راه جذب دیگران

چگونه همه را عاشق خود کنیم + روش های مناسب برای جذب دیگران

کد مطلب : 11244تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 11 دقیقه
چگونه همه را عاشق خود کنیم؟ موفقیت در روابط و جذب افراد چه راه و روشی دارد؟ چندین روش مناسب وجود دارد که برای عاشق کردن و جذب دیگران به خود بسیار مناسب هستند.

راه و روش هایی موثر برای جذب دیگران به خود

محققان دائما در حال پیدا کردن شواهدی هستند که ارتباط میان اعتماد به نفس و موفقیت را نشان می دهد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، اغلب جذاب تر به نظر می رسند. به عنوان فروشنده عملکرد بهتری دارند و در فضاهای تعاملی، خوب تر به نظر می رسند. آنها همچنین معتقدند که توانایی روبرو شدن و کنترل هرچیزی که زندگی بر سر راه آنها قرار می دهد را دارند، آنها ریسک پذیر هستند که در واقع آنها را به سمت فرصت های بیشتر هدایت می کند.

اگر می خواهید که در وجود خودتان نیز شاهد این خصایص شخصیتی باشید، می توانید روش های زیر را به کار بگیرید. با این توضیحات متوجه شدید که یک از عوامل اصلی برای جذاب بودن و داشتن ارتباطات اجتماعی با کیفیت و بدون استرس داشتن اعتماد به نفس است درست موضوعی که در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی برای پیشرفت در آن با هدف جذب دیگران به خود مطرح خواهیم کرد.

سعی کنید خود واقعی تان باشید

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم باید بگوییم که اگر خود واقعی تان باشید بیشتر مورد توجه قرار خواهید گرفت چراکه هر زمان کسی بیش از آنچه که هست نشان می دهد در واقع ثابت می کند که تمام حرکاتش دروغ است و صداقتی در قبال شما ندارد، بنابراین چنانچه واقعا چیزی که هستید را به نمایش بگذارید جذاب تر به نظر خواهید رسید و نشان دهنده آن است که شما ایده ها، علایق، تمایلات و زاویه دید مختص خود را دارید.

عاشق کردن دیگران

دیگران را دوست داشته باشید

اگرچه بسیاری از مردم تصور می کنند که مرموز و سرد بودن، عبوس بودن و کم حرفی از مولفه های جذابیت است اما متاسفانه باید بگوییم که این ویژگی ها بیشتر مردم را جذب نمی کند و مردم بیشتر علاقمند به کسانی هستند که دیگران را دوست دارند. مردم با لبخندشان به شما نشان می دهند که دوستتان دارند و شما با لبخند سیگنال هایی به آنها منتقل می کنید که:"من دوست داشتنی و خوش بین هستم و اعتماد به نفس بالایی دارم." بنابر این سعی کنید عبوس بودن را رها کرده و لبخند به روی صورت خود داشته باشید تا بهترین چیز ها را در وجود افراد دیگر کشف کنید.

همیشه برای گفتن یک ماجرای خوب آماده باشید

حتی اگر زندگی آرامی دارید و هیچ ماجراجویی و داستانی در آن رخ نمی دهد، همیشه باید بتوانید که پاسخ به سوال "چه خبر" را به بهترین حالت ارائه دهید. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، در گفتگوها و مکالمه ها ماهر هستند، اما برخی افراد به تمرین بیشتری نیاز دارند. آیا برای یک تعطیلات برنامه ریزی کرده اید؟ دکور قسمتی از خانه ی خود را تغییر داده اید؟ فرزندان خود را در رویدادهای ورزشی شرکت داده اید؟ روی یک پروژه ی بزرگ سرمایه گذاری کرده اید که به توجه شما نیاز دارد؟ زمانی که دیگران مکالمه ای را آغاز می کنند، باید ماجرای جالبی را برای آنها تعریف کنید و حرفی برای گفتن داشته باشید.

 عاشق شدن

کنجکاوی خود را ابراز کنید

این روش نیز به منظور مکالمه های جذاب تر ارائه می شود، تلاش کنید که میزان علاقه ی خود به موضوع و گفتگو را به سایر افراد نشان دهید. در ادامه، با نمونه ای از سوالاتی آشنا می شوید که باعث می شود مردم درباره ی خودشان حرف بزنند:

بیشتر راجع به چه چیزی هیجان زده هستید؟

در حال حاضر با چه چیزی دست و پنجه نرم می کنید؟

مرحله ی بعد چه خواهد شد؟

علاوه بر این، خودتان نیز باید برای پاسخ دادن به این سوال ها آماده باشید، این آمادگی باعث می شود که داستان خوبی را تعریف کنید.

تایید زبانی را مد نظر داشته باشید

در بسیاری از کتاب های روانشناسی این تکنیک به عنوان "گوش دادن فعالانه" معرفی شده است بدین معنی که شما در عین اینکه به صحبت های طرف مقابل تان گوش می دهید بخش هایی از آنچه که او می گوید را تکرار کنید. به عنوان مثال:زمانی که فرد مقابل به شما اعلام می کند که به نمایشگاه غذا مراجعه کرده و طعم غذاهای محلی مختلفی را چشیده است شما می توانید با تکرار این که غذا های جور واجور را امتحان کردی؟آره؟

به او نشان دهید که گفته هایش بسیار مهم است و این تاثیر بسزایی در دوست داشتنی به نظر رسیدن شما دارد چرا که ما انسانها از آنجایی که خود پسند هستیم دوست داریم کلمات خودمان به خودمان پس داده شود و مورد توجه قرار بگیریم.

چگونه همه را عاشق خود کنیم 

ماهرانه اقدام به انتقاد کنید

بسیاری از افراد با کوچک ترین انتقادات به هم می ریزند و روحیه حساس و لطیفی دارند بنابراین پیشنهاد می کنیم همانطور که با دست باز افراد را تحسین می کنید همانطور هم با احتیاط انتقادشان کنید تا آسیبی به غرور افراد حساس نزنید و هدفمند جلو بروید.

اگر دیدید کسی دچار اشتباه شد بهترین کار این است که جلوی جمع موضوع را با او مطرح نکنید و حرف خود را نه به طور مستقیم بلکه با ظرافت کامل انتقال دهید. حتی می توانید از تکنیک ساندویچ تعریف برای بیان انتقاد خود استفاده نمایید و قبل و بعد از انتقاد از ویژگی های برتر طرف مقابلتان تعریفی بکنید تا او راحت تر پذیرای صحبت هایتان باشد.

بهترین راه و سیاست خوب برای بیان اشتباه مخاطب این است که ابتدا از اشتباهات گذشته خود صحبت کنید و سپس به سراغ اشتباه او بروید تا اثر بخشی بهتری داشته باشد.

برای داشتن یک حالت بدن خوب تمرین کنید

قوز نکنید، این کار در زمانی که در حال گفتگو با دیگران هستید نشان از عدم باور به خودتان دارد. با یک ماژیک قرمز، علامت فلش به سمت بالا را روی یک برچسب بکشید و آن را روی نمایشگر کامپیوتر خود بچسبانید. با این کار به خودتان یادآوری می کنید که درست بنشینید و شانه هایتان را عقب ببرید. حالت درست ستون فقرات و بالا نگه داشتن چانه، باعث می شود که حالت درست صورت را به نمایش بگذارید.

 لبخند زدن

نگران نباشید که مردم درباره ی شما چه فکری می کنند.

افرادی که با مشکل کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند نمی توانند در لحظه حاضر باشند، آنها اغلب از خودشان می پرسند "آیا با اعتماد به نفس به نظر می رسم؟ آیا آنها فکر می کنند که من باهوش هستم؟ آیا آنها فکر می کنند که آدم موفقی هستم؟ آیا فکر می کنند حرفی که زدم احمقانه است؟

در حقیقت شما هرگز متوجه نمی شوید که دیگران درباره ی شما چه فکری کرده اند. بنابراین، به جای اینکه نگران باشید، روی موضوعی که می خواهید درباره ی آن حرف بزنید متمرکز شوید، مثل پرسیدن سوال های خوب، درگیر نشدن در مکالمه های وقت کش بی فایده و نگاه کردن در چشم افرادی که با آنها صحبت می کنید.

حرف های منفی که به خودتان می زنید را حذف کنید.

به حرف هایی که در ذهن به خودتان می گویید توجه کنید. هر زمان که به این فکر می کنید که "نمی توانم این کار را انجام دهد"، باید آن را با چیز مثبتی مثل "بهترین تلاشم را به کار می گیرم" جایگزین کنید.

برای این کار باید از خودتان خارج شده و از بیرون به خودتان نگاه کنید. اگر کسی کنار شما بنشیند و بگوید که "من خیلی چاق، احمق، زشت، کند و غیره هستم"، چه احساسی در شما شکل می گیرد؟ کاملا ظالمانه است. خودتان را با حرف های خوب تغذیه کنید. آیا در صحبت با دیگران، چنین کلماتی را به کار می گیرید؟ خیر، پس به همان شکلی که با دیگران حرف می زنید، با خودتان صحبت کنید.

 چگونه همه را جذب خود کنیم

مشورت بخواهید

شاید باورتان نشود اما باید بدانید مشورت خواستن از افراد به قدری در جذابیت شما تاثیرگذار است که نمی توانید تصورش را بکنید. این کار باعث می شود که به طرف مقابلتان ثابت شود که نظرشان برایتان ارزشمند و قابل احترام است. چرا که همه افراد دوست دارند مورد توجه و اهمیت واقع شوند بنابراین زمانی که شما اقدامی می کنید که طرف مقابلتان احساس بهتری به خود پیدا کند قطعا بیش از پیش شما را دوست خواهد داشت.

با شایستگی و خونگرمی رفتار کنید

با مطرح شدن مدل محتوای کلیشه ای توسط روانشناسان و طبق این نظریه انسانها دیگران را بر اساس شایستگی و صمیمیت شان قضاوت میکنند. بنابراین چنانچه قدرت این را داشته باشید که تصویری صمیمی و خون گرم از خود ساطع کنید رفتارهای غیر رقابتی و دوستانه داشته باشید حس اعتماد در وجود دیگران ایجاد می شود. کاردان و شایسته بودن شما باعث می شود که اگر به عنوان مثال جایگاه علمی و اقتصادی بالایی داشته باشید دیگران تمایل بیشتری برای ارتباط با شما داشته باشند.

راز جذب دیگران 

لبخند بزنید

لبخند زدن نشان از اعتماد به نفس دارد، حال فرقی نمی کند که دقیقا به چه چیزی فکر می کنید. علاوه بر این، بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که لبخند زدن، به میزان دوست داشتنی بودن فرد بستگی دارد. با لبخند زدن، دوست داشتنی تر به نظر می رسید.

از اشتباهات خود درس بگیرید، اما روی آنها متمرکز نشوید

چگونگی روبرو شدن با فراز و نشیب های زندگی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که هیچ کس کامل نیست؛ هرچقدر هم که اشتباه کرده باشید، باز هم پایان دنیا نخواهد بود. از خودتان بپرسید که این اشتباه تا سه ماه آینده، چه اهمیتی خواهد داشت؟ اگر در زمینه ی کار اشتباه کرده اید، آن را بپذیرید و مراقب باشید که دفعات بعد نیز آن را تکرار نکنید.

عاشق خود کردن 

در کلاس های بداهه گویی شرکت کنید

این روش کمی دلهره آور است، اما حقیقتا موثر خواهد بود. بسیاری از مدیرعامل های شرکت های بزرگ اعلام کرده اند که این کلاس ها در ایجاد موفقیت آینده ی آنها نقش بسزایی داشته است. در این کلاس ها به طور معمول، یک موقعیت مکانی و شرایط را در اختیار شما قرار می دهند و شما نیز باید داستان با محتوایی را درباره ی آن ایجاد کنید و در آن با دو یا سه نفر دیگر نیز تعامل داشته باشید. اینگونه از فعالیت ها در مجموع به افراد کمک می کند تا در شرایط ناپایدار و پیش بینی نشده، احساس راحتی داشته باشند.

صحبت کردن در جمع و برای عموم مردم را تمرین کنید

اگر این مورد یکی از نقاط قوت شما به شمار نمی رود، پس به دنبال فرصت هایی باشید تا این مهارت مهم را در خودتان تقویت کنید. قبل از سخنرانی عمومی خود، برای دوستان و خانواده ی خود حرف بزنید و تمرین کنید. کمی سخت به نظر می رسد، اما به شما کمک می کند تا تسلط بیشتری پیدا کنید.

راه جذب دیگران 

جسم خود را قوی تر کنید

تمرین های قوی کردن بدن به زمان زیادی نیاز ندارد و می تواند میزان اعتماد به نفس شما را تا میزان چشمگیری افزایش دهد. در وهله ی اول، شرایطی را فراهم می کند که وزن خود را کم کنید، چرا که با حجم بیشتر ماهیچه ها، متابولیسم نیز افزایش می یابد. علاوه بر این، به حالت بدن کمک می کند. قوی کردن ماهیچه های میانی مثل عضلات شکم، پشت و نواحی لگن، به ثبات حالت ستون فقرات کمک می کند.

هر از گاهی نقاط ضعف و قوت آن را افشا کنید

زمانی که دچار اشتباه می شوید و در مقابل آن اشتباه را می پذیرید و برای مخاطب تان فاش می کنید که یک انسان کامل و بی نقصی نیستید آنها به راحتی می توانند با شما ارتباط بگیرند و چنانچه باور داشته باشند که شایستگی دارید قبول اشتباهاتتان برایشان آسان خواهد شد.

 راه جذب دیگران

به اثر جذب مشابهات توجه کنید

اکثر افراد بیشتر جذب کسانی می شوند که شباهت زیادی به خودشان دارند که به این اثر در اصطلاح "اثر جذب مشابهت" می گویند. جالب است بدانید در پژوهشی که روی افراد درباره موضوعات بحث برانگیز مثل سیاست و رابطه جنسی انجام شد و از آنها خواسته شد که برای مدتی در یک خوابگاه دانشجویی با هم زندگی کنند، نتایج پایانی نشان دهنده این بود که آزمودنی ها به افرادی که نظرات مشابهی به نظرات خودشان داده اند بیشتر کشش پیدا کرده اند و نکته جالب تر این بود که افرادی که ویژگی های منفی مشترک با سربازان نیروی هوایی داشتند به نظر آنها خیلی جذاب و دوست داشتنی رسیدند.

با رازداری توجه دیگران را جلب کنید

طبق پژوهش های به عمل آمده در دو مطالعه مجزا ثابت شده است که انسان ها در روابطشان اهمیت بسیار زیادی به قابل اطمینان و قابل اعتماد بودن قائل هستند و البته اهمیت این خصوصیت ها زمانی پر رنگ تر می شود که ما همکار و دوست ایده آل مان را تصور کنیم. پس باید بدانید که مهمترین مولفه قابل اعتماد بودن صداقت و وفاداری می باشد و هر کدام از این ها برای استحکام یک رابطه مهم و ضروری است.

راه جذب دیگران 

علم مردمک سنجی را به کار بگیرید

مطمئنآ با حالت چشم های پیش از خواب آشنا هستید، در این ساعات چشم ها نگاهی خمار آلود به خود می گیرند و این حالت فقط به خاطر مردمک های متسع و بزرگ ایجاد می شود. اگرچه شما قادر به کنترل آگاهانه مردمک چشم خود نیستید و به خاطر همین است که همیشه می شنویم "چشم ها هیچ وقت دروغ نمی گویند" ، اما در عوض می توانید شرایطی را ایجاد کنید که مردمک چشمتان را منبسط کنید.

قبل از هر چیزی اقدام به کاهش دادن نور بکنید چراکه هر چقدر میزان نور و روشنایی محیط کمتر شود مردمک چشم ها بیشتر متسع می گردند. به خاطر همین است که در رستوران های رمانتیک به کارگیری کلیدهای کاهنده نور چراغ ها و نور شمع بیشتر است تا در جذابیت چهره و چشمان شما تاثیر بگذارد.

روی ظاهر خود سرمایه گذاری کنید

در صورت نیاز باید لباس های بهتری خریداری کنید، مدل موی خوبی را برای خود در نظر بگیرید، مشکلات دندان خود را برطرف کنید و هر کاری که لازم است را انجام دهید تا ظاهر بهتری داشته باشید؛ افرادی که ظاهر خوبی دارند، از درون نیز احساسی بهتری خواهند داشت. در حقیقت، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افراد با جذابیت های ظاهری، باور دارند که به طبقه ی اجتماعی بالاتری تعلق دارند، و این احساس به جذابیت واقعی و موقعیت اجتماعی فعلی آنها مرتبط نیست.

راه جذب دیگران 

دلسوزانه و جسورانه رفتار کنید

همه انسانها علاقه خاصی به افراد شجاع دارند. زنان، مردانی را که اهل خطر و شجاع هستند را دوست دارند و در مقابل مردان نیز از زنانی حساب میبرند که شجاعانه و رک احساساتشان را بیان می کنند. نشان دادن این صفات از سوی شما باعث می شود که در نگاه طرف مقابلتان بسیار جذاب به نظر برسید.

حین صحبت نام افراد را استفاده کنید

از آنجایی که پیش از این اشاره شد و گفته شد ما انسان ها بسیار خودپسند هستیم بنابراین خیلی علاقه مند به شنیدن آوای اسم خودمان نیز هستیم. پس چه خوب است که شما نیز یاد بگیرید از این ترفند برای جذابیت خود به کار بگیرید و در حین صحبت نام افراد را به زبان بیاورید، این تکنیک بارها اثبات کرده است که تاثیر بسیار زیادی روی جذابیت افراد دارد.

 راه جذب دیگران

با صداقت از اطرافیانتان تعریف کنید

همه افراد دوست دارند که بابت زحماتی که کشیده اند مورد تعریف و تحسین قرار بگیرند البته نه هر تعریفی. زمین تا آسمان بین تعریف خشک و خالی و یک حس صادقانه تفاوت وجود دارد و افراد دوست ندارند که به دروغ آنها را مورد تشویق قرار دهید. بنابراین برای اینکه حس اعتماد در وجود آنها ایجاد کنید با صداقت کامل آنها را تشویق کنید و به کارشان اعتبار بدهید.

با چشمان خود لبخند بزنید

به اعتقاد روانشناسان ما قادر به برقراری ارتباط با دیگران با استفاده از حالات صورتمان هستیم. چنانچه دوست دارید بدون اینکه زحمتی متحمل شوید جذابیت داشته باشید کافیست که فقط لبخند روی لب خود داشته باشید چراکه، زمانی که شما لبخند میزنید در واقع راه ارتباط با دیگران را باز میکنید. البته ناگفته نماند که هر لبخندی راه چاره نیست و تاثیرگذارترین لبخند، لبخندی میباشد که در چشمان شما نیز آشکار است. همانطور که اگر فکر کنید میبینید که خنده های از ته دل باعث میشود چشمان شما کوچکتر شود اما خنده های زورکی هیچ تغییری در فرم چشم های شما ایجاد نمی کند. پس سعی کنید برای برقراری یک ارتباط موثر لبخند واقعی روی لبتان داشته باشید.

 

چگونه همه را عاشق خود کنیم + روش های مناسب برای جذب دیگران

4.32828
این مطلب مفید بود ؟2419409
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : جذب افراد
1 نظر به ثبت رسیده است
مهدی1400-09-07
سلام
مطالب سایت برای من بسیار ارزشمنده چون یادگیرری این موضوع رو برای من بسیار ساده و همه جانبه کامل کرده.
برای همین از شما کمال قدر دانی و تشکر را دارم
نکته دیگه ای که توجه بنده رو جلب کرد اشراف کامل گرداورنده به موضوع بود،به طوری که من تمام مطالعه ای که توی ده وب سایت داشتم رو ، به صورت کاملتر در سایت شما مطالعه کردم.با تشکر
189
وبگردی