کاشت مو
اگر قصد انجام کاشت مو را دارید حتما مقاله زیر را بخوانید این مقاله اطلاعات مفیدی را در مورد کاشت مو،روش های کاشت مو،سن کاشت مو ،هزینه و دوره ی نقاهت کاشت مو و... را به شما میدهد.

چه چیزهایی در رابطه با کاشت مو نیاز است که بدانیم ؟

 اکثر افراد داشته های خود را جدی نمی گیرند تا زمانی که آن ها را از دست بدهند. داشتن موهایی پرپشت و زیبا نیز از این قضیه مستثنی نیست. برای اکثر افراد کاشت مو،پی ار پی و یا مزوتراپی مو اقدامی برای پر شدن موی سر و یا پرپشت کردن آن می باشد. عوامل اصلی ریزش مو می توانند ژنتیک، رژیم غذایی نامناسب، استرس، بیماری، عدم تعادل هورمونی و مصرف داروهای خاص باشد.

اگر کم شدن موی سر و یا کچل شدن شما را آزار می دهد، کاشت مو یکی از راه های حل این مشکل و رسیدن به آرامش خاطر می باشد. قبل از عمل همیشه سعی کنید بهترین کلینیک کاشت مو را انتخاب کنید و در مورد روش کاشت مو با دکتر خود صحبت کنید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک عمل جراحی می باشد که از موهای موجود در نواحی دیگر سر استفاده می کند تا نواحی خالی را پوشش دهد. جدیدترین روش کاشت مو دارای مراقبت های بعد از کاشت موی کمتر و همینطور نزدیکی هر چه بیشتر به کاشت موی طبیعی می باشد.

نحوه ی کاشت مو چگونه است؟

فرآیند مو کاشتن به طور عادی در کلینیک تخصصی پوست و مو انجام می شود. در قدم اول جراح، سر را تمیز کرده و با تزریق داروی بی حسی به پشت سر آماده ی جراحی می شود. دکتر یکی از دو روش کاشت مو را انتخاب می کند، جراحی نواری واحد فولیکولی مو (FUT) و استخراج واحد فولیکولی مو (FUE یا  super FUE) در روش FUT، جراح یک نوار 6 الی 10 اینچی از پوست پشت سر را جدا می کند. سپس این نوار را کنار گذاشته و سر را بخیه می کند. این ناحیه به سرعت توسط موهای سر پوشیده می شود. در قدم بعدی، تیم جراحی این نوار را به 500 تا 2000 قطعه ی کوچک تقسیم می کند. هر کدام از این قطعات می توانند یک یا بیشتر مو داشته باشند. باید به این نکته توجه داشت که کیفیت، رنگ و اندازه ی مو بستگی به ناحیه ای دارد که نوار از آن گرفته شده است.

از سویی دیگر در روش  FUEیا super FUE ، تیم جراح پشت سر را تراشیده و دکتر فولیکول های مو را یکی یکی خارج می کند. در نتیجه در این ناحیه نقطه هایی ظاهر می شود که با موهای موجود پوشش داده می شود.

ادامه ی هر دو روش به یک صورت خواهد بود. دکتر آماده می شود تا تکه های به دست آمده را در سوراخ هایی که با سوزن یا تیغ ایجاد می کند، بکارد. در این فرآیند ممکن است از تیم خود نیز کمک بگیرد.

بسته به حجم کاشت مو، فرآیند ممکن است بین8 تا 12 ساعت زمان ببرد. اگر شخص باز هم با ریزش مو مواجه شود و یا بخواد موهای ضخیم تری داشته باشد، ممکن است دوباره لازم به جراحی مجدد نیز باشد.

کاشت مو

آیا شما به کاشت مو نیاز دارید؟

بررسی سلامت فرد و انجام آزمایش ضروری است. برای افرادی که فشار خون بالا یا دیابت یا بیماری خاص دیگری دارند زمانی که مشخص شود فرد زیر نظر پزشک و تحت درمان است بنا به تشخیص و تایید پزشک خود می تواند کاشت مو انجام دهد. 

بهترین روش های کاشت مو چیست؟

کاشت مو به روش SUT

در این روش استخراج واحدهای فولیکولی مو توسط دستگاه انجام می شود. واحدهای فولیکولی مو مناسب از هر گرافت توسط دستگاه برداشت و کاشت توسط تکنسین کاشت مو زیر نظر پزشک انجام می شود. هرچه تراکم موهای سر بیش تر باشد تعداد واحدهای فولیکولی مو نیز بیش تر است. از بی حسی موضعی استفاده می شود، دوران نقاهت کم است و جای پانچ و زخم و خونریزی بسیار کم است. برای افرادی مناسب است که ریزش مو کمی دارند. اصطلاحا گفته می شود در حد چهار انگشت جلو سر یا پشت سر پوشش داده می شود.

کاشت مو به روش FUE یا super FUE 

جدیدترین روش کاشت مو که مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا است و هیچ گونه عوارضی ندارد، بدون بیهوشی و به جا ماندن اسکار انجام می شود. یکی از موفق ترین روش های کاشت و پیوند مو محسوب می شود. در این روش تراکم کاشت مو نسبت به روش های قدیمی چندین برابر است. خط رویش کاملا طبیعی است. یکی از عوامل مهمی که در این روش کاشت مو مهم است تا فرد نتیجه دلخواهش را بگیرد داشتن بانک مو مناسب است. در صورت مناسب بودن بانک مو ناحیه کاشت کاملا طبیعی پر خواهد شد. برداشت گرافت های مو با دستگاه هوشمند از پشت سر فرد صورت می گیرد. بعد از این مرحله گرافت ها در سلول های بنیادی فرد نگهداری می شوند و کاشت میکروسکوپی انجام می شود که موجب ایجاد بهترین و طبیعی ترین خط رویش و تراکم بالاتر در ناحیه کاشت می شود.
کاشت مو

مناسب ترین روش کاشت مو چیست؟

هیچ روش کاشتی مناسب ترین و بهترین روش کاشت مو محسوب نمی شود. متخصص کاشت مو حتما با مشاوره اولیه و توجه به تمامی موارد در انتخاب روش مناسب به شما کمک می کند.

دلایل ریزش مو چیست؟

از مهم ترین و رایج ترین دلایل ریزش مو می توان عامل وراثت یا ژنتیک را نام برد. اگر در خانواده خود در سن خاصی موی شما شروع به ریزش کند شما بیش تر در معرض ریزش مو هستید. دلایل دیگری که می توان از آن ها به عنوان دلایل ریزش مو نام برد استرس، عوامل هورمونی، کم خونی، کم کاری تیروئید، کمبود ویتامین ب، بیماری های خودایمنی، کاهش وزن شدید، شیمی درمانی، افزایش سن، کمبود آهن، فرم دهی بیش از حد به موها و عدم سلامت پوست سر را نام برد.

کاشت مو در زنان

کاشت مو در زنان معمولا در مواردی انجام می شود که ضخامت موی زنان در حال کاهش باشد و زنانی که ریزش مو به صورت پراکنده در تمام نواحی سر مشاهده می شود، توصیه می شود که عمل کاشت مو را انجام ندهند. ولی اگر از آن دسته خانم هایی هستید که به دلایل ارثی و هورمونی غیر قابل درمان دچار ریزش موی مردانه یا طاسی شده اید، با مراجعه به پزشک متخصص می توانید برای کاشت مو اقدام کنید.
کاشت مو

کاشت مو برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که دارای موی کافی برای کاشت در ناحیه دیگر سر نیستند، افرادی پس از مصدومیت و یا هر نوع جراحی زخم های بزرگ و سختی دارند و دیر درمان می شوند و افرادی که ریزش موی آن ها از درمان هایی مانند شیمی درمانی حاصل شده، بهتر از عمل کاشت مو را انجام ندهند.

چه سنی برای کاشت مو مناسب است؟

سن مناسب کاشت مو بعد از 25 سالگی است. زمانی که پزشک می تواند دلیل ریزش مو شما را به صورت قطعی تشخیص و بیان کند و شما می توانید با تشخیص پزشک و این که کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر از راه حل های پیشنهادی برای رشد و تقویت مویتان استفاده کنید.

عوارض بعد از کاشت مو چیست؟

یکی از عوارض شایع بعد از کاشت مو تورم بعد از جراحی است که عمدتا شدت این عامل ناشی از عدم مهارت در کاشت یا روش کاشت مو افرادی است که اقدام به این عمل زده اند. نازک شدن تار مو کاملا طبیعی است و بعد از مدت زمانی دوباره موها با همان ضخامت به رشد خود ادامه می دهند. ممکن است فرد در ناحیه سر احساس خارش کند که به دلیل شکاف هایی است که در سر فرد ایجاد شده است. کاشت مو به روش های جدید باعث شده خطر بروز خونریزی بعد از کاشت مو به حداقل برسد.

بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است؟

کاشت مو در همه فصل ها نتایج یکسانی به همراه دارد و فصلی وجود ندارد که در آن کاشت مو انجام شود و فرد نتیجه بهتری از کاشت مو خود بگیرد.

انتظارات و دوران نقاهت مو کاشتن

به منظور مراقبت های بعد از کاشت مو، جراح از شما می خواد که مدت یک یا دو روز پانسمان سر خود را باز نکنید. خوردن داروهای آنتی بیوتیک و ضد التهاب نیز در دوران نقاهت لازم است. اکثر افراد پس از 2 تا 5 روز می توانند به زندگی روزمره خود برگردند. این بازه در افراد مختلف و بسته به روش کاشت مو می تواند متفاوت باشد. مواردی هستند که نیازمند توجه و مراقبت بیش تر شما است تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید، مثل وضعیت خوابیدن، چند شب اول لازم است به صورت 45 درجه بخوابید تا در این وضعیت فشار در سر و گردن شما کاهش یافته و از تورم پیشانی جلوگیری شود. به همین خاطر از بالش دور گردنی استفاده می شود.
2 یا 3 هفته پس از عمل جراحی، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند ولی در چند ماه آینده شاهد رشد موهای جدید خواهید بود. اکثر افراد 60% از موهای جدید را در 6 تا 9 ماه اول مشاهده می کنند. برخی از جراحان ممکن است مایع ماینوکسیدیل نیز به شخص تجویز کنند. این دارو به رشد موها کمک می کند ولی در جدیدترین روش کاشت مو می توان از آن صرفه نظر کرد.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو براساس روش های کاشت مو و وسعت ناحیه کاشت یا طاسی فرد، تخصص پزشک و کیفیت خدمات ارائه شده متفاوت خواهد بود. معمولاً هم عمل کاشت مو شامل بیمه نمی شود. به صورت جایگزین برخی مراکز کاشت مو در تهران و سایر شهرستان ها کاشت مو اقساطی انجام می دهند.

کاشت ابرو

اگر به دنبال راه حل دائمی برای موهایتان هستید کاشت ابرو مطمئنا بهترین روش است. موهایی که برای کاشت ابرو استفاده می شود از پوست مو خودتان برداشته می شود. به همین دلیل موهای ابرو کاملا طبیعی و صاف به نظر می رسند.
این روش جراحی منحصربه فرد برای افرادی که ابروهای نازک یا اثر زخم دارند یا اصلا ابرو ندارند استفاده می شود.
کاشت ابرو

ویژگی های کلینیک حرفه ای کاشت مو

از جمله ویژگی های یک کلینیک حرفه ای کاشت مو می توان به مهارت کادر خدمات پوست و مو استفاده از امکانات پیشرفته و به روز و انجام انواع خدمات زیبایی، تنوع و موفقیت در حوزه سلامت پوست و مو افراد اشاره کرد.
یکی از بهترین کلینیک های کاشت مو در تهران،کلینیک رویان مو سلامت می باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و متخصصین باتجربه و استفاده از جدیدترین متدهای کاشت مو که کم ترین عوارض بعد از کاشت را در پی داشته توانسته است بیش ترین رضایت و اطمینان لازم را برای افراد متقاضی فراهم سازد.
 
همان طور که قبلا گفته شد روش کاشت مویی که منحصرا توسط این مجموعه انجام می شود به دلیل تراکم چند برابری و خط رویش کاملا طبیعی، دوره نقاهت کم و این که بدون بخیه و جراحی صورت می گیرد مناسب ترین روش کاشت مو برای افرادی است که بانک مو آن ها پر است.
 
برای اطلاعات بیشتر لطفا به وبسایت کلینیک کاشت مو رویان مو سلامت مراجعه کنید.

دانستنی های مفید قبل از عمل جراحی کاشت مو

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی