کافی موکا
کافی موکا یک نوشیدنی چند لایه، چند رنگ و جذاب می باشد در روزهای پائیزی بسیار دلنشین است.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.

طرز تهیه کافی موکا نوشیدنی چند لایه

کافی موکا یک نوشیدنی گرم خوشمزه می باشد که تشکیل شده از چند لایه می باشد که این لایه ها عبارت است از شکلات داغ و اسپرسو همراه با شیر و کف می باشد

مرحله اول :درست کردن شکلات داغ

ابتدا باید شکلات داغ را آماده کنید و برای این کار باید شیر را روی حرارت قرار دهید و وقتی گرم شد شکلات را یا کاکائو با شکر را به آن اضافه کنید و مدام هم بزنید تا شیر نجوشد، کمی که شیر با شکلات غلیظ شد از روی حرارت بر میداریم و داخل لیوان میریزم. 
نوشیدنی گرم

مرحله دوم :آماده کردن اسپرسو

برای این کار هم باید از یک قهوه خوب و موکا پات استفاده کنید.و یا با روش سنتی داخل قهوه جوش اسپرسو را آماده کنید . بعد اسپرسوی آماده شده  را به آرامی روی شکلات داغ میریزیم

مرحله پایانی :آماده کردن شیر و کف شیر

در مرحله بعد هم باید شیر و کف شیر را آماده کنید که برای این کار باید از وسیله کف ساز استفاده کنید و یا با روش ساده شیر را داخل یک شیشه  مثل شیشه مربا بریزید و 30 ثانیه در ماکرو یو قرار دهید.بعد در شیشه را محکم ببندید و حسابی تکانش دهید . شیر را به آرامی روی شکلات و اسپرسوی داخل لیوان بریزید . در این مرحله مواد با هم قاطی میشوند . در آخر هم کف های روی شیر را روی نوشیدنی بریزید تا کافی موکای خوشمزه شما آماده شود.
 
کافی موکا

نکات تکمیلی در مورد کافی موکا

کافی موکا جزو نوشیدنی - نوشیدنی گرم میباشد
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15دقیقه میباشد .
کافی موکا را می توانید در وعده صبحانه - میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

کافی موکا ، طرز تهیه کافی موکا نوشیدنی گرم و خوشمزه

3.953
این مطلب مفید بود ؟4112
منبع : بخش آشپزی نمناک/ک.ک/ر
برچسب : نوشیدنی
وبگردی