کارهای قبل از خواب
اگر می خواهید روز خوب و پر انرژی داشته باشید باید شب ها قبل از خواب کارهایی را انجام دهید که این کارهای قبل از خواب باعث می شود شما فردایی با نشاط تر و بهتر داشته باشید.

10 روش هوشمندانه که شبانه باید انجام دهید تا روز بعد همه چیز روبه راه باشد

اگر می خواهید فردایی عالی داشته باشید، امشب این ده روش را انجام دهید ، شما می توانید روز خود را با نشستن جلوی تلویزیون، بیدار ماندن تا دیر وقت، و بردن تمام استرس خود به رختخواب به پایان برسانید با این حال، انجام این کارهای قبل از خواب فردای شما را با شکست مواجه میکند از سوی دیگر، با انجام روش های درست قبل از خواب، میتوانید فردایی بهتر داشته باشید در ادامه این بخش از نمناک 10 روش هوشمندانه توضیح داده شده است.

کارهای قبل از خواب

کارهای قبل از خواب برای داشتن فردایی با نشاط

برای داشتن روز خوب و با برنامه شبها قبل از خواب این کارها را انجام دهید

1. صبحانه خود را آماده کنید

یکی از بزرگترین دغدغه های صبح اماده کردن صبحانه است، به این معنی که بسیاری از مردم از انجام این کار اجتناب میکنند و به یک لیوان قهوه برای صبحانه اکتفا میکنند این چیزی است که شما قطعا باید از آن اجتناب کنید. مزایای خوردن یک صبحانه سالم به خوبی ثبت شده است. این موارد عبارتند از:خوردن صبحانه به کاهش وزن کمک می کند ؛ این باعث می شود که شما در طول روز،انرژی بیشتری داشته باشید ؛ یک صبحانه خوب، موجب عملکرد بهتر مغز میشود.

آماده کردن صبحانه

خوردن یک صبحانه سالم انرژی شما را افزایش می دهد

2. لباس های خود را برای روز بعد آماده کنید

شما می توانید وقت گرانبها را در صبح با آماده کردن لباس خود در شب قبل، صرفه جویی کنید اطمینان حاصل کنید که همه چیز تمیز و آماده پوشیدن است،که شامل لباس زیر، کفش و لوازم جانبی است.

3. قرار دادن همه موارد لازم نزدیک درب 

کیسه یا کیف خود را با همه چیزهایی که برای روز بعد نیاز دارید، آماده کنید سپس کیف خود را در جلوی درب قرار دهید. از یک چک لیست استفاده کنید که شامل :کیف پول (پول و شناسه در کیف پول) ، چتر ، عینک آفتابی ، کتاب ورزشی و حوله سالن ورزشی ، لپ تاپ ، پلاگین برق لپ تاپ ، خودکار ، یو اس بی و هر کتابی که برای کار روزمره باید به آن مراجعه کنید. علاوه بر این، همیشه کلیدهای آپارتمان را در همان محل قرار دهید، و بطری آب را نیز در آنجا قرار دهید.

4. روز خود را مرور کنید

مرور چند دقیقه ای برنامه روزانه خیلی کمک کننده است، نوشتن برنامه روزانه خود در طول صبح یا حتی شب قبل کار بسیار مفیدی است چند دقیقه از زمان خود را به آن اختصاص دهید.

برنامه ریزی کردن

قبل از خواب یک لیست از کارهای فردا آماده کنید

5. تمرین قدردانی

هر شب تلاش کنید و به اتفاقات خوبی که برایتان افتاده فکر کنید و قدردان آنها باشید ، این کمک خواهد کرد که مغز به تمام چیزهای خوب زندگی شما متصل شود و جنبه ی مثبت زندگی را در پیش بگیرد.

6. روز بعد را برنامه ریزی کنید

علاوه بر این، قبل از رفتن به رختخواب، آنچه را که باید انجام دهید بنویسید، در هنگام خواب، ذهن ناخودآگاه شروع به فعالیت میکند ، ذهن ناخودآگاه شما ،تمام موارد زیر را انجام می دهد:

 • ایده های خلاقانه برای انجام وظایف.
 • اطلاعاتی را که از گذشته به دست آورده ای را تجزیه و تحلیل میکند.
 • فقط لازم است برنامه های مهم خود را یاداشت کنید.

برنامه ریزی قبل از خواب

قبل از خواب به برنامه ریزی خود فکر می کنید

7. برای پانزده دقیقه مطالعه کنید

مردمی که مطالعه میکنند، افرادی موفق هستند ، خواندن، تحریک شناختی را فراهم می آورد، شما را آگاه تر می کند، واژگان را گسترش می دهد، و تمرکز را بهبود می بخشد.چه چیزی باید بخوانید؟ در اینجا چند ایده وجود دارد:

 • کتابهای کسب و کار را بخوانید.
 • در مورد موضوعی که به آن علاقه دارید مطالعه کنید،حتی اگر به کار شما مربوط نیست.
 • برای بهبود خود کتاب بخوانید.

مطالعه قبل از خواب

قبل از خوابیدن مطالعه کنید

8. زمان خواب منظم داشته باشید

با داشتن یک برنامه خواب منظم ،به مغز سیگنال ارسال میشود ،که وقت استراحت است میتوانید از این روش ها استفاده کنید:

 • دوش آب گرم بگیرید، وقتی دوش گرم میگیرید و وارد اتاق خنک میشوید، درجه حرارت بدن شما کاهش می یابد ؛ این، به بدن اطلاع میدهد که متابولیز را کاهش دهد و استراحت کند.
 • استفاده از نخ دندان؛ از نخ دندان قبل یا بعد از مسواک زدن استفاده کنید، با این کار غذا و پلاک بین دندان ها و زیر لثه ها از بین می رود.
 • مسواک بزنید ؛ برای داشتن دهان و دندان سالم، مسواک بزنید.
 • صورت خود را بشویید:در طول روز، پوست صورت شما سلول های مرده، روغن، باکتری ها، عرق و سایر آثار را ایجاد می کند قبل از رفتن به رختخواب، صورت خود را بشویید.
 • در تابستان از بالشت پنبه ای و در زمستان از نوع فلنچی استفاده کنید .

زمان خواب منظم

داشتن روز بهتر با انجام این کارها قبل از خواب 

9. آرامش قبل از خواب

ده دقیقه قبل از خواب ،خود را آرام کنید، به شما کمک می کند تا سریعتر به خواب بروید. علاوه بر این، کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد ؛ بعضی از چیزهایی که می توانید امتحان کنید، عبارتند از؛ ریلکسیشن، تمرین تنفس، مدیتیشن یا حرکات ذهنی مانند یوگا، تای چی یا چیگونگ.

10. زود به رختخواب بروید 

با رفتن به رختخواب در اوایل شب، شما قادر خواهید بود تا صبح زود بیدار شوید و روز خود را پر انرژی آغاز کنید به قول فرانکلین ، "زود بخوابی، زود پا میشی، سالم و پولدار و عاقل میشی."اکثر بزرگسالان شبانه روز حدود هفت ساعت به خواب نیاز دارند ، با تمرین در زمانی که شما باید از خواب بیدار شوید، می توانید یک برنامه زمانبندی خواب بطور منظم 10 روش هوشمندانه که شبانه باید انجام دهید:اگر می خواهید فردایی عالی داشته باشید، امشب این ده روش را انجام دهید.

کارهای قبل از خواب برای داشتن روز شاد و پرانرژی

4.949
این مطلب مفید بود ؟481
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی