کارهای قبل زایمان
برای داشتن یک زایمان راحت باید کارهایی را روز قبل از زایمان انجام دهید که در این مطلب با این کارها بیشتر آشنا خواهید شد.

این کارهای قبل زایمان را انجام دهید

تهیه مواد غذایی مورد نیاز، شیوه چیدمان خانه و مواردی از این دست، همگی در ایجاد احساس آرامش در روزهای اولیه آوردن نوزاد به خانه پس از زایمان مهم است. معمولاً با فرا رسیدن زمان زایمان، بانوان بیشترین وزن بارداری را دارند و توان انجام کارهای خانه را تا حد زیادی ندارند. در این زمان همسر و اطرافیان باید به زنان باردار کمک کنندتا وسایل خانه را برای ورود نوزاد آماده کنند. قول مساعد کمک و همراهی برای نگهداری از نوزاد از سوی اعضای خانواده، مرتب سازی اتاق ها و وسایل مراقبتی از نوزاد می تواند درکاهش استرس مادر و خانواده بسیار موثر باشد.

استحمام و ماساژ آرامبخش عضلات قبل از روز زایمان می تواند به تسهیل فرآیند زایمان، کاهش دردهای عضلانی و استخوانی ، ایجاد آرامش و نیزکاهش عوامل عفونت زا در حین زایمان کمک فراوانی کند.
مهیا کردن مواد غذایی در یخچال خانه شامل مواد پروتئینی، شربت و آبمیوه ، خوراکی های شیرین، میوه و سبزی به همراه لبنیات از جمله موارد ضروری قبل از مراجعه مادر به بیمارستان یا مراکز درمانی جهت زایمان است، زیرا در روزهای اولیه پس از زایمان مادر به دلیل ضعف عمومی و نیز لزوم مراقبت کامل از نوزاد، قادر به انجام آشپزی و خرید مواد غذایی نیست ولی باید برای شیردهی و بازگشت به شرایط طبیعی قبل از زایمان، با مصرف مواد غذایی سالم تقویت شود.

 

 کارهای قبل زایمان

کارهایی که یک روز قبل از زایمان باید انجام دهید

 
کارشناسان برای بالا بردن روحیه نومادر، جلوگیری از بروز افسردگی پس از زایمان و خانه نشینی مادران شاغل توصیه می کنند یک سرگرمی برای خود فراهم کنند، این کار می تواند بافتنی، مطالعه کتاب، گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش ، تماشای فیلم و سریال های شاد، حل جدول ، نقاشی، طراحی ، انجام بازی های چند رسانه ای و مواردی از این دست باشد.نکته مهم در خصوص موارد سرگرمی وقت گیر نبودن و ایجاد نکردن استرس و تنش در مادر است.

کارهای لازم یک روز قبل از زایمان

3.843
این مطلب مفید بود ؟3310
برگرفته از خراسان/ی
وبگردی