تولد
کارت سوخت

تغییر فرایند صدور کارت سوخت خودروهای نوشماره

تاریخ انتشار : 11 مرداد 1402کد مطلب : 3190زمان مطالعه : 2 دقیقه
عزیزی گفت: مالکین خودرو و موتورسیکلت‌های نوشماره جهت پیگیری روند صدور کارت خود به هریک از دفاتر پلیس + 10 سراسر کشور مراجعه کنند، و نسبت به ثبت درخواست اقدام کنند.

مهر:سیدکاظم عزیزی، معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به برخی تغییرات در حوزه کارت هوشمند سوخت گفت:با توجه به الزام قانونی مجلس شورای اسلامی در بند «ح» تبصره 14 قانون بودجه سال 1402 در راستای بهبود نظام توزیع بنزین و نفت و گاز در کشور و کاهش قاچاق سوخت مبنی بر استفاده از کارت سوخت شخصی خودرو و محدودیت در عرضه سوخت از طریق کارت جایگاه‌ها، در حال حاضر سوختگیری از طریق کارت سوخت‌های شخصی در مقایسه با گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد:در همین راستا تدابیری از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اتخاذ شده است که کارت‌های سوخت مورد درخواست در زمان کوتاه‌تری به دست افراد برسد که این زمان در حال حاضر نزدیک به یک ماه می‌باشد.

به گفته معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور افراد فاقد کارت هوشمند سوخت جهت درخواست المثنی کارت خود به دلیل محدودیت ایجادشده در جایگاه‌ها در اسرع وقت اقدام کنند.

عزیزی با اشاره به تغییر فرآیند صدور کارت سوخت خودروهای نوشماره گفت:مالکین خودرو و موتورسیکلت‌های نوشماره لازم است جهت پیگیری روند صدور کارت خود به هریک از دفاتر پلیس + 10 سراسر کشور مراجعه کنند و نسبت به ثبت درخواست اقدام کنند تا با وقفه‌ای نسبت به دریافت کارت سوخت مواجه نشوند.

وی با اشاره به اینکه خودروها و موتور سیکلت‌های فاقد بیمه امکان دریافت کارت سوخت را ندارند توضیح داد:کسانی که برای درخواست کارت سوخت خودرو و موتور اقدام می‌کنند مطابق ماده 48 قانون بیمه شخص ثالث الزاماً باید دارای بیمه نامه معتبر شخص ثالث باشند در غیر این صورت برای درخواست کارت هوشمند این افراد هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد.

معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در خاتمه اضافه کرد:دفاتر پلیس + 10 جهت صدور کارت سوخت نیازمند مدارکی هستند که نشان دهنده دارا بودن بیمه نامه شخص ثالث خودرو باشد.

انتهای پیام/م

تغییر فرایند صدور کارت سوخت خودروهای نوشماره

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کارت سوخت
وبگردی