تولد
کاربرد باورنکردنی جاروبرقی
در اینجا با کاربردهای شگفت انگیز جاروبرقی از خوشبو کردن خانه تا تمیز کردن کیبورد و از بین بردن بوی بد بالش ها آشنا میشوید.

کاربرد جاروبرقی متفاوت با آنچه بیش از این می دانستید

از جاروبرقی برای ایجاد بویی شگفت انگیز، خلاص شدن از آلودگی های فرش و بالش های مبل بد بو استفاده کنید ، بله درست متوجه شدید ؛ باید بدانید که موارد استفاده از جاروبرقی تنها برای تمیز کردن زباله ها از سطح زمین یا روی مبلمان نیست بلکه کاربردهای دیگری و.جود دارد که در این بخش از سبک زندگی نمناک به انها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.
ایجاد بوی شگفت انگیز در منزل :
یک توپ پنبه را به روغن یا عطر مورد علاقه خود آغشته کنید و در کیسه جاروبرقی قرار دهید. هنگام جارو کشیدن عطر به آرامی در هوا آزاد و موجب تازگی می شود . این ها بهترین رایحه ها برای هر اتاق در خانه هستند.
 
 
کاربردهای متفاوت جاروبرقی
 
 
از بین بردن کک :
مطالعات نشان میدهد که استفاده از جاروبرقی برای کشتن کک موثر است. برای این آزمایش، محققان 100 کک گربه ( معمول ترین نوع کک که روی حیوانات خانگی مانند گربه ها و سگ ها ) روی فرش سفت و سخت مثل فرش آشپزخانه یافت می شوند را کاشتند . جارو کشیدن روی این فرش به طور متوسط 96 درصد از کک را کشت. آزمایش ها روی کک ها درمرحله لارو (شفیره ) 100 درصد موفق بود.
 
آلرژن ها را بیرون از خانه نگه دارید :
هنگامی که درو پنجره را باز می کنید کنار درها و طاقچه پنجره ها آلوده به گرد و غبار می شوند. از برس جارو برقی برای تمیز کردن لبه پنجره و در قبل از این که این آلرژن ها وارد خانه شود استفاده کنید. این کار را به صورت هفتگی تکرار کنید.
 
 
ترفندهای خانه داری
 
خرده های نان :
خرده های نان را دور بریزید ( مانند آن هایی که در بخاری و توستر یا در طبقه های یخچال می ریزند ) با استفاده از ابزار جاروبرقی وقتی کار کثیف تمام شد، مثل همیشه توستر و اجاق گازرا تمیزو یا ضد عفونی کنید.
 
تمیز کردن خانه با جاروبرقی   
ریختن تکه های یخ روی ککها فرش :
باز آراستن وسایل منزل به معنای ککهای نامطبوع فرش نیست . تکه های یخ را روی حشرات مزاحم بگذارید و صبر کنید تا ذوب شوند. این آب الیاف فرش را تشویق خواهد کرد تا به شکل اصلی خود بازگردند. آن را روی نقاط مرطوب فشار دهید تا آن ها را به موقعیت عمودی باز گردانند.
 
 
کاربرد جالب جارو برقی
 
 غبارروبی همه چیز :
در غبار روبی منزلتان خلاق باشید . جارو برقی بیشتر از آنچه فکر می کنید به کمکتان می آید می توانید با آن لامپ ، کتاب ، آینه و عکس را تمیز کنید.
 
تمیزکردن فیلتر ماشین ظرف شویی :
با استفاده از ابزار جاروبرقی فیلتر ماشین ظرف شویی را تمیز کنید این کار را با اتصال جارو به فیلتر به پایان برسانید.
 
 
کاربردهای جارو برقی
 
تمیزکردن وسایل آشپزخانه:
برای تمیزی یخچال باید داخل و خارج آن را تمیز کنید وقتی موتور یخچال که پشت قرار دارد زیاد گرد و خاک بگیرد باعث می شود موتور داغ و بخشی از دستگاه از کار بیافتد برای جلوگیری از این اتفاق یخچال را از دیوار فاصله دهید و با جارو تمیز کنید.
 
بالشت های بد بو :
برای جذب بوهای بد از پارچه های مخملی که ممکن است شست و شو آن با ماشین غیر ممکن باشد ( مثلا، بالش ها، فرش ها، یا تشک ها ) را امتحان کنید ، با کمی جوش شیرین امتحان کنید. پودر را به محلی که می خواهید تمیز کنید ، بریزید و بگذارید حدود 30 دقیقه بماند. آن را جارو و با گرد و غبار، کثیفی خداحافظی کنید. اینها کاربردهای فوق العاده دیگری برای جوش شیرین هستند.
 
 
تمیز کردن بالش ها با جاروبرقی
 
تمیز کردن کیبورد :
برای تمیز کردن صفحه کلید رایانه خود، با وارونه کردن آن برای پاک کردن هر گونه خرده نان شروع کنید. ابزار جارو را به صفحه کلید نزدیک کنید تا خرده نان ها جمع شود. یک تکه پنبه را به الکل آغشته کنید و آن را اطراف صفحه کلید بکشید. برای بسیاری از نقاط کثیف، از خلال دندانی استفاده کنید، توصیه می کنیم. با استفاده از پارچه ای خشک صفحه کلید ها را پاک کنید.

10 کاربرد جالب جاروبرقی که پیش از این نمیدانستید

3.940
این مطلب مفید بود ؟319
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
برچسب : جاروبرقی
وبگردی