انواع کاشت مژه
کاشت مژه به دو صورت دائمی و موقت انجام می شود اگر به سلامت چشم و زیباییتان اهمیت می دهید این عمل را تحت نظر پزشک حاذق انجام دهید.

همه چیز درمورد کاشت مژه طبیعی و اکستنشن مژه مصنوعی

کاشت مژه و اکستشن عنوانی است که این روزها بسیار می بینید و درموردش می شنوید پس برای آنکه به روز باشید و اگر قصد داشتن مژه های زیبا و پری دارید بدون تردید اقدام کنید با این بخش همراه شوید تا از ابتدا تا انتهاب جراحی ، اکستشن ، پیوند مژه طبیعی دائم و موقت مصنوعی را بدانید . همانطور که گفته شد یکی از جدید ترین ترفندها در افزایش زیبایی چشم ها، اکستنشن مژه است.

البته بسیاری از افراد اکستنشن را با کاشت مژه اشتباه می گیرند در صورتی که این دو با هم کاملا متفاوت هستند در ادامه با هر دوی آنها آشنا می شوید. یکی از روش های نوین زیبایی چشمها و افزایش مژه کاشت است که به روش طبیعی دائم و موقت انجام می شود ، اگر شما هم برای انتخاب حساسیت خاصی دارید پس از سیر تا پیاز اکستشن را این بخش از پوست و موی نمناک بخوانید.

کاشت مژه

 کاشت مژه چگونه است؟ 

انواع کاشت مژه

دو نوع کاشت داریم؛ کاشت دائم و موقت.

چه نوع جراحی برای کاشتن مژه ای مناسب است؟

به توصیه یک متخصص در انتخاب نوع عمل کاشت مژه طبیعی برای بیماران می توان دو نوع عمل کاشت مژه را در نظر گرفت که شامل کاشت ترمیمی مژه برای اصلاح ریزش مژه ناشی از تروما یا بیماری و کاشت مژه دائمی با جراحی. 

کاشت مژه به روش عمل جراحی

کاشت مژه دائمی روشی است که برای افزایش تراکم یا پرپشت کردن مژه ها در افرادی که مژه های کمی دارند و یا بر اثر بیماری و سوختگی مژه های خود را از دست داده اند به کار می رود.

عمل کاشت مژه باید توسط متخصصان زیبایی انجام گیرد که تبحر ویژه ای برای انجام این عمل دارند زیرا این عمل نیز مانند عمل های دیگر دارای عوارضی می باشد و یک عمل اشتباه پزشک موجب آسیب به مژگان طبیعی بیمار می شود. متخصص زیبایی باید منطقه ای را انتخاب کند که نزدیک ترین جنس مو به مژه ها را دارد و با ایجاد برش های ظریف ردی از این جراحی به جای نگذارد تا به زیبایی موهای بیمار لطمه ای وارد نشود .

جراحی کاشت مژه

چگونگی عمل جراحی برای کاشت مژه

روش کاشت و پیوند مژه طبیعی:

در نگاه اول جراحی کاشت مژه بسیار آسان به نظر می رسد و بیمار تنها می پندارد پزشک یک مو از سر او را بر می دارد و به پلک چشم او پیوند می زند اما فرآیند کاشت مژه طبیعی به این راحتی ها نیست و جراح باید حدود 50 مو برای هر چشم از فولیکول های مو پوست سربا برش های کوچکی برداشت کند وسپس با ایجاد برش در پلک بالا و پایین در نواحی مخصوصی از پلک این موها را پیوند بزند. سپس متخصص زیبایی با زدن بخیه موهای پیوندی را محکم می کند.

پزشک متخصص کاشت مژه را کمتر از دو ساعت و با بیهوشی موضعی بیمار انجام می دهد. جراح در این فرآیند می تواند حدود 24 تا 40 مژه بکارد . در کاشت مژه طبیعی فرد بیمار احساس درد، کبودی و ورم دارد اما این علائم پس از یک هفته با مصرف دارو های ضد درد و استراحت بهبود می یابد. مژه های کاشته شده رشد طبیعی دارند و باید بعد از گذشت 6 تا 12 ماه کوتاه شوند تا اندازه شان متناسب باشد.

 کاشت مژه طبیعی

توضیحات روش کاشت مژه های طبیعی عالی

هزینه و قیمت کاشت مژه دائمی

هزینه و قیمت کاشت مژه بستگی به وضعیت مژه های شما، تعداد مژه کاشته شده و دکتری که می خواهد این عمل را برای شما انجام دهد دارد. 

کاشت مژه طبیعی با روش میکروسرجری

با روش میکروسرجری پیشرفته می توان کاشت مژه دائمی را تجربه کرد. در این روش بیمار می توان طول مژه ها را تعیین کند. کاشت مژه تحت بیهوشی موضعی و در حالی انجام می شود که بیمار هشیار است ، در این روش کاشت مژه بین یک تا سه ساعت طول می کشد.

میکروسرجری چطور انجام می شود؟

جراحان پلاستیک تحت بی حسی نوار از پوست سرجدا می کنند (میکروگرافت ) و سپس فولیکول های برداشت شده را به صورت تکی به مژه ها پیوند می زنند. موها را به صورت یکی یکی بعد از تزریق بی حسی و محافظت از پلک چشم با یک پوشش به پلک پیوند می زنند.

مدت زمان ماندگاری کاشت مژه

نحوه کاشت مژه میکروسرجری 

کاشت موقت مژه ها یا همان اسکتشن با مژه مصنوعی :

در روش اکستشن مژه، مژه های مصنوعی مجزا به صورت یکی یکی با استفاده از چسب روشن یا مشکی طبیعی با دوام مخصوصی به مژه های طبیعی شما وصل می شوند.در کاشت موقت مژه ها یک هفته دوام می آورند. این نوع کاشت به دلیل چسبی که استفاده می شود، ماندگاری کمتری دارد.

معمولا برای هر چشم می توان از 40 تا 60 مژه استفاده کرد.جنس مژه های مخصوص اکستنشن می تواند از موی انسان، موی سمور، موی اسب، فیبرهای مصنوعی یا ابریشم باشد. استفاده از موی حیوانات برای این کار توصیه نمی شود زیرا ما نمی توانیم از پاکیزه و استریل بودن آن اطمینان حاصل کنیم. علاوه براین مژه های تولید شده از موی حیوانات احتمال حساسیت را بالا می برند.

کاشت مژه موقت

چگونگی کاشت مژه به صورت موقت 

ماندگاری کاشت مژه در روش اکستنشن مژه چقدر است؟

کسانی که تصمیم دارند کاشت مژه را انجام دهند باید بدانند این مژه های مصنوعی معمولا بین دو تا چهار هفته و اگر خیلی مورد مراقبت باشند تا شش هفته ماندگاری خواهند داشت. 

با کاشت و اکستشن ، مژه های طبیعی می ریزند؟

کاشت مژه باعث از دست دادن مژه های طبیعی نمی شود. این روند عوارض و خطر خاصی به همراه ندارد اما باید خیلی مراقب بود و مهم تر آنکه بعد از انجام کاشت مژه، چشم فرد نباید تا 24 ساعت با آب در تماس باشد تا مژه ها به خوبی بچسبند و روی چشم ها ماندگار شوند. 

روش برداشتن مژه های کاشته شده در روش اکستشن چگونه است؟

هر چسب مخصوص به مژه یک محلول پاک کننده (Remover) دارد. اگر شخصی بعد از کاشت مژه تصمیم بگیرد آنها را بردارد بهتر است به کارشناسی که کاشت مژه را برایش انجام داده، مراجعه کند تا به وسیله پاک کننده مخصوص، مژه ها را بردارد. 

کاشت مژه برای چه کسانی مناسب نیست؟

کاشت مژه را همه افراد به غیر از کسانی که مشکلات چشمی دارند، می توانند انجام دهند ولی اصلی ترین مسئله در انجام این روش زیبایی پرطرفدار امروزی مراجعه به پزشک متخصص و یا مرکز آرایشی معتبر است که درصد عوارض و خطرات را به حداقل می رساند.

برداشتن مژه کاشته شده

افرادی که نباید کاشت مژه اجام دهند 

راهکارهای اساسی برای مراقبت از مژه های پیوندی بعد از کاشت مژه

 • مژه های پیوندی را که به صورت دائمی در حال رشد هستند را ماهی یکبار کوتاه کنید.
 • برای طبیعی تر شدن ظاهر مژه های کاشته شده باید آن ها را کوتاه ، فر و سایه زد.
 • اگر کاشت مژه انجام داده اید ،از مالش چشم ها خودداری کنید.
 • برای حالت دهی به مژه ها بعد از حمام سشواررا روی درجه کم بگذارید و با فاصله 20 سانتی مترزیر مژهایتان بگیرید و با دست به آن حالت دهید.
 • اگر درجه سشوار زیاد باشد چسب ها سست می شوند و اکستنشن کنده می شود.
 • از فر یا رنگ کردن اکستنشن مژه خودداری کنید.
 • برای استفاده از ریمل ، از ریمل های ضد آب استفاده نکنید و از ریمل هایی استفاده کنید که پایه اصلی آنها آب است. پایه ریمل های معمولی اغلب روغنی است و باعث تضعیف چسب مژه می شود. بهتر است ریمل را فقط به نوک مژه ها بزنید.

مراقبت از مژه کاشت

نکات مراقبتی برای بعد از انجام کاشت مژه

 • استفاده از فرمژه بعد از اکستنشن مژه باعث شکستن و کنده شدن مژه های چسبانده شده می شود.
 • ازکشیدن حوله بر روی صورت خودداری کنید و برای خشک کردن صورت حوله را روی چشم ها نمالید.
 • برای خشک کردن صورت بعد از حمام از یک حوله کوچک استفاده نمایید و فقط حوله را روی چشم بگذارید و بردارید و روی صورت خود نکشید و با دست چشم تان را فشار ندهید.
 • هنگام حمام می توانید از نقاب های مخصوص حمام استفاده کنید ونگذارید آب مستقیم از دوش روی مژه هایتان بریزد.
 • برای خشک کردن صورت حوله را روی چشم ها نمالید فقط آرام بگذارید و بردارید.
 • اگر کاشت مژه انجام داده اید ، از یک تکه اسفنج یا پنبه نرم آغشته به شیر پاک کن غیر روغنی برای پاک کردن آرایش چشم استفاده کنید و پنبه را روی مژه هایتان نمالید و دور چشم را تمیز کنید.
 • اگر چشمتان دچار خارش شد با ضربه ملایم انگشت روی پلک آن را برطرف کنید، این کار سبب می شود مژه ها نریزند.
 • برای جدا سازی مژه ها اکستنشن مژه را نکشید و برای جدا کردن آن ها بهتر است پیش افراد متخصص بروید و این کار را به آن ها بسپارید زیرا جداسازی اکستنشن مژه ها توسط خودتان باعث کنده شدن مژه های طبیعی می شود.
 • بـرای جدا کردن اکستنشن مژه ها مواد مخصوص حل کننده وجود دارد البته نیاز به جداسازی نخواهد بود زیرا رشد مژه ها به مرور زمان اکستنشن مژه خودش می افتد .

 

کاشت مژه خوب ، بهترین روش کاشت مژه و اکستشن دائم و موقت

4.5343
این مطلب مفید بود ؟30835
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : کاشت مژه
وبگردی