چیدمان عروسک اتاق کودک
به علت ازدیاد عروسک کودکان همیشه جا برای آن ها کم می آوریم با بهره گیری از ایده های چیدمان عروسک، اتاق کودک خود را بزرگتر و زیباتر کنید.

چیدمان عروسک در اتاق کودک با نکاتی که باید رعایت کنید

یکی از پر درد سرترین کارها برای مادران مرتب نمودن روزانه اتاق کودکان است. کودکان با بازی کردن در اتاق شان موجب به هم ریختگی اتاقشان خواهند شد. معمولا همه کودکان اسباب بازی های خود به خصوص عروسک های پشمی و پولیشی شان را در اتاق پراکنده می کنند.

این عروسک های محبوب و دوست داشتنی که تعداد بالایی دارند ، بسیاری از والدین را با کمبود فضا مواجه می کنند.

اگر فضای اتاق کودکتان کم است و نمی دانید چگونه با چیدمان درست اسباب بازی و عروسک های کودک ، از فضا نهایت استفاده را بکنید و با وسایل کم هزینه چیدمانی مرتب و جمع و جور با تزیین زیبایی داشته باشید، در این بخش از نمناک چند راه برای چیدمان اتاق کودک و مرتب کردن عروسک ها برای شما آورده ایم.

دکور اتاق کودک

برای چیدمان اتاق کودک و نگهداری وسایل و عروسک پشمی از آویز گل و گیاه استفاده نمایید و آن را تزیین نموده و از سقف گوشه های اتاق آویزان کنید. برای جمع و جور کردن و ساماندهی به اسباب بازی ها و چیدمان اتاق کودک از این ایده استفاده کنید .

شما می توانید آویز گل و گیاه را به دیوار نیز نصب کنید و عروسک ها و اسباب بازی ها را درون آآن قرار دهید تا اتاق کودک مرتب شود.

تزیین اتاق با تور و طبقه بندی اسباب بازی و عروسک ها

برای زیباتر شدن چیدمان اتاق کودک یک پارچه یا توری را تزیین کنید و به دو سر دیوار وصل کنید. این ایده باعث می شود فضای اتاق شما مرتب و باز گردد زیرا عروسک های زیادی را می توان درون این پارچه قرار داد.

صندلی راحتی کیسه ای جایی برای جمع آوری عروسک ها

اگر کودکتان عروسک های پشمی فراوانی دارد می توانید با کشیدن روکش بر روی عروسک پشمی صندلی راحتی کیسه ای درست کنید.

جای عروسک کودکان

قفسه تاب عروسک پشمی و حیوانات

یکی از زیباترین چیدمان ها برای اتاق کودک درست کردن تاب برای نگه داری عروسک ها و حیوانات بازی است . درست کردن این تاب ها با کمی دقت و حوصله امکان پذیر است. این ایده در کنار زیبا کردن چیدمان اتاق کودک سیله ای برای بازی و سرگرمی کودکان نیز هست.

کاردستی برای نگه داری وسایل بازی و عروسک ها

برای مرتب کردن عروسک های پولیشی کوچک می توانید با کمی خلاقیت و حوصله و با استفاده از یک جعبه خالی و لوله های مقوایی برای آنها هتل درست کنید.این ایده برای سرگرم کردن بچه ها با بازی های تخیلی بسیار کارآمد است.

قفسه بندی کنج ها برای عروسک ها

در چیدمان اتاق کوچک شما باید از همه فضاها حتی کنج ها و فضاهای پرت نیز استفاده بهینه نمایید. دنیای مد نمناک پیشنهاد می کند که این قسمت از اتاق را قفسه بندی کنید و عروسک ها و اسباب بازی ها را مرتب بر روی قفسه ها بچینید تا دکوراسیون اتاق کودک شما زیباتر شود و فضای بیشتری کودکتان برای بازی کردن در اختیار داشته باشد.

عکس شلف اتاق کودک

قفسه ها و شلف های ثابت

استفاده از قفسه هایی ثابت برای ایجاد نظم و انضباط در اتاق و مرتب کردن اتاق کودک شما کاربردی است. اندازه قفسه ها را به تناسب وسایل و اسباب بازی ها انتخاب کنید تا هر وسیله ای جای مخصوص در اتاق داشته باشد.

تختخواب نیمکتی

تختخواب نیمکتی چند کاربرد را در اتاق خواب کودکان دارد و می تواند وسیله ای مناسب برای ذخیره سازی اسباب بازی ها و مکانی مناسب برای قرار دادن اسباب بازی های متوسط تا بزرگ و یا کتاب های متعدد کودکان باشد. 

چند ایده برای مرتب کردن وسایل کودک :

وسایل کوچک کودکان مانند اسباب بازی ها، مدادرنگی ها، لوازم تحریر و… را که مرتب نمودن آنها بسیار سخت است را به جای چیدن در کمد یا قفسه ها ، درون جعبه میوه، جعبه کفش، جعبه کادو یا هر جعبه دیگری بریزید پس از این به بعد جعبه ها را دور نریزید.

روی جعبه ها برچسب بچسبانید و هر کدام را به یک وسیله مثل مدادرنگی ها، عروسک های کوچک و لگو یا پازل اختصاص دهید. جمع کردن وسایل با وجود این جعبه ها خیلی راحت تر خواهد بود.

از کارتن نگه داری تخم مرغ هم می توانید برای قرار دادن وسایل جانبی عروسک ها استفاده کنید.

اتاق کودک

درون چند سطل یا سبد رنگارنگ که از ارتفاع تخت کودک شما کمی کمتر است، اسباب بازی های کودک را بریزید و آن ها را زیر تخت قرار دهید و به کودکتان یاد بدهید که بعد از هر بازی اسباب بازی هایش را داخل این سطل ها بریزد.

زیر صندلی راحتی کودک هم می تواند مکانی مناسب برای نگه داشتن وسایل و اسباب بازی های دم دست باشد.

اسباب بازی هایی که آسیبی ندیده اند را هنگامی که کودکتان صاحب یک اسباب بازی تازه شده است و در فکر اسباب بازی های قبلی خود نیست به بچه های دیگر هدیه دهید.

مدل ها و ایده مدرن چیدمان عروسک اتاق کودک + نکات

431
این مطلب مفید بود ؟256
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /آ
وبگردی