کاهش دما

کاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق کشور

تاریخ انتشار : 1 فروردین 1399کد مطلب : 3534زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی دو روز آینده روند کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور آغاز می شود.

کاهش دمای کشور

ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه طی دو روز آینده روند کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور آغاز می شود، گفت:پیش بینی می شود که روز یکشنبه (3 فروردین) در تهران وزش باد شدید داشته باشیم. 

صادق ضیائیان با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (1 فروردین) برای مناطق از شمال شرق و شرق کشور رگبار باران و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود، اظهار کرد:از بعد ازظهر نیز با اثر سامانه بارشی، در شمال غرب کشور به ویژه استان آذربایجان غربی بارش پراکنده باران آغاز خواهد شد. 

وی ادامه داد:در استان های واقع در دامنه های البرز جنوبی و سواحل شمالی کشور نیز بارش پراکنده باران و رعد و برق دور از انتظار نیست. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا بعد ازظهر (2 فروردین) علاوه بر وزش باد شدید بر گستره و میزان بارش در کشور افزوده می شود، گفت:بارش در مناطقی به شکل رگبار همراه با رعد و برق و تگرگ است. این وضعیت همراه با کاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق کشور تا روز دوشنبه (4 فروردین) ادامه دارد و دوشنبه شب به طور موقت در نیمه غربی از میزان ابرناکی آسمان کاسته می شود. 

به گفته وی در شمال شرق و شرق کشور تا روز چهارشنبه (6 فروردین) بارش پراکنده باران و برف همراه با ماندگاری هوای سرد ادامه دارد و طی این مدت نیز در مناطق کوهستانی سردسیر کولاک برف و کاهش میدان دید افقی نیز رخ می دهد. 

ضیائیان در ادامه گفت:همچنین از روز یکشنبه (3 فروردین) دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان مواج است. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد:آسمان تهران فردا (2 فروردین) ابری همراه با وزش باد، بارش پراکنده و احتمال رعد و برق با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (3 فروردین) نیز ابری، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

کاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق کشور

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : هواشناسی
وبگردی