سحر قریشی

از بی حاشیه ترین تا پرحاشیه ترین چهره ها در سال 96

تاریخ انتشار : 12 فروردین 1397کد مطلب : 66396زمان مطالعه : 11 دقیقه
در این مطلب میخواهیم شما را با چهره های پر سر و صدای سال از سحر قریشی تا ابراهیم حاتمی کیا و رضا رشیدپور و چهره هایی که بی حاشیه درخشیدند آشنا کنیم.

با چهره های مشهور جنجالی سال 96 آشنا شوید

ده ها سال قبل یک کارگردان معروف پیش بینی کرده بود که یک روز در جهان هر کس می تواند در زمانی کمتر از 15 دقیقه به شهرت برسد. برای کارشناس تلویزیون یزد، این زمان از 15 دقیقه هم کوتاه تر بود. هنوز صحبت های او در قاب تلویزیون تمام نشده بودند که شبکه های اجتماعی طعم یکی از بزرگ ترین انفجارهای سال را چشیدند. ماجرا به شبکه های اجتماعی محدود نشد و آنقدر سروصدا به پا کرد که حتی وزیر بهداشت نیز در یک جلسه املا رسمی و کاری به سراغ شوخی با این ویدئو رفت.

این کارشناسی کوتاه موجب شد در ایران برای چند روز «شادمانی عمومی» اعلام شود. وقتی این شوخی ها به اوج رسیدند، مدیران شبکه یزد نیز از مطرح شدن چنین صحبت هایی عذرخواهی کردند اما کارشناس معروف دوباره به تلویزیون برگشت و روی باورهایش پافشاری کرد. او به هیچ وجه حاضر نبود کوتاه بیاید و از فرمولی که اختراع کرده دست بکشد. خب، همه مخترعان بزرگ تاریخ در شروع کار با مسائلی از این دست روبرو بودند و این موضوع اصلا چیز عجیبی نیست!

چهره هایی که در سال 96 سوژه شدند

مجری سال ؛ رشیدپور هست، زیاد هم هست

رضا رشیدپور

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

این روزها اگر به کانال کولر نگاه کنید رشیدپور را می بینید که در این کانال هم مشغول اجرای یک برنامه زنده شده است. دوران ممنوعیت حضور آقای مجری در تلویزیون، از شروع سال 96 به پایان رسید. رشیدپور با یک برنامه چالشی گفتگومحور به تلویزیون برگشت و در ایام نوروز به کنداکتور شبکه سه اضافه شد.

این تازه شروع گرد و خاک این مجری بود. او به عنوان نفر اول برنامه صبحگاهی حالا خورشید را تحویل گرفت. قاعدتا در اولین ساعت های صبح هیچ کس حال و حوصله زیادی برای تعقیب تلویزیون ندارد اما بازتاب هر برنامه رشیدپور آنقدر زیاد بود که همه در جریان ریز اتفاقات «حالا خورشید» قرار می گرفتند.

در تمام دنیا اگر فقط یک مجری ساعت هفت و نیم صبح از میهمانانش سوال چالشی بپرسد، آن مجری رضا رشیدپور است. حالا خورشید با رشیدپور گاهی کاملا موفق بود و گاهی مثل ماجرای آن پسربچه 11 ساله ای که در استودیوی این برنامه از پیشنهاد شرکت های ولوو و تسلا برای خودش حرف زد، ناموفق از آب در آمد.

آقای مجری اواخر سال بیشتر روی پدال گاز فشار داد و مجری برنامه سینمایی هفت و کمی بعدتر، مجری اختتامیه جشنواره فیلم فجر شد. این اجراها غالبا با استقبال روبرو شدند اما هادی حجازی فر می خواست با پشت دست توی صورت رشیدپور بزند و حاتمی کیا نیز اگر چیزی دم دست اش بود به طرف این مجری پرتاب می کرد! در شرایط فعلی، «نود» تنها سنگری است که این مجری در تلویزیون فتح نکرده و ممکن است او در هر لحظه صندلی عادل فردوسی پور را نیز تصاحب کند!


جایزه بگیر سال ؛ هومن سیدی

هومن سیدی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

هومن سیدی در سریال عاشقانه آنقدر گل کرد و درخشید که همه انتظار داشتند برای مدتی از فیلمسازی فاصله بگیرد و روی بازیگری متوقف شود. هومن اما نقشه های دیگری داشت. او تازه ترین اثرش را روانه جشنواره فیلم فجر کرد؛ فیلمی که فرهاد اصلانی و نوید محمدزاده دو بازیگر اصلی اش بودند.

«مغزهای کوچ زنگ زده» اول مخاطبان جشنواره را غافلگیر کرد و بعد کاری کرد که تقریبا همه منتقدها با نظرهای کاملا مثبت به آن پرداختند. در طول جشنواره حتی یک نقد منفی در مورد مغزها نوشته نشد تا هومن یک کولاک واقعی را پشت سر گذاشته باشد.

کارگردان شمالی، ستاره شب اختتامیه بود. او سیمرغ بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه، سیمرغ بهترین فیلمنامه و همچنین سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به دست آورد تابه قول فوتبالی ها «هت تریک» کرده باشد. هومن سیدی در طول سال 96 بسیار پرکار بود اما به گفته خودش تصمیم دارد در سال 97 با سختگیری بیشتری به پیشنهادهای بازیگری پاسخ بدهد.


افشاگر سال ؛ علی کریمی

علی کریمی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

96 برای علی کریمی، سال عجیب و پر فراز و نشیبی بود. او برای اولین بار سرمربی یک تیم فوتبال شد و هدایت نفت تهران را بر عهده گرفت. جادوگر قبل از شروع لیگ جایش را به حمید درخشان داد اما بعد از مدتیدوباره به نفت برگشت و بعد دوباره نیمکترابه درخشان تقدیم کرد.

بعد از این همه رفت و برگشت ها، سپیدرود رشت جادوگر را به عنوان سرمربی انتخاب کرد اما جنجال بزرگ او، از کانال تلگرامی اش آغاز شد. او ناگهان شروع به افشاگری علیه فدراسیون فوتبال کرد و رازهای عجیب و غریبی را در این مورد با مردم در میان گذاشت. بعد در چند پست طوفانی علیه عادل فردوسی پور فعالیت کرد و سرانجام نوبت به کارلوس کی روش رسید که با افشاگری های جادوگر روبرو شود.

علی در دوران فوتبال اش همیشه از دوربین ها فراری بود و دوست نداشت حرف بزند اما حالا او حتی در مناظره تلویزیونی با محمدرضا ساکت نیز حاضر شد و تا حدود زیادی موفق نیز بود. جادوگر از همین حالا اعلام آمادگی کرده تا در یک مناظره تلویزیونی با کارلوس نکی روش نیز شرکت کند.


سبیلِ سال ؛ بهنام بانی

بهنام بانی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

اگر بهنام بانی را ببینید و از سابقه او در موسیقی باخبر نباشید، شاید تصور کنید که او در دسته فوق سنگین عضو تیم ملی وزنه برداری است اما بهنام ستاره موسیقی پاپ است و با کارهای شاد و عاشقانه اش، توانسته طرفداران بسیاری به دست بیاورد.

سال 96 سال رویایی بهنام بانی بود. او در این سال تقریبا به همه آرزوهای بزرگ زندگی اش رسید. بلیت های بسیاری از اجراهای او ظرف 15 دقیقه به طور کامل به پایان رسیدند. بعضی از همکاران بهنام بانی البته معتقد بودند که این روند طبیعی نیست و حتی این موضوع را در مصاحبه های شان مطرح کردند تا حاشیه های ریز و درشتی برای این خواننده به وجود بیاورند.

همه این حواشی اما تاثیری روی محبوبیت بانی نداشتند. او با همان سبیل های از بناگوش در رفته، پرش های عجیب و غریب توی کنسرت ها و انرژی فوق العادهاش، یکی از موفق ترین خواننده های 96 بود. بهنام در کنار برادرش «باگز» توانست خانواده بانی را سربلند کند!


کاهش وزن سال ؛ بهاره رهنما

بهاره رهنما

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

اگر تنها یکی از صفحه های اینترنتی متعلق به بهاره رهنما را دنبال کرده باشید، از جزیی ترین رازها و مسائل زندگی او خبر دارید. او هیچ چیزی را از مخاطبانش پنهان نمی کند و حالا تعقیب کنندگان بهاره به روشنی از قد همسر او، مهربانی مادرشوهرش، هر کدام از وعده های غذایی اش و تمام جملات رد و بدل شده میان او و دخترش خبر دارند.

«میس اینترنت» سال با کاهش وزن شدیدش نیز خبرساز بود. او بعد از عمل جراحی، به یک بهاره رهنمای جدید تبدیل شد تا شاید بتواند نقش های متفاوت تری را نیز بازی کند. رهنما یک سال پرکار را در تئاتر پشت سر گذاشت و کمتر در تلویزیون و سینما حاضر بود.


چهره مردمی سال ؛ علی دایی در نقش غلامرضا تختی

علی دایی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

وقتی زلزله کرمانشاه کام ایران را تلخ کرد، ستاره های زیادی خودشان را به سرپل ذهاب و سایر شهرها و روستاهای آسیب دیده رساندند. خیلی ها آمدند و رفتند. خیلی ها مبالغ خوبی جمع کردند و آن را به اسکان زلزله زده ها اختصاص دادند اما یک نفر با همه آنها متفاوت بود.

علی دایی از همان روزهای اول اعلام کرد که مشغول جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زده ها شده است. او به عنوان سرمربی تیم فوتبال سایپا مشغله های زیادی داشت اما هر روز زمان زیادی را برای کمک به مصیبت زده ها در کرمانشاه کنار گذاشت.

شهریار شماره حساب اش را به مردم داد و افراد پرشماری که کاملا به او اعتماد داشتند، این حساب را با چندین میلیارد کمک نقدی پر کردند. خود دایی مستقیما راهی مناطق زلزله زده شده و موج اول کمک ها را به مردم رساند.

او که به تنهایی، یک هلال احمر بود، قول داده با رقم سنگینی که از مردم جمع آوری کرده، شخصا برای کرمانشاهی ها خانه بسازد. تلاش او برای کمک به مردم و سختی هایی که در این راه تحمل کرد، یادآور غلامرضا تختی و زلزله بوئین زهرا بودند. هر چند که آن روزها خبری از شماره حساب و کارت به کارت نبود و تختی برای جمع آوری کمک ها از مغازه ای به مغازه دیگر می رفت.


بی حاشیه سال ؛ علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

اگر سردار آزمون و سعید عزت اللهی یک سوم زمان شبانه روزی شان را در اینستاگرام سپری می کنند، علیرضا جهانبخش با دقت و تمرکز عجیبی به فوتبال ادامه می دهد تا یکی از بهترین و آماده ترین بازیکنان لیگ هلند باشد.

ستاره آلکمار این فصل بیشتر از همیشه گل زده و موثرترین بازیکن این باشگاه در طول فصل به شمار می رود. او که در جام جهانی هم یکی از ستون های تیم ملی خواهد بود اخیرا سفیر تبلیغاتی شامپوی کلیر در ایران شده تا دیگر به جای تصاویر کریستیانو رونالدو از تصاویر او برای تبلیغ این برند در ایران استفاده شود. پسر شمالی تیم ملی، خوش تیپ ترین ستارهاین روزهای فوتبال ایران است.


سوگوار سال ؛ هانیه توسلی

هانیه توسلی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

قرار گرفتن در بین نامزدهای نهایی بهترین بازیگر مکمل زن در جشنواره فجر، پایان خوشی برای سال سخت هانیه توسلی بود. او با ماجرای مرگ گربه اش، خبرساز شد. نوشته هانیه توسلی برای گربه خانگی تا مدت ها سوژه بحث و جدل در شبکه های اجتماعی بود.

تعداد کمی از آدم ها با هانیه همدردی می کردند و تعداد زیادی از آنها، او را دستمایه طنز و شوخی قرار داده بودند. توسلی آن روزها شبیه شخصیت های سریال مرده متحرک بود که باید دائما از زامبی ها فرار می کرد. این بازیگر اما در تعقیب و گریز مرگبارش زنده ماند و یکی از ستاره های جشنواره شد. البته جدای از این اتفاق و ماجراهای بعد از آن، جایگاه توسلی به عنوان یکی از بازیگران شاخص این سال ها و دهه گذشته محفوظ است.


سورپرایز سال ؛ پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

تا قبل از امسال، افتخارآمیزترین نکته در زندگی پژمان جمشیدی به ثمر رساندن یک گل ملی بود. اما از جشنواره فیلم فجر 96 به بعد، او در کنار یک گل ملی می تواند به یک نامزدی برای سیمرغ هم افتخار کند. پژمان یکی از ستاره های فیلم پر ستاره سوءتفاهم بود و به خاطر بازی اش در این اثر سینمایی مورد توجه داوران جشنواره قرار گرفت.

وقتی محمدرضا فروتن نام او را به عنوان یکی از کاندیداها در سالن جشنواره اعلام کرد، خبرنگارها و مطبوعاتی ها زدند زیر خنده اما در مراسم اختتامیه پژمان بیشتر از هر بازیگر دیگری تشویق شد. پژمان سیمرغ نگرفت اما روزهای پایانی جشنواره هم دشمنانش را شناخت و هم فهمید که تعداد دوستانش به مراتب بیشتر است.

حمایتی که سینمایی ها و فوتبالی ها از پژمان کردند، کمتر برای چهره های سرشناس دیگر اتفاق افتاده بود. شاید ورود به دنیای بازیگری برای جمشیدی در درجه اول چیزی شبیه تفریح، سرگرمی و آزمون و خطا بود. اما او حالا تبدیل به بازیگر قرص و محکمی شده که هم در سینما می درخشد و روی صحنه تئاتر در کنار بهترین ها بازی می کند و کم نمی آورد.


منقلب سال ؛ سحر قریشی

سحر قریشی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

از غول برره تا پسربچه های هشت ساله، در طول سال شایعه های زیادی در مورد ازدواج سحر قریشی با مهدی طارمی درست کردند اما این اتفاق رخ نداد و خبری از مراسم ازدواج این بازیگر و آن فوتبالیست نشد.

این شایعه مهم ترین خبری نبود که در طول سال در مورد سحر شنیده می شد. جنجال بزرگ، وقتی شکل گرفت که قریشی به استودیوی یک برنامه اینترنتی رفت و در آن برنامه دست روی این نکته گذاشت که هیچ علاقه ای به استادیوم رفتن ندارد.

قریشی به طور کلی با رفتن زنان به ورزشگاه مخالف بود. چرا که باور داشت زن در حضور تعداد زیادی از مردان «منقلب» می شود. شاید باورنکردنی به نظر برسد اما منقلب شدن سحر قریشی یکی از پرسروصداترین ماجراهای سال 96 بود. جریانی که باعث شد این بازیگر با حملات تند و تیزی در فضای مجازی روبرو شود و دیگر درباره فوتبال، ورزشگاه و زنان اظهار نظر نکند.


معترض سال ؛ ابراهیم حاتمی کیا

ابراهیم حاتمی کیا

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

تقریبا هیچ جشنواره سینمایی در جهان وجود ندارد که در یک بخش، دو تندیس مجزا به دو نفر بدهد اما در جشنواره فیلم فجر امسال، دو سیمرغ بلورین به بهترین کارگردانی اهدا شد. ظاهرا داوران جشنواره معتقد بودند که بهرام توکلی بهترین کارگردانی را انجام داده اما ابراهیم حاتمی کیا نیز پشت دوربین درست به همان خوبی بوده است!

ابراهیم حاتمی کیا با انواع و اقسام عبارت های ستایش آمیز پشت تریبون رفت اما به جای تقدیر و تشکر از عوامل فیلم، ناگهان جملات تندی بر زبان آورد. او که به شدت عصبانی به نظر می رسید، با چند «اوف» و «لعنت» به تلویزیون و منتقدان تلویزیونی حمله کرد و بیشتر از همه رضا رشیدپور را مورد لطف قرار داد.

طولی نکشید که مهراب قاسم خانی، علی احمدزاده و چند چهره سرشناس دیگر از لحن و ادبیات حاتمی کیا انتقاد کردند. این کارگردان همیشه از امتیازهای ویژه ای برای فیلمسازی برخوردار بوده اما هیچ وقت هم راضی نشده است. از نگاه او منتقدها فقط زمانی به درد می خورند که از فیلم های این کارگردان تعریف و تمجید کنند.


موفقیت سال ؛ علیرضا حقیقی

علیرضا حقیقی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

موفقیت یک فوتبالیست، همیشه هم در بستن قراردادهای سنگین، بازی در زمین های مهم و درخشیدن در مستطیل سبز خلاصه نمی شود. مدت هاست که علیرضا حقیقی تیم خاصی ندارد اما یک بازیکن کاملا موفق است.

علیرضا با یک خواننده مشهور و سرشناس آشنا شده و این آشنایی مثل بمب در فضای مجازی هیاهو به پا کرده است. این دو نفر هنوز در نار هم تصویری منتشر نکرده اند اما فعالیت اینستاگرامی شان و رمز و رازهای تصویری شان نشان می دهد واقعا خبرهایی شده است. ایران برای مدت ها با پدیده فرار مغزها روبرو بود اما علیرضا حقیقی، پدیده «فرار مخ زن ها» را استارت زده است!


حنجره سال ؛ سینا شعبانخانی

سینا شعبانخانی

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

فاصله مجاز شدن و خواندن تیتراژ ماه عسل برای سینا شعبانخانی چندان طولانی نبود. حضور در تیتراژ برنامه پر بیننده ماه عسل، برای هر خواننده ای اتفاق نمی افتد و در سال های گذشته چهره های کمی توانسته اند فرصت خواندن این تیتراژ را به دست بیاورند.

سینا شعبانخانی هنوز اولین آلبوم رسمی اش را منتشر نکرده بود اما هر چند ماه یک بار، با سینگلی تازه از مخاطبانش دلبری می کند. او چند کنسرت موفق هم داشته و تور کنسرت هایش در سال پیش رو با جدیت بیشتری دنبال خواهند شد.


دورهمی سال ؛ مهران مدیری

مهران مدیری

چهره هایی که در سال 96 بیشتر مطرح شدند

«من کارگرزاده ام.» این جمله مهران مدیری در برنامه سینمایی هفت، بیشتر از همه استندآپ های پرطرفدار او در دورهمی مورد توجه قرار گرفت. مدیری در ابتدا به عنوان مجری هفت انتخاب شده بود اما در نهایت این پیشنهاد را نپذیرفت و تنها به عنوان میهمان در یکی از قسمت های این برنامه حاضر شد.

شاید خیلی ها نمی دانستند اما مهران به گفته خودش تا سال ها با مشکلات و مصائب مالی دست و پنجه نرم کرده بود. او در سال 96 بیشتر از هر کار دیگری، در قاب مجموعه دورهمی دیده شد؛ مجموعه ای که حالا آخرین شب هایش را سپری می کند و در سال 97 دیگر ساخته نخواهد شد.

اولین تجربه کارگردانی مدیری نیز در سال 96 با ساختن «ساعت پنج عصر» اتفاق افتاد؛ اثری که نشان از توجه مهران مدیری به جزئیات کارگردانی و البته نگاه منتقدانه او به جامعه داشت.

ترین های بازیگران و هنرمندان در سال 96 ایران

4.242
این مطلب مفید بود ؟357
برگرفته از دیده بان / م.ف
وبگردی