عروس داماد ایرانی

عجیب ترین روش عروس داماد ایرانی برای دعوت مهمان ها

کد مطلب : 36593تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
این عروس داماد ایرانی کار جالب و متفاوتی برای دعوت مهمان هایشان به جشن عروسی در نظر گرفتند , نهال مهر را جایگزین کارت عروسی کردند.

اقدام عجیب این عروس داماد ایرانی

مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک ازدواج و زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ ها، ادیان و مذاهب، گروه های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به اشکال مختلفی برگزار می گردد.

میهمان های این عروسی متفاوت دعوت می شوند. همه آنها به جای اینکه کارت عروسی بگیرند، گلدان های کوچک «نهال مهر» را دریافت می کنند که روی آن نوشته یادگاری زندگی مشترک مان.

عروس داماد ایرانی

نهال مهر به جای کارت عروسی

ماجرای گلدان های نهال مهر

مریم مومن زاده و میثم کارگر آزاد، عروس و دامادی هستند که تصمیم گرفتند در بزرگ ترین جشن زندگی شان یک کار متفاوت کنند؛ کاری که بتوانند با آن به عده ای کمک کنند و قرعه به نام کارتن خواب ها افتاد. آنها تصمیم گرفتند برای بهبودی معتادان کارتن خواب کاری انجام بدهند. همین نیت بهانه ای شد تا تصمیم بگیرند، به جای کارت عروسی، گلدان های کوچک «نهال مهر» را به دوستان و آشنایانشان بدهند؛ گلدان هایی که کارتن خواب های بهبودیافته پرورانده اند و آنها را می فروشند.

کمک به معتادان کارتن خواب

مریم می گوید:«ما دوست داشتیم در روز عروسی مان کاری کنیم که عده ای دیگر هم با ما خوشحال شوند؛ این شد که به فکر خریدن گلدان های «نهال مهر» افتادیم. گلدان هایی که با خریدش می توانیم به بهبود معتادان کارتن خواب کمک کنیم.»

او می افزاید:«شاید فکر خرید گلدان به جای کارت عروسی خیلی عجیب باشد، اما واقعا می توان تغییر را از هر جایی شروع کرد. یعنی می توان به جای اینکه از کارها و عادت هایی که همه عروس و دامادها انجام می دهند پیروی کنیم، خلاقیت به خرج بدهیم و کار متفاوتی کنیم. کاری که هم هدیه دادن گلدان در آن وجود دارد و هم کمک به بهبودی کارتن خواب ها. تصور کنید به جای کارت عروسی یک گلدان به آنها می دهیم که سبب می شود همیشه خاطره روز عروسی ما در ذهن شان بماند. زمان و محل مراسم را هم در کاغذ کوچکی که روی گلدان چسبیده، توضیح داده ایم.»

کارت دعوت ماندگار

میثم هم می گوید:«هدیه دادن گل چند فایده دارد. ما با این کار توانستیم به محیط زیست کمک کنیم و به جای اینکه کارت های کاغذی که بیشتر افراد آنها را دور می ریزند بخریم، گلدان هایی را هدیه می دهیم که سال ها در خانه هایشان به یادگار می ماند.»

او می افزاید:«از اینکه نماد زندگی مان گل است که می تواند رشد کند و باقی بماند، خیلی خوشحالم. شاید خیلی ها تصور کنند گلدان کاکتوس نمی تواند هدیه مناسبی باشد، اما این را باید بگویم به قول دوستانم در «جمعیت طلوع بی نشان ها» کاکتوس در سخت ترین شرایط می تواند زندگی کند. درست مانند برخی معتادان کارتن خواب بهبودیافته که در سخت ترین شرایط توانسته اند زندگی کنند و حالا به جایی رسیده اند.»

میثم و مریم با هم قدمی جدید برداشته اند که هم به محیط زیست کمک کرده و هم به بهبود معتادان کارتن خواب که می خواهند از وضعیت گذشته شان رها شوند.

عجیب ترین روش عروس داماد ایرانی برای دعوت مهمان ها

4.762
این مطلب مفید بود ؟584
برگرفته از آریا نیوز -/ح
برچسب : کارت عروسی
3 نظر به ثبت رسیده است
مشکوم1395-12-09
آفرین به این سلیقه و طرز فکر...مبارک باشه ازدواجتون
90
الهی1396-07-21
آفرین به شما ـ و خوشبحال شما که توی این سن کم ازدواج رو انتخاب کردین و البته این چیزی جز خواست خدا نبوده ـ دعاکنید برای ما و تمام جوانان محجوب و سربزیر بالای ۳۰سال ک داره ازدواجمون واقعا دیر میشه و موقعیتهامون صفر میشه ـ
51
زهرا1397-04-13
واقعا به شما تبریک میگم. هم به خاطر ازدواجتون هم به دلیل کار زیبا و عالیتون. خوشبخت و سعادتمند و شاد باشید. با آرزوی عاقبت بخیری برای همه دخترها و پسرهای سرزمینمون
30
وبگردی