سینا سرلک
امروز 6 آبان همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

سالروز تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 6 آبان

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به ششمین روز از آبان ماه رسیدیم. امروز 6 آبان همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

اگر برایتان جالب است که با چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

این چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 6 آبانند

چنگیز جلیلوند

چنگیز جلیلوند بازیگر و دوبلور کشورمان 6 آبان 1319 متولد شد.

چنگیز جلیلوند

چنگیز جلیلوند فعالیت هنری را از سال 1336 با تئاتر آغاز کرد و هم دوره ابوالحسن تهامی بود. این دوبلور برجسته کشورمان به جای شخصیت های اول بسیاری از فیلم ها صحبت کرده و صدایش از قابلیت ویژه ای برخوردار است و در چند فیلم به عنوان بازیگر حضور داشت.

سینا سرلک

سینا سرلک خواننده موسیقی سنتی کشورمان 6 آبان 1361 در الیگودرز متولد شد.

سینا سرلک

سینا سرلک موسیقی را از دوران کودکی و نزد پدر آموخت و هفت سال بیشتر نداشت که در سریال شاخه طوبی ترانه ای محلی خواند و تابحال آلبوم های زیادی را روانه بازار موسیقی کرده است.

مصطفی اسکویی

مصطفی اسکویی کارگردان تئاتر و پدر تئاتر علمی ایران سال 1302 متولد شد و 6 آبان 1384 در تهران درگذشت.

مصطفی اسکویی

مصطفی اسکویی فعالیت در تئاتر را از سال 1319 آغاز کرد و در دوره ای هنرکده آناهیتا را تاسیس کرد و شاگردان زیادی را راهی دنیای هنر کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 6 آبان+ عکس

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی