی آخرین ماه تابستان هم از راه میرسد. امروز بیستمین روز از مردادماه همزمان با سالروز اتفاقات تلخ و شیرین زیادی در دنیاست و برای افراد زیادی یادآور بهترین اتفاقات در زندگی است.

امروز 20 مرداد همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از آنها می پردازیم.

این چهره های مشهور ایرانی متولد 20 مردادند

امین تارخ

امین تارخ بازیگر و مدرس بازیگری سینما و تلویزیون 20 مرداد 1332 در شیراز متولد شد.

امین تارخ

امین تارخ اولین بار در سال 60 با فیلم سینمایی مرگ یزدگرد به دنیای سینما راه یافت و به واسطه بازی در سریال های مختلف تلویزیونی در میان مردم به محبوبیت بیشتری رسید. سریال رهایم نکن، سایه بان، اغماء، جراحت، سفر سبز، ابوعلی سینا، معصومیت از دست رفته و سربداران از جمله سریال های تلویزیونی او هستند.

مرتضی پاشایی

مرتضی پاشایی خواننده موسیقی پاپ کشورمان 20 مرداد 1363 در تهران متولد شد.

مرتضی پاشایی

مرتضی پاشایی نخستین آلبوم خود را در سال 91 منتشر کرد و بسیار مورد استقبال هوادارانش قرار گرفت، آلبوم دوم و سوم او در سال 92 و 94 منتشر شد. مرتضی پاشایی 23 آبان سال 93 بر اثر بیماری سرطان معده درگذشت.

کدام بازیگر و خواننده مشهور ایرانی متولد 20 مرداد هستند؟

3.214
این مطلب مفید بود ؟95
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی